ako dokoncit skolu

Príspevok v téme: ako dokoncit skolu
0vecka

neviem mozno ze ma aj niekto iny taky isty problem... Mam uz len 167 dni do statnic a vobec sa neviem dokopat k uceniu ... v stredu mame prvu skusku a ja som to lendva dnes otvoril a ani ma to nejak netankuje... ono najme v praci mi hovorili ludia ze ten posledny rok bol najtazsi ze sa nevedeli dokopat chodit do skoly a tak...

Ak ma niekto podobne skusenosti tak skuste napisat .... akoze aby som v tom nebol sam... ostatni v kruzku sa mi praveze zdaju taki celkom snazivi :)

udaj

bibi123, ked si sa aj na statnice aj na skusky ucila den vopred, tak sa asi nemusime bavit o EUBE ako elektrickovej skole, ale o tej tvojej. Ja som chodila aj na City U. aj na eubu, euba milion krat tazia ako city, tam stacilo inprovizovat. Ekonomicka napreduje, zapocty sa daju ako tak opisat z tahaku, ale skuska ani nie, plus ja som mala tento semester 3 ustne, tak tam tazko opises. A mile, ze si myslis, ze si prirodzene inteligentna a preto ti staci ucit sa den vopred, ale povedz to medikovi, matfyzakovi, uctovnikovi, niektore veci sa proste treba naucit, nestaci inprovizovat, naco by taka VS potom asi bola?
Ovecka, sprav si plan, denny, tyzdeny, alebo mesacny...ze do 20.2 sa naucim tolko a tolko, atd. mne to pomaha, ked si naplanujem pocet stran na den..

bibi123

Inkognito-ved to, ze elektrickova skola:O) jeden stupen som chodila na obchodnu fakultu a elektricke sa nepodarilo ma zrazit, takze sa dalo:O))) (myslim, ze prave obch. fakulta robi zle meno celej skole a lahsiu fakultu a tak malo narocnu naozaj ani nepoznam), jeden stupen som chodila na masarykovu ekonomicku-spravnu fakultu, to bola ina kava, tam sa trebalo ucit na skusku viac, aby clovek ako-tak prechadzal, OF sa da prejst na tahakoch, skusky sa robili hromadne v D111 alebo D112 a tam si inkognito:O))) ide len o sikovnost.
beskyd-ja som po hoteloch chodit s vyucujucimi nemusela, ja som prirodzene inteligentna;O))), takze mi stacilo pochopit podstatu a zvysok som obkecala:O)))

[zruseny1]

ovecka a co studujes? skolu dokoncis, to sa neboj..teraz sa zameraj "iba" na tie skusky... a potom pride chut aj na statnice, mnamky:)

[zruseny1]

beskyd: s akymi skusajucimi na hotel?:D no dovol! :)
bibi dva dni? tak to potom klobuk dolu, ale zda sa mi, ze vo vedlajsej teme si hovorila o eube ako elektrickovej skole....tak neviem ci by ti tam dva dni stacili na ucenie k statniciam :) myslim, ze nie

beskyd

bibi, ale ovecka je chlap, my to mame o to tazsie ze nemozme chodit so skusajucimi pred skuskami po hoteloch aby sa nam stacilo potom ucit par hodin:) trocha empatie by to chcelo:))

bibi123

0vecka-mne sa tiez nechcelo.. dva tyzdne pred statnicami som isla na hotel 150 km vzdialeny od BA, aby som sa ucila a skoncilo to len pozeranim telky a spanim:O) zacala som sa ucit az 2 dni pred, takze to na tom vysvedceni zo statnic aj vyzeralo:O))) na skusky som sa tiez vzdy ucila v noc pred skuskou, ved aj tak sa 99% veci casom zabudne.. nestresuj sa, ber to íííííííízyyyyyyyyy:O)))))

beskyd

statnice su kapitola sama o sebe, treba sa ucit lebo to nie je postupovka kde si das opravak za tyzden, zopakujes si nejakych par stoviek stran a pohoda, ale je toho jednak vela a jednak aspon u nas boli potom opravaky za polroka a potom pripadne posledne terminy tiez za cca polroka, potom za to ludia platili ze si predlzuju studium hoci slo o jedinu skusku, clovek ma nervy lebo preslapuje na mieste ked uz mal by skonceny a tak. okrem toho si zvyknuty ucit sa na postupovky zrejme mensie objemy veci, vopred nevies co s tebou spravi ked budes musiet naraz mat v hlave toho podstatne viac aj ked zavisi aj od skoly, mne sa na prave zdali statnice a priprava na ne neporovnatlene tazsie ako vsetky predosle roky dohromady aj s pracou popri tom.

muc

chodila som do prace, mala rodinu, rozbiehala som svoje podnikanie, pisala som diplomovku a cakali na mna statnice. no a nasledkom stresu som mala zazivacie problemy a padali mi vlasy.ja som nemala stavy, ze sa mi nechcelo, praveze skor casovo som bola v strese. ale nakolko som chcela cim skor skolu skoncit, tak motivaciu som mala. takze nevymyslaj a uc sa. po statniciach budes mat uz o jednu starost menej. vela stastia :)