Piercing (hlavne v pupku)

Príspevok v téme: Piercing (hlavne v pupku)
baabika

Sewaste.. newiete niektoo: ze mam piercing v pupku uz 2 tyzne.. aa ta vrxna gulicka sa mi lepi do ranky, tedaaa noo ta chraticka, ked to tak mozem nazvat sa mi prilepi o tu gulku.. newiete, mozem si to dat cim skor vymenit za banan s dlhsiou tyckou?? bo piercerka mi povedala, ze si ho mozem vybrat az ked sa uplne zahoji.. ale takto sa mi akurat tak spravi jazva a nezahoji sa mi to nikdy, pretoze pri kazdom cisteni si ja tu chrasticku musim oddelit od tej gulicky.. pls pomoooc!! dikess

:(

kukuk
piersing v pupku sa hojí aj pol roka (niekedy aj viac). Treba to čistiť alkoholovým prípravkom (z lekárne , napr. benz.alkohol). Musí sa to vetrať a neodierať o prádlo. v niektorých štúdiách sa dá kúpiť aj antibiotický spray, prípadne požiadať lekárku o preliečenie (ale to netuším, či má význam). Takže čo poradiť : trpezlivo čistiť, nemastiť a čakať

:(

Keď už nič iné, aspoň sa neriadte tým, čo tam nižšie vo februári popísala Veronika. NIKDY nesmiete na piersing dávať žiadnu mastičku a ani ho prelepovať. To je prvá cesta k problémom

kukuk

ahojte babiky...ja mam pierc uz 2 mesiace a stale to mam zapalene...ten hnis mi stale zaschne o tu nausnicu...co mam robit?uz mi to ide na nervy....hoci dole si to nechcem dat

ema

no aby ja neviem...vy sa bavite o bolesti- nebolesti, ale zistili ste si nieco aj o zdravotnych problemoch? myslim pirsu v pupku. u zien je to velke riziko. som zdravotna sestra a pracujem v sukromnom stredisku. a poviem vam, mali sme par peknych zapalov, dokonca dve dievcence zostali "vdaka" piersingu v pupku neplodne. taky sa im urobil zapal. Baby, pupok nie je na srandu, je dolezity! Takto sa mozete pripravit o sancu otehotniet a alebo donosit dieta! Myslite na to, a ked uz to musite mat, dajte si radsej nausnicku do nosa alebo kam....Na pupok, damy, pozor!

agatha mory

Nikdy vzivote neprepichovat neodborne !!! Nenormalne riziko .
K pirsingu , tuzila som mat pirsing v bruchu ,co xcem to aj musim mat .Tak soom isla do studia Kosice Tatoo , dokonca mali akcii , nausnica s prepichom nejakych 650 sk , to stalo ... Samozrejme som sa informovala , ako mi to ta zena co tam pracovala vysvetlovala nadejnej vystrasenej adeptke a buducej majitelky pirsingu v brusku ..celkom ma to zacalo ,ten entuziazmus o pirsing pomaly prexadzat ako mi vravela , ze sa mi to bude hojit zhruba pol roka , pozor pri kupani a bude mi vytekat z toho mok ci co .Trosku hnusne .A este som k tomu alergig na ,mlieko .Vraj to trocha moze ovplivnit ,nejaka alergia. Samozrejme som sa pytala i na riziko , porozpravala mi nieco i o divom mase , ak sa nebudem o to vhodne strat. Akoze marketingove tahy jej nesli ,dost ma odradila. ALE BABY PREDSA SOM SA PREN ROZHODLA . Tak mi ho dali asi na 15 min vydezinfikovat , bola som s priatelkou ,nejaku oporu pri sebe predsa treba . Ako som sa postavila pred chlapceka co mi to mal robit ,priebeh mojich psych .stavov zacal sublimovat do abnormalneho strachu . Dobre stojim ,stojim .Chlapcek si moj pupok prezera z jednej strany ,potom z druhej . Mozno i zhora ,dola a skonstatoval .Slecna nemozem vam ho dat . otazka ! Preco ? vraj mam na to nie pupok . Pan doktor ,ked ma odeloval od pupocnej snury ,nechal jej tam akosi po viacej , cize viete si to predstavit ,nemam uplne dierku ako mnohí ,trocha vypuklejsi a vraj by mi pirsing odstaval . Cize ,by sa mohlo stat ,ze by sa ani nezahojil a stale by ho talcilo a robila sa xrasta . Cize Baabika ? moze to byt aj tvoj pripad ...ako som sa zvrtala na odchod , pirsingar zahlasil ,, akoze mohol by som vam to spravit , mozu vam to spravit aj inde .Ale ako ja vam to neodporucam , prvorade je zdravie... dakujem

eiblinn

Ahojte. Tak ja som si dala prepichnut pupok v piatok- 7.septembra. Ibaze moja mam o tom nevie a o tyzden mame ist na plavaren, aale ciala som ze to sa este neslobodno kupat, tak co mam robit??? Mam 14 rokov ale prepichovala mi to kamoskina segra, tak tam moju staru netrebalo, co mam robit???

liliiiinka

ja som sa strasne moc bala, a rownako ako baby tuto, nechapem preco som mala take soky:P bolo to lepsie ako prestrelovfanie nausnic.. ako injekcia, a to zvladn myslim kazdy.. pozor na tu morsku sol.. dlhodobe pouziwanie ma nepriaznive ucinky na sperk..a robi sa to tak, ze rozpustis si tu sol vo vode v pohariku, pritlacis na pupok a najlepsie ked si lahnes..a nechas pierc v tom pohariku asi 5-10minut.. ale bacha-najmensi pohyb a leje sa to kade tade:D

in

Veronika, ale veď keď si s tým nemala žiadne problémy, tak si si ho nemala vytiahnuť keď si to tak veeelmi chcela. No neviem, je to každého osobná vec. Aj dosť penízkov si zaplatila a aj tak nič z toho.

veronika

ahojte holky, mám 22, snivala som o pierce do pupika uz davno pradavno...ale mama mi nechcela dovolit..lenze ked uz som sa rozhodla, ze si ho proste dam spravit, tak ma nic nezastavilo. sla som sa informovat na to na obchodnu, do jedneho studia, videla som taku starsiu zensku, ako to prepichovala jednej mladej holke, ta vyzerala, ze ju to bolelo...a ani jej nic na to nedala...btw, som si prave u tej zenskej kupila percing z titanu, stal ma 1200 sk, ale kedze podla info, ktore som si dopredu nazhanala, titan je najlepsi do tela. takze pre zdravie vsetko..ale potom ako som videla tu zensku, ako to prepichoval..som sa rozhodla, z esi to dam inde. kedze som bola v prahe, teda na prazdninach v cr...som sa rozhodla, ze si to dam tam urobit.velmi som sa bala, ale opisem vam priebeh, lahla som si na take lezadlo, este som vnimala kao mi kresli bodku prepichu fixkou a natiera dezinfekciou(btw, doniesla som si vlastny sperk, ta mi ho dala na 15 min dezinfikovat)a prepich ma stal 400ck. spat k prepichu..potom som zavrela oci a celou silou som tlacila operadla..som s abala :)) a ako som tlacila..tak zrazu otvorim oci a vidim ako mam krasny piercing a nevytiekla mi ani kvapick a krvi...a nechapala som, mna to vobec nebolelo, ani len minimalna bolest...vobec :)) hned mi to natrela mastickou a prelepila a kazala mi, aby som sa nekupala v ten vecer, a kazdy den si to umyvala antibakterialnym mydlom, a ze najlepsia na zahojenie je mroska sol..tak som si v lekarni kupila morsku sol z mrtveho mora, zobrala som so kazdy vecer lyzicku tej soli(velku polievkovu) a rozpustila do 2,5 deci teplej vody do pohara. najprv som si piercing umyla antibakterialnym mydlom, tak, ze som si naniesla mydlo do okolia percingu...a ked tam bola aj pena avoda, opatrne som piercingom pohybovala hore dole v rane.,aby sa tam mydlo dostalo..a potom prepachla..a potom nasledovala ta morska sol rozpustena vo vode, som si nou pomaly preplachovala piercing, z esom si liala tu vodu do piercingu a pohybovala nim hore dole...ale potom som si to uz nevyplahchovaa cistou vodou. tak holky, drzte sa. aj vam zavidim, ze mate vsetky pierc, ja som zacala mat psychicke problemy, a mama frt do mna hucala, ze urcite to tym piercingom, z emi prepichli nejaky bod --...tak som si pierc vytiahla po 8 mesiacoch...a uz ho nenosim.tera zmi uz skoro rok odpociva moj krasny titanovy pierc bledunkomodry s dvoma kamienkami hore aj dole na policke..a to som si ho ani moc neuzila, lebo som si ho dala robit po lete a do druheho leta som ho uz nemala :(