Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ekonomická vysoká škola

bikerka

what

Kľudne mi môžeš napísať aj mail ak máš ešte nejaké otázky :
V.Alice@azet.sk

Ok, tak ti budem držať palce :)
No ja študujem v NZ, a tu mame len 1 semester matiku :D v 2. semestri si mozeme vybrat bud finančnú matiku, poistnú alebo matiku 2. ale ževraj ta poistná a finančná, tie nie sú ťažké.
No jedna moja kamoška študovala tiež v NZ ten odobr čo ja, teraz je piatačka čiže to sa ešte len uvidí...
A ďalší kamoš je tretiak...takže v tomto ti neviem poradiť :)

no ja som sa učila z tých kníh, a bola som aj na prípravom kurze v BA z matiky a angliny. ale ja som bola len na intenzívnom, trval skoro tyzden. a to mi vela nepomohlo..lepšie sú tie víkendové, ktoré trvajú od októbra...

what

bikerka

Ďakujem za info:-)Prihlášku si tam dám určite. Aj keď s tou matikou som tiež na tom biedne, ale ževraj je len 2 semestre, tak tiež by som to riešila doučkom. A ešte mám na teba otázku, vlastne 2 :-) Tí tvoji kamoši čo to vyštudovali, našli uplatnenie v pracovnej sfére? Z čoho si sa učila na prijímačky, z tých kníh, ktoré ponúka EUBA?

ewelin28

poznam zopar ludi, co studuju ekonomiku na UMB...a vacsina tvrdi..ze je to narocne....som aj pocula, ze je to najtazsia VS ekonomickeho zamerania...ale co pocuvam....tak aj ked vies..nemusis skusku urobit..a ked nevies..mozes...proste nie vzdy ide o vedemosoti...a to sa mi nepaci na tej skole..ale treba skusit...a matika a statistika su vraj brutalne....ak si nechodila na gympel a nebola v matike dobra...bez dakeho doucka..asi neurobis...aj ked clovek nikdy nevie ;)

zuzusla

Studujete niekto ekonomiku a manazment podniku V BB alebo na EUBE? nemate niekto spravne odpovede na knihu Tisic a sto otazok na prijmacie skusky z ekonomiky je to dost surne :(

bikerka

zuzuska

ja som si tam pred rokom tiež nedala, lebo mi tiež nejde matika a vraveli mi že tam je dosť matiky a že je tažká..najmenej matiky mas na obchodnej fakulte a najviac na fakulte hospodárskej informatiky

bikerka

what

áno mala som to na mysli :)) len som to asi zabudla napísať :)

no keďže mne matika nikdy nešla, tak pre mna je tažká a zvládam ju len s doučovaním...

No keďže som ešte len prváčka tak neviem či je to len na podnikanie zamerané, prvý ročník je taký všeobecný a skoro rovnaký na všetkých fakultách ale ja som sa rozprávala s kamošmi, ktorí tento odbor vychodili a vraveli že to nieje zamerané len na to podnikanie, ale tak všeobecne, je tam aj marketing, účtovníctvo, všetko možné a že ľahšie sa vyberá potom odbor na 2. stupni, lebo zevraj na tomto odbore sa dozvieš čo ťa najviac zaujíma a to mozes ist dalej studovať..ževraj to je také ,, z každého troška,,...a to sa mi zatial potvrdilo v prvom ročníku...mám právo, matiku, marketing, anglinu, rétoriku, ekonomicku teoriu, informatiku....

Tak držim palce na prijímačkách ak si tam podáš prihlášku :)

VS

ja sa na VŠ este len chystam....a davam si aj na EUBU prihlasku..pre mna je dolezite, aké meno má u zamestnávateľov...nie aké meno o nej šíria študenti, ktorí tam ani neštuduju...každý si chváli svoju školu a na inú len "kydá"...btw, električkovou školou ju nazývajú asi tí, čo maju bohatých rodičov...nič proti ale korupcia je všade..

ojka

chodím na EUBU, a keď mi ešte niekto povie, že je to električková škola, tak sa len usmejem, a pomyslím si svoje... akože určite je na škole nejaká ľahšia-ťažšia fakulta, i predmety.... ale veľa záleží od toho, akých dostanete vyučujúcich.... ja sa za celé tie roky nesťažujem... všetko má pochopiteľne svoje muchy,... ale už by som BA za BB s odstupom času nevymenila...
je síce pravda, že na skúšku ti často stačí 51 b. ale niekedy to pravda nie je, lebo niektorí vyučujúci požadujú napr. na skúške min. polovicu z teorie a polovicu z príkladov, a aj keď sa poskladate, a budete mať za celý ten semester spolu so skúškou 51 b., neznamená, že vás nechajú prejsť....
čo sa týka ťahákov, podľa mňa je opisovanie urážkou školy... umenie nie je opísať, ale prezentovať sa a naučiť sa, takže tak...niekde sa opisovať teda dá, niekde nie... technické vybavenie školy je v pohode, a to na FHI i iných fakultach, čo som videla, i kontakty s domácim, či zahraničnými partnermi...
každý má svoj názor na tú školu, ale jedno nechápem, neviem, prečo ju kritizujú hlavne tí, ktorí ju neštudovali a videli ju akurát na obrázku alebo vedia o nej štýlom "jedna babka povedala".... (:

zuzuska

Studuje na EUBE niekto Ekonomika a manazment podniku chcem si dat prihlasku tu ale aj do BB poradte ci je to primoc tazky odbor kedze moja matika nieje bohvieaka

what

bikerka

Čo si mala na mysli, že je pravda z toho čo píšem? To, že je to jedna z najvýznamnejších VŠ na SR?

Aká je tam matika? Pozerala som predmety aké sa tam učia, je to celé asi len na to podnikanie zamerané. Ale prihlášku si tam podám. Ale mohli by tam byť aj predmety z hotelníctva a gastronómie aspoň pre spestrenie učiva :-)) Totižto predmet Cestovný ruch som našla až v 3. ročníku, čo ma dosť prekvapilo.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ekonomická vysoká škola - Fórum - ZDRAVIE.sk