Velky strach zo soferovania

mariana136

cele soferovanie je o praxi, ja som tiez spociatku mala velky stres, ale teraz uz fpoho soferujem aj na velke vzdialenosti. tym, ze mam najazdenyx tolko km, som ziskala istotu za volantom. pre vsetkyx zacinajucix/nanovo zacinajucix soferov jedna rada: kaslite na frajerov vo velkyx autax, jazdite takou ryxlostou, na aku sa citite, a po case bude pre vas cas straveny za volantom relaxom :D... plus tie neporovnatelne vyhody oproti mhd - stoja za zvazenie :D!

sisush

ahoj ja mam vodicak dva roky. v autoškole som mala super instruktora. ale problem bol ze ked som dostala vodicak nebolo na com jazdit ,, takze teraz aj ked priatel mi chce pozicat auto tak ja mam strach. ja by som chcela šoférovat . ale tiez sa bojim ze urobim daku hovadinu :)) tak radsej neriskujem :p

george303

Treba sa odhodlat a uvidite ako sa neskor budete smiat ze coho ste sa bali ved to nic nieje to je ako byciklovanie len je to pohodlnejsie ;)

perlorodka

Mám 34 rokov a na vodičík sa odhodlávam asi šiesty rok. Už len predstava, že sa idem prihlásiť do autoškoly mi dvíha tlak. Rodina a tí, čo ma dobre poznajú mi hovoria, že som zbrklá, nepozorná a že by so mnou do auta nesadli. Manžel zase tvrdí, že načo mi bude vodičák, keď aj tak nemám kam jazdiť a tých pár km po meste, na tom sa nič nenaučím. Kopec odrádzania a ja sprostá si neviem dupnúť. Vďaka týmto rečiam čo počúvam mám neskutočný strach z možného šoférovania. Tie, ktoré to dokážete prekonať Vám gratulujem.

--..--..

ja mám vodičák asi 25 rokov skončila som medzi najlepšími,lenže v tej dobe boli v našom meste asi tri väčšie križovatky.Začala som jazdiť sama a všetko som si v aute rozprávala nahlas,vôbec som nemala strach až do dňa keď mi jeden debil na križovatke nedal prednosť a rozbil mi celé auto,mne sa našťastie nič nestalo.Od toho dňa som do auta ako šofér nesadla.Dostala som hrozný strach a doteraz ma to neprešlo už to ani neriešim a radšej sa nechávam voziť.Všetkým ktoré mate strach držím palce aby ste to prekonali,ja som to vzdala

nyky20

Biela macka

To čo bolo za deb*la ked ti hento povedal na druhej jazde.Ked si spomenem čo som robila ja na " druhej "jazde v živote tak sa to šoférovaním snád ani nazvat nedá : )

lost

biela mačka

no to bol netrpezlivy instruktor potom..

ved 2. jazda.. to je malo na to aby sa clovek do toho dostal.

mala by si to este skusit, v inej autoskole :)

prekonat ten strach :)

leninka

george303, tak to si dobrý vodič, alebo máš veľa šťastia :-)))Ja som síce nehodu mala, ale nebola to moja vina. Doteraz nechápem, ako som takú haváriu mohla prežiť, no zrejme ešte nejakú tú úlohu v živote mám... :-) A veru, strach úplne nezmizne. Strach vždy je, ale záleží či si ho budeme tak pripúšťať, alebo sa budeme snažiť ho čo najviac obmedziť... Zážitky na autoškolu tiež mám zaujímavé. No teraz sa z toho všetkého smejem... Netreba sa nechať odradiť... Aj keď inštruktori vyletia, kričia, a tak... Život je boj... Nenechajte sa odradiť...

george303

:D ako vas moze instruktor odradit ? to ste asi nepoculi ako mne nadaval ked som nezastavil na stopke a este kopu hluposti som porobil jednoducho som to vtedy fakt nevedel .. ani znacky som nepoznal :D a uz jazdim 3 roky kazdy den a zatial ziadna havarka ;)

george303

strach neprekonas bez strachu sa neda zit :D Ale inak nic si stoho nerob hlavne nech je zozaciatku niekto pri tebe a uvydis bude to fajn mne tiez instruktor v autoskole nadaval aky som debil a ze vodicak v zivote nespravim :D A dneska jazdim bezproblemovo... musis sa dotoho iba dostat hlavne zacni jazdit v hodinach ked su cesty neni take preplnene ...