Akú Vš študujete?

:)

no teda neviem co sa da robit s tou spominanou archeologiou... budes nezamestnana, lebo na slovensku nie su peniaze pre vyskumnikov a archeologov :D

ja studujem jazyky, uz spomenute tlmocnictvo a prekladatelstvo. je to uzasne platene a to este nemam titul a pracujem len popri skole, ale je to skvele. mna jazyky bavia, su mojim studiom, mojou pracou, mojou zalubou.
no pozor - studium je strasne tazke, vzdy dvojodborove a mas tym padom tolko predmetov, kolko by si mala na subeznom studiu na dvoch vysokych skolach. to sa tyka aj skusok - ja mam dokopy 16 skusok za zimny semester...

veves

dopravu.... nie je to zaujimave, zabavne ani moj konicek ale je to ,,len,,5 rokov... mam radsej prax ako knihy...no a studovat to co ma bavi.... to si uzijem vo volnom case:)

sweater

tak ja neviem ale podla mna s tou archeologiu niesu moc dobre vyhliatky, aj ked ta zamestnaju ako ´archeologicku´, to platove ohodnotenie nebude nic extra, aspon si myslim, podla mna je to skor praca pre ludi, ktori to robia, lebo ich to hrozne bavi, vidia sa v tom a na peniaze nehladia, a s tym pravom myslim mas tiez pravdu, vela vystudovanych nemoze najst pracu, aspon u nas, skus si pozistovat ako to je keby si sla studovat anglicke pravo alebo tak, tam asi nebudu mat taky prebytok pravnikov...

lioness_01

to kto ti povedal, že po vyštudovaní histórie a archeológie môžeš ísť učiť????
to je dobrá blbosť... sa nedaj oklamať nabudúce...

a po vyštudovaní tlmočníctva/prekladateľstva tiež neviem prečo chceš ísť učiť...

a moja, na to aby si mohla učiť, by si musela mať aspon pedagogické minimum, to sú ďalšie tri roky...

si myslíš, že všetci archeológovia a historici učia? to by boli moc plné školy :D

rusallka

no ale kde vyuzijem historiu, archeologiu?...jedine tak ist ucit a to nechcem...
no pravo je zatial u mna na 1. mieste ale chcela sm prave pocut nejake ine navrhy..
pravo studuje vela ludi ktori po skole nemaju pracu a tiez je to dost anrocna skola ..takze pochybujem
jazyky by som chcela ale to tiez len ucit....jazyky chema ale len popri tom ..radsej by som isla nieco ine

rusallka

diki ..
ja mam rada jazyky, dejepis, obciansku...ale aj tak nevem co by osm mohla ist studovat s vylucenim jazykov a prava

levanderka

tinusa pocula som , ze v NR je biologia fajn:) ze sa clekom da.ja ju vsak studujem v KE ale NR je fajn ako zadne vratka:D