detske zubky

Príspevok v téme: detske zubky
zuzankaaa

ja by som potrebova poradit,moj 5 rocnemu synovy asi v novembry zubarka vyvrtala zub a nechala tak,ze vraj sa mliecne zubky neblombuju ani netrhaju a teraz mu cez tu dierku co mal v zube akoby prerastlo dasno a ked zatne zubky tak ho to boli,a teraz neviem ci mam ist s nim k jeho zubarke (ta bola k nemu dost surova ked mu to vrtala tak ze teraz nechce ist uz ku ziadnemu zubarovy)alebo mam pockat kym mu to nezmyzne samo lebo dnes uz ho to nebolelo mal to take akokeby stiahnute do vnutra

Lelinka20

Ahoj chcem sa opýtat,syn bude mat 7 rokov,vrchna mliecna jednicka mu este nevypadla,ale zaroven uz ma z polovice vonku normalnu jednicku,len malicko sa mu kýve mliecna jednicka a je vidno ze ju vytlaca normalna jednicka,ale je strasne dlha mliecna jednicka.Co s tím?bol u zubarky hned ako mu zacala rast normaln ajednicka za mliecnou,zubarka povedala ze nech to neham tak ze mu ju vytlaci ta nova jednicka,ale ja mam pocit ze mu to nevytlaci.A este jedna otazocka,syn ma na vrchnnom poslednom zubku kaz,kazdy druhy den place ze ho boli,neviem ci je to mliecny alebo normalny zub,zatial mu len dva predne vypadli,a zubarka mi vravela nieco ze zadne zuby rastu uz ako normalne nie mliecne,tak teraz neviem.Prosim poradte

zubaarko

no takto, mliecne zubky sa veru plombuju, a pri istych indikaciach aj trhaju :)
ale na rozdiel od trvalych, sa casto mozu nechat aj prave takto volne otvorene, cize zavisi od posudenia a uvazenia osetrujuceho lekara.

Pravdepodobne sa jedna o pulpalny polyp, alebo obycajnu granulaciu cez koren. Samo to urcite nezmizne, ale je mozne ze to tkanivo zfibrotizuje resp. ako ty vravis sa "stiahne" a bude v takom stadiu ze nebude sposobovat problemy.

no ale ak je to mliecna 4ka, tak ten zubok sa zacne "stracat" (resorbovat), az po 6-7 roku, a staly prerazavat az okolo 9-10roku, cize pokial by to drobcovi sposobovalo problemy, pochybujem ze je spravne takto dlho cakat, cize mozte pockat, a pripadne ist k zubarke, ved nemusi sa hned bat, staci zkontrolovat a opat posudit co a ako ;)