Velky strach zo soferovania

Júúúlia

lenže ja mám problém si aj sadnúť a naštartovať auto bez nervov po rokoch, ani toto neviem prekonať, stále si nájdem prečo nie...už mi to ide na nervy.

gigika3

Odporúčam trénovať mimo mesta, na nejakej odľahlej ceste. Dať si neskôr krátke trasy,naučiť sa opäť ovládať auto. Ak prestaneš vnímať spojka-jednotka... môžeš ísť do mesta. 1,2 križovatky napr. v nedelu keď je málo áut,neskôr celé mesto. :)

Júúúlia

Nejazdím už 12 rokov. začínala som s otcom na embečke, ale to som si vypočula \"dobre mienených\" rád, z ktorých som sa zablokovala, nedalo sa samostatne rozmýšlať, a skončila som po pár mesiacoch, keď ma to dojalo k slzam. momentálne máme s priateľom auto, aj prístup má ku mne dobrý, aj ma povzbudzuje, ale ako mám odstrániť ten blok? sem-tam sa odveziem na st.1 po poľnej ceste, ale strach je veľký. bojím sa, že ublížim okoloidúcim autám a aj tomu nášmu. bývam na lazoch, auto je nevyhnutnosť, zatiaľ sa nechávam voziť, ale veľakrát si poviem, keby som šoférovala, keď auto je v meste, priateľ mimo mesta a ja cupitám čakať na autobus. poradíte? ďakujem

natika1990

Lost » dakujem ti fakt si mi pomohol. Neviem ja som taky typ cloveka ze sa stale bojim od vsetkeho mam 22 vodicak mam od 18ky na Sk som stale soferovala ale aj to len trasu do roboty,a teraz toto je ine uz ani zaspat neviem cakam to ale aj sa bojim ale gps mi poradi takze dufam :-) dakujem ti este raz. Napisem ak som uz dorazila :-) papa :-D

lost

neviem ci este si tu / citas, ale nemas zac..
no ked som prvy krat soferoval, a musel som ist niekam, bol so mzvyknuty na BUS/vlak (vodicak aj auto som mal az v 22!) cize ten zvyk bol dost zelezny..
a musel som ist napr.. do zahranicia a tak :D ale ked som tam bol, neuveris, ale bolo ta pohodicka
vieden sice nie
ale nejake nemecke mestecka, rakuske a talianske, velke/male, sialene alpske priesmyky (ako v bondovkach pomaly :D) no a ahaluze..
cize tym len chcem povedat, ze to som musel, nie ze chcel :) a obcas si umyselne yvberat narocnejsiu trasu a narocnejsie parkovanie, je to vyzva :) su to len plechy, keby nieco..
ale ak sa fakt na to necitis (velky problem, ojedinele), tak neni dobre takto mysliet, az tak pozitivne.
neviem no :D
uz to kazim, komplikujem :D
pointa je, ze ono to soferovanie je namodelovane tak, aby to zvlado lkazdy :) nie je to okruh, kde sa ide na hrane zmyslov, cize verim ze to zvladnes :) hlavne si dat pasy, nemobilovat, nepozerat do gps ked ssa neda, a vychutnavat si tu krasnu sceneriu (ale zase aj pozerat) :D teda skor len pozerat.. na cestu :) a mozno ta raz to soferovanie aj chyti :D
clovek je sam v aute, nekedy je to mizerne smutne, niekedy je to na druhu stranu take, ze je to jedine miesto, kde je sam so sebou :D
zase, dlhy prispevok, no nic, koncim :D GL :)

natika1990

Lost > dakujem ti za radu. No musim sa prekonat a fakt to nie je daleko ale predsa budem sama v aute a toho sa bojim hadam to zvladnem vystartujem hned rano o 6tej :-) daktjem este raz pa

lost

z viedne to je pohodicka :)
ale bacha za hranicami, teda na slovensku vseobecne :D treba si davat pozor, lebo tu je to sialene, balkanska krv :D
staci ak pojdes 100kmh alebo 110kmh, pomaly v tych dialnicnych zakrutach, a budes v pohode :)
na tej ceste je malo aut pomerne..
prekonja to jednoducho tak, ze nastartuj a chod :)
nestresuj.. cesty su siroke, auta uzke, dnes uz pomerne bezpecne, nie je tam ziadny problem :)
hned do hlbokej vody, to je vyborny ucitel..

natika1990

Ahojte prosim poradte mi mam strach soferovat neviem preco,zajtra musim soferovat z wien domov a sama :( moj chalan musi pracovat.Sice minuly tyzden som tiez ja soferovala sem ale tam bol pri mne aj priatel mam aj gps ale predsa sa bojim co ak zle odbocim co ak sa nezastavim ked treba atd... Poradte ako to mam prekonat? Diky za odpovede pa

lost

mariana136

velmi velmi dobra pointa...

ja si robim autoskoly, ale vzdy sa najde nejaky magor na "silnom" aute, ktory sa na mna tlaci ako buzik...

no nech sa len tlaci... ak ma tukne, bude to JEHO!!!!! vina :D :D

mariana136

a pripajam sa k nazorom, ze treba zacat pozvolna - vziat so sebou nejakeho skuseneho a trpezliveho sofera, prejst kazdy den par km /medzi obcami, cez vikend aj po meste - prejdite si krizovatky, ktorymi sa dopravujete do prace ci skoly.../ :D... DRZIM PALCE!