Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

biely jazyk od detstva

Príspevok v téme: biely jazyk od detstva
andrea28

citala som si o tom nahodne nejake veci a dost ma to vystrasilo.totiz uz od detstva mam biely jazyk-cely a ani som netusila,ze to znamena nieco zle.za tie roky som nepocitila ziadne problemy(jedine nepravidelna stolica,ale ani to som nevedela,ze je zle.a malo som pila),robili mi bezne prehliadky,gynekologicke vysetrenia,brali krv,...nikde nic.takze je mozne,ze mam problemy s crevami,zaludkom,kandidou a ani o tom neviem?
inak uz cca 2 mesiace beriem psyllium,to som zacala brat len tak,lebo som sa o tom docitala a kvoli tej sotlici.a snazim sa aj pit tak 2 litre denne.a jazyk stale biely.
vcera vecer aj dnes rano som si jazyk cistila lyzickou a kefkou.pomohlo to,ale ja nechcem riesit dosledok,ale pricinu.mam ist k obvodnej a ziadat vysetrenia?a ake?
lebo citala som nejaky prispevok o babe,co mala biely jazyk a kandidu,ale ani vysetreniami nezistili,ze je to kandida.az neskor nejako.

andrea28

janoo neviem,som skor presvedcena ze hej.podla jednej americkej stranky som si robila pokus s vodou a slinou a vyslo mi,ze ju asi mam.v pondelok utorok idem k obvodnej,nech ma posle na vysetrenia,ale kandidu je niekedy tazke zistit.
a ja priamo probiotika neberiem,jedine v tom psylliu by mali byt,ale neviem,ci to staci.
myslis,ze pokial nemam kandidu a brala by som tie prirodne veci(nie tabletky) tak by sa mi praveze mohlo vytvorit prostredie pre jej vznik a rozmnozenie?lebo aj toho sa obavam,ze ju nemam a po tej diete ked nabehnem na povodnu stravu sa mi kandida objavi.
ale celkovo sa necitim nejako fit,v poslednom case ma zacalo naduvat.

janoo

andrea28 - jednym z priznakov candidy je okrem bielho jazyka,hnilobny zahnivajuci proces v traviacej sustave tzv.hnilobny prd.aj ta najcerstvejsia surova zelenina sa meni pri traveny v zahnivajuci odpad.cukor jej pomaha v tychto procesoch,a mnozit sa.PROBIOTIKA sa spravaju opacne,co candida napecie to probiotika zedia upracu tzv.cisty prd.ale ani probiotika nie su ziadne neviniatka.jeden z priznakov za ktore ich ja vinim je svrbenie tela bez zjavnych priznakov.
andrea28 ak nemas ziadne zdravotne potiaze tak nemas co riesit.mozno mas kandidu pod kontrolou probiotikami.akysi pomer,ktory pravdepodobne aj ma byt.narusenie rovnovahy tymi alebo tamtymi moze byt nebezpecne.a mozno ju vobec nemas.

andrea28

RNG ale mne nejde len o tu sladku chut.mne ide o konkretne veci.taka cokolada-ja nemam rada ine ako milku alebo figaro,proste tie mi chutia.jogurtove,jahodove,s karamelom,kuskami keksov,...ak by som nemohla jest tieto,tak to radsej ziadne.alebo zakusky doma robene,kolace,Marlenka!!! bez tychto veci si zivot jednoducho predstavit neviem.proste doteraz som zila s nimi a nic mi nebolo.

mam otazku,ak nemam candidu(lebo ta ma vela priznakov a na mna sedi akurat ten jazyk) a spravim si tu dietu,popri ktorej budem brat vsetko to,co radis na svojej stranke(kokosovy olej,oreganovy,...),nemoze mi to ublizit vsak?

a dalsia otazka,ak si tu dietu nespravim,alebo spravim,ale len raz a sladkeho sa uplne,alebo vobec nevzdam,co najhorsie sa moze stat?uvazujem totiz nad tym,ze je nahoda,ze som sa tymto zacala zaoberat a mozno by som inak do konca zivota zila s tym,ze no a co,kopec ludi ma biely jazyk.

RNG

Candida a plesne su cely cas okolo nas a v nas. Otazka je, ci ich potravou podporujes a das im moznost ovladnut telo, alebo ich vyhladujes a znicis aspon na kratky cas a nahradis probiotikami, ktore pri spravnej strave bez mnozstva rafinovaneho cukru a jemnych muk su schopne dostatocne candidu a plesne vsade v tele zatlacat.

Co sa tyka zvykov , zialbohu tie sa musia zmenit co sa tyka vyberu potravin, ale sladka chut je aj v latkach , ktore nepodporuju candidu, ako napr stevia. A cokolada nemusi byt nevyhnutne plna cukru, nizsie prazene kakaove boby=svetlejsie s celkom malo sladidiel(najma polyoly) je tiez velmi chutna a pre ludi navyknutych na cokoladu je dobry potravinovy zdroj.
Su cokolady, ktore maju len 10 % cukru.
Ja som mal vacsinu zivota biely jazyk, dnes nemam, a predsa jem obcas cokoladu a sladkosti. Samozrejme v mensich mnozstvach. A beriem aspon raz do tyzdna probiotika, pre istotu.A zena vari s kokosovym olejom. A pijem doma robeny yogurt, plny probiotik.

mirka 23

aj mne bolo dobre, ked do mňa pchali ATB, ale teraz mi je lepšie.
Inak aspoň vieš, že z čoho to maš. Nie je to len tak zo vzduchu. Nič sa nestane ak si daš raz za čas sladke, to už je na tebe.

andrea28

ach,ze ja som sa v tom zacala sparat :( jak mi bolo doteraz dobre.
ja proste nedokazem vylucit cukor a sladkosti uplne.ze ani raz za cas,to naozaj nie.
co sa moze stat,ak to budem aj nadalej ignorovat?

trdelnikovo

Myslim, ze to, co radi RNG je fajn a zrejme to aj pomoze...ale je takmer iste, ze akonahle tie preparaty vysadis a das si raz fajnovu cokoladu alebo nejake ine sladkosti, budes mat povlak jazyka a teda aj candidu naspat. Je to logicke lebo kvasinky a plesne nevykynozis nikdy uplne, rovnako ako sa nikdy uplne nezbavis vyrusov...candidu iba potlacis, ale pri prvej prilezitosti (zjedenie sladkosti - lebo cukor je pre candidu ako hnojivo, antibiotika, oslabeny organizmus atd.) sa ti zasa candida premnozi. Ale nevravim, ze treba candidu prehnane podporovat a kazdy den zjest 5 cokolad a 2 baliky cukrikov :-) Navyse candide uplne stacia uhlohydraty v akejkolvek podobe teda nie iba cokolady, cukriky tak, ako si niekto mysli, ale dokaze celkom efektivne fungovat a mnozit sa aj na skrytych cukroch typu ryza, zemiaky, muka...atd...uhlohydraty a sacharidy su uplne vo vsetkom a uplne sa z dlhodobeho hladiska z potravy vylucit nedaju, lebo by si zahynula od hladu. Cukor predstavuje pre nas najvacsiu zasobaren energie (ale opakujem, ze nie prave cukor rafinovany).

mirka 23

Andrea, lekar na teba bude pozerať ako keby si spadla z marsu ked mu budeš hovoriť o týchto veciach. Treba postupne študovať čo RNG piše, lebo piše velmi mudro a dava ti tieto rady uplne zadarmo a su naozaj učinne. Ja sa liečim iba takto ked potrebujem, lekara nenavštevujem. Len potrebuješ zohnať kvalitne veci, tie v lekarni fakt nekupiš. Skus si vygooglovať stranku "RNG nazory" tam je to pekne prehľadne všetko napisane.

mirka 23

Andrea, to je dlhši proces, nestači, že týždeň nebudeš piť mlieko a jesť sladkosti. Ja som s tým začala asi pred dvoma rokmi, chvilku ma to držalo a teraz sa stravujem v podstate normalne, ale nezdrave veci určite nejem (čokolady, sladkosti, sladke vody, mlieko, vypražane...)
A drž sa aj toho čo piše RNG.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

biely jazyk od detstva - Fórum - ZDRAVIE.sk