Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otazka prava

Príspevok v téme: Otazka prava
jajka01

ludkovia mozno ta otazka bude zniet blbo, ale prosim kto vie právo, tak mi poradte...aké su rozdiely medzi - pramenmi práva (vseobecne) a pramenmi správneho práva....??? potrebujem napisat pracu a v prvej casti mam pisat o pramenoch vseobecne, v druhej o spravnom prave, a v tretej to mam sklbit dokopy na pramene správneho práva...ale tak to nebude to iste ako v prvej casti??? prosiiiiim pomoooc....do prava sa nevyznam :((

jajka01

ja uz priblizne mam pozhanane knihy, bola som za profesorom nech mi poradi literaturu takze to by problem nebol...ale neviem zacat, proste nejaky odrazovi mostik potrebujem :(((

beskyd

to je zvlastne lebo ked robis nejaku pracu, ci uz pre seba alebo za odplatu pre inych, vzdy sa treba informovat ohladom literatury lebo kazdy ma nejaku predstavu o tom z coho by mal student cerpat. u nas, aj inde to bolo typicke, jeden neuznava toho autora, dalsi neuznava hentoho a tak, cize robit nieco takto na vlastne riziko je podla mna nie moc stastny krok. ak ti mam odporucit z mojich skusenosti so studiom spravneho prava nieco tak asi peter skultety a kol. spravne pravo hmotne vseobecna cast, machajova a kol. Vseobecne spravne pravo, dusan hendrych a kol. Spravni pravo, machajova a kol. Obcan a verejna sprava a pokial ide o clenenie organov verejnej spravy s cim suvisia aj tie pramene, dobra je prva kapitola Spravneho poriadku od Sobiharda.

beskyd

hehe:D
.
dalsi clovek okrem mna co zistil ze pisat inym ludom diplomovky je vcelku vynosny biznis?:D musis si uvedomit ze spravne pravo je jednym z odvetvi prava, tak ako obcianske, obchodne, pracovne, trestne a tak. pramene prava su v zasade statom uznane formy prava v ktorych su obsiahnute normy daneho odvetvia, cize pravidla spravania sa. su to fakticky zdroje z ktorych mozme to pravo vycitat. a pramene spravneho prava su teda zdroje kde sa nachadzaju normy spravneho prava, teda vnutrostatne pravne predpisy (ustava, zakony, nariadenia vlady, vseobecne zavazne predpisy ustrednych organov statnej spravy ako vyhlasky, vynosy, dalej VZPP organov statnej spravy s celostatnou posobnostou (k tomu pozri kompetencny zakon 575/2001), vseobecne zavazne vyhlasky miestnych organov statnej spravy (obvodne urady, specializovane krajske urady atd.) a vseobecne zavazne nariadenia obci a VUC), medzinarodne zmluvy, rozhodnutia ustavneho sudu o nesulade pravnych predpisov, akty europskej unie ako nariadenia, smernice.. len si treba uveodmit ze pramene ostatnych odvetvi su v zasade podobne, aj pramene obcianskeho prava su zakony, ustava, nariadenia vlady, vyhlasky, medzinarodne zmluvy... pri spravku sa treba povenovat najma systematike organov ktore tie prepdisy vydavaju od NR SR az po samospravu, rozpisal by som sa o tom kedy je samosprava opravnena vydavat VZN bez zakonneho splnomocnenia (ked plni ul;ohy samosrpavy) a kedy potrebuje zakonne splnomocnenie (ked plni ulohy prenesenej statnej spravy), porozoberal tam miestnu statnu spravu, ustrednu, to je specifikom spravka len toto nemozes riesit cez toto forum, zozen si k tomu nejaku knihu, chod do kniznice a vezmi si k tym pramenom jednak nejaku ucebnicu teorie prava a k spravku hocijaku ucebnicu spravneho prava HMOTNEHO, najlepsie nejaku vseobecnu cast alebo prvu cast lebo to byva riesene na zaciatku. tu ti nikto nenapise pracu za teba lebo to nie je na 3-4 vety, okolo toho je celkom dost kadejakych pojednani a cleneni.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otazka prava - Fórum - ZDRAVIE.sk