biely jazyk od detstva

Príspevok v téme: biely jazyk od detstva
andrea28

citala som si o tom nahodne nejake veci a dost ma to vystrasilo.totiz uz od detstva mam biely jazyk-cely a ani som netusila,ze to znamena nieco zle.za tie roky som nepocitila ziadne problemy(jedine nepravidelna stolica,ale ani to som nevedela,ze je zle.a malo som pila),robili mi bezne prehliadky,gynekologicke vysetrenia,brali krv,...nikde nic.takze je mozne,ze mam problemy s crevami,zaludkom,kandidou a ani o tom neviem?
inak uz cca 2 mesiace beriem psyllium,to som zacala brat len tak,lebo som sa o tom docitala a kvoli tej sotlici.a snazim sa aj pit tak 2 litre denne.a jazyk stale biely.
vcera vecer aj dnes rano som si jazyk cistila lyzickou a kefkou.pomohlo to,ale ja nechcem riesit dosledok,ale pricinu.mam ist k obvodnej a ziadat vysetrenia?a ake?
lebo citala som nejaky prispevok o babe,co mala biely jazyk a kandidu,ale ani vysetreniami nezistili,ze je to kandida.az neskor nejako.

andrea28

RNG a toto vsetko by mi vedel poradit lekar,ci mam zabudnut?(co z toho,ako davkovat,kolko uzivat,...)lebo ozaj nechcem zacinat s niecim,co nemam overene(tu kandidu) a pouzivat vsetko dokopy,v neviem akych davkach.

RNG

Kvasne infekcie a plesne su v kazdeho tele, podstata je len, aby si ich nespravnou dietou nepodporovala, napravila traviaci proces a dokladne kolonizovala creva probiotikami, ktore obvykle vyrabaju dostatok ochrannych latok proti roznym skodlivym mikrobom, vcitane kvasnych infekcii a pliesni roznych druhov.
Na odstranenie kvasnych infekcii(candida) je treba nielen na urcity cas bezsacharidiovu dietu, ktora ich oslabi, ale aj latky, co ich priamo nicia, najma carvacrol(z oreganoveho oleja), citricidal a na dobru nahradu sacharidov na kratky cas aj mierne protikandidovy kokosovy olej

andrea28

mirka 23 takze uz sa stravujes normalne?ako ja som schopna na nejaky cas to obmedzit uplne a potom jest sladke menej,ale niesom schopna sa ho uplne vzdat.takze to by som asi nevydrzala.
a znak toho,ze som sa kandidy zbavila,alebo teda tych problemov v zaludku a crevach bude len cisty jazyk?

trdelnikovo myslim,ze to pocka,ako pisem,ja to mam odjakziva.ak mi nie je nic doteraz,tak za mesiac tiez nebude.a inak mam 21 a antibiotika som mala naposledy tak v 14 rokoch.

mirka 23

probiotika su zaklad! Ale určite nie z lekarne. Su velmi slabučke a strašne drahe.
k tomu selen, zinok, C, E, Bčka ale nič z lekarne, lebo človek si viac poškodi ako pomôže. Oplati sa objednať zo Swansonu z čiech ked nechceš z USA, ale nemusia mať všetko.
A Citricidal by tiež mal byť v každej domacnosti.
Tiež si myslim, že lekari nepomôžu. Liečia len príznaky nie podstatu "choroby"

trdelnikovo

Ohladne plesni a kvasiniek to podla mna nie je ani tak o tom, ze by bolo zlozite to diagnostikovat, ako skor o tom, ze je tazke sa toho uplne alebo aspon dlhodobo zbavit. Preto na to lekari podla mna kaslu a ked pride niekto za nimi s tym, ze ma napriklad biely jazyk, co je najcastejsim priznakom kvasiniek tak ho jednoducho odbiju. Biely jazyk nemusi byt vsak iba kvasinka, ale moze byt znamenim ochorenia zaludka a celeho zazivacieho aparatu a preto je vhodne absolvovat prave gastroenterologicke vysetrenie. Zeny mozu mat kvasinky aj gynekologickej povahy a tie sa bezne liecia roznymi mastami a cipkami, ale v pripade kvasiniek v ustach su asi vazne najlepsie prave tie probiotika. Pokial nemas vyslovene nejake extremne problemy tak si myslim, ze by to do toho februara kludne mohlo pockat. Ak mas ale nejake to volne euro na utratu tak tie probiotika by boli fajn. Len keby neboli take drahe...a hlavne treba ich uzivat dlhodobo. Kvasinky a plesne sa zvyknu premnozit pri uzivani antibiotik a po ich douzivani je preto vhodne nasadit probiotika. Ked si tu das vyhladat temy typu "biely jazyk" alebo "candida" tak ti tu najde mnoho takych tem...pozri uvidis...

mirka 23

maš pliesne v tele pravdepodobne. Je to normalne, ked sa stravuješ klasicky (mlieko, sladkosti atď.) Na to pomaha GSE (resp. Citricidal) a ine veci, ktore odporuča RNG. Mne to po tomto zmizlo a velmi mi pomohlo hlavne vit. C.
Je ešte vela veci, ktore ma brať každý aj zdravý človek, psylium je dosť malo.

andrea28

:) tak to sa ospravedlnujem. vidim to tak,ze pojdem niekedy vo februari az,teraz mam skuskove a mam ine veci na praci ako travit dni u lekarov.nemoze ma obvodna odbyt s tym,ze to je bezne(mat biely jazyk,tak mam pit viac vody)ak chcem ist na nejake vysetrenia,tak ma tam musi poslat ci nie? aj ked dufam,ze ta gastrofibroskopia nebude nutna,kedze nejake vazne problemy nemam.
a s vysetrenim na kandidozu nemas skusenosti?kde by to spravili a ci by vobec nieco ukazalo,lebo vraj sa tazko zistuje.

trdelnikovo

Ale ja som muz :-) Nevadi, chapem to. Ak chces mat istotu tak by ta tvoja obvodna lekarka mala poslat na vysetrenie na gastroenterologiu. Zrejme ti budu robit aj vysetrenie zaludka (gastrofibroskopia). Ja som toto vysetrenie absolvoval asi 4-krat a poviem ti, ze je to dost neprijemne. Je ale mozne, ze nebude nutne, aby ti to robili. Mne to robili koli tomu, ze potrebovali spravit aj vysetrenia na diagnostiku celiakie a intolerancie laktozy, ktore sa zial u mna potvrdili :-( Je mozne, ze mas aj potvorku menom helicobakter pilory, ktoreho ma v zaludku velmi vela ludi a tiez moze sposobovat rozne problemy. Nie je to ale nic tragicke, da sa to preliecit. Ved uvidis sama...mozno si uplne fit...prajem hlavne vela zdravia...

andrea28

trdelnikovo tak to si ma trochu upokojila :) uz som sa videla ako musim drzat rozne diety a mam pomaly rakovinu v crevach.takze dufam,ze to ozaj nie je nic vazne.
ale predsa by som si cchela byt uplne ista,takze nevies,na ake vysetrenia by som sa od mojej doktorky mala pytat?asi by som si pre istotu dala aj na tu kandidu spravit testy.aby som bola uplne pokojna.

trdelnikovo

Ahoj. Pravdepodobne jes vela sladkosti. Tiez ked si dam nieco sladke, staci aj obycajny banan tak do hodiny mam povleceny jazyk. Je to normalne a zial nic extra s tym nespravis. Obmedzit to mozes jedine tak, ze budes pravidelne a dlhodobo brat kvalitne (zive) probiotika a aspon trochu obmedzis jedenie sladkosti. Ale nikdy sa toho uplne nezbavis. Cistenie jazyka je tiez fajn, ale za pol dna mas povlak naspat. Lekari nevenuju candide takehoto typu takmer ziadnu pozornost...jedine ak by si mala systemovu candidu tak to by uz aj lekari skakali, lebo to je velmi vazne (smrtelne) ochorenie. Ale to nie je tvoj pripad, ty mas povrchovu (sliznicnu) candidu albicans, ktoru ma predpokladam 90 % ludi. Niekto to ma viac a niekto menej. Este ti poradim papat vela kvalitnych jogurtov (ak ti nesposobuju zaludocne problemy). Ja napriklad mliecne vyrobky nemozem konzumovat vobec :-( A ten jogurt ak je to mozne papaj velmi pomaly a vzdy ho nechaj chvilocku posobit v ustach a na jazyku. Najlepsie nesladene jogurty, acidko a ine so zivymi probiotickymi kulturami.