Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkost nasa kazdodenna

Príspevok v téme: Úzkost nasa kazdodenna
BELIEVE

Prajem dobrý večer všetkým, ktorí trpíte úzkosťou a strachom! Práve si pre Vás chystám malý výskumníček na môj projekt, ktorou témou je práve úzkosť a strach. V podstate ide už o úzkostné poruchy.

Touto cestou hľadám vhodných respondentov, tzn. ľudí, hlavne dospievajúcich, ktorí trpia úzkostnou poruchou, či už ide o sociálnu fóbiu, generalizovanú úzkostnú poruchu. ,,Zbieram`` príbehy, hlavne by ma potešili tie z detstva (ak sa úzkosť začala prejavovať už v detstve alebo bola už riadne diagnostikovaná a o akú poruchu sa vtedy jednalo) ale aj tie čo pretrvávajú u Vás teraz. Chcela by som sa hlavne od Vás dozvedieť ako sa u Vás prejavovala úzkosť a čo bolo vlastne spúšťačom tejto neprimeranej úzkosti).

Stačí, ak máte čas a chuť sa zúčastniť, budem veľmi rada :)

Ďakujem :)

Runatan

Závislosť na Frontine ma psychiater zbavil zo dňa na deň prechodom na minimálne dávky Rivotrilu v podstate 0,125 mg - 3 x a Alventy (75mg). Konečne super psychiater povedal som si. Do tretice som trafil na správneho. Zo začiatku super, stav sa zlepšil, žiadne absťáky, sám som sa čudoval ako je toto možné, ked som všade čítal aké to je peklo, nevedel som si predstaviť, že sa niekedy Frontínu zbavím tak rýchlo, mesiac som nemal Frontin, ani uzkosti, ale nejak sa začali znova objavovať najma okolo piatej ked sa stmieva, chytá ma uzkost, je mi vtedy zima a potia sa mi nohy, mám ich ladové ako mrtvola.

LadyOpium

ja sa hrozne bojim chrobakov, niekedy mam pocit, ze po mne lezu...bolo to podmienene tym, ze som bola u otca na porazdninach a tam som dostala blchy, vsade ma to skriabalo, stipalo a odvtedy sa bojim vsetkych cervikov, chrobakov, hadov, husenic atd. proste hmyzu...a mavam hrozne pocity ked ma nieco svrbi ci to nelezie po mne nejaky chrobak:) napriklad taky obrovsky& rohac alebo pavuk:P raz mala som asi 6, som na babkinej zajradke nasla ucholaka a bala som sa ze mi prepichne usny bubienok...videla som ako sa uz liehne z larvy ci ako to nazvat a hrozne som vrieskala...dodnes ked idem z balkona a vidim nejakeho chrobaka, napr. smrdliaka, lienku apd. dokonca sa bojim aj pavuciny, ci muchy zacnem jacat:D ale nemam takuto poruchu diagnostikovanu...a este obcas ked sa citim naho.no tak knucim a potom placem ale musim potichu aby to mama nepocula...lenze to uz trva dost dlho-to mam na to aj diagnozu ze recidivujuca depresivna porucha s psychotickymi priznakmi-konkretne paranoia...mam take pocity vtedy ze mi citaju vsetci myslienky, hanbim sa za ne napr. ked sa mi sniva s dakym hercom alebo o knihe kt. citam pred spanim, mavam aj take ze ked vidim osobu bojim sa ze ma ide uniest, znasilnit apod. ale vyvadzala som len par krat koli tomu, vacsinou som to nikomu nepovedala a dusila to v sebe...no koli tomu vyvadzaniu mi to diagnostikvali ze S PSYCHOTICKYMI PRIZNAKMI

Bambrlicek

Mam vyhybavu poruchu osobnosti. Panicky atack som som 3 krat, vsetko v jednom obdoby ked som zacal chodit na vysku. Samozrejme s AvDP som mal problem sa prisposobit na nove prostredie + konflikty v rodine. S rodicmi som sa takmer nebavil a mal som asi rok dopresie. Inak nikto nevie o mojej chorobe, nebol som diagnostikovany. Panicke ataky ma nastartovali a zacal som na sebe pracovat a moje stavy sa dost zlepsili. Nielen ze som sa dostal z depresie ale bol som aj stastny. No teraz som skoncil skolu, hladam si pracu a zasa to ide do pierdzele a asi dom dost blizko ku dalsim atackom. Takze asi tak.

lililinka

Tak ahojte ja trpim tiez pp uz asi 5 rokov prvy atak bol hroza skoncila som v nemocnici dva dni potom som to musela zacat chapat .....mam priatela uz od vtedy sme spolu 6 rokov mame 2 rocnu dceru mame iste problemy medzi sebou snazila som saich zvladat aj mi to slo na pocudovanie lebo sme boli rozideny odisiel z nasej spolocnej domacnosti no posledny mesiac je to zle ozaj zle beriem len frontin aj to pol kazde rano a vecer posledny tyzden cely rano na obed vecer strasne sa citimbola som u psychologa ze vraj mam depku nasadil mi fevarin vcera som ho uzila bolo mi spatne bolela ma hlava sucho v ustach neda sa mi spat zaspim v pohode no prebudim sa a triaska a stavy ved to poznate rodicia sa boja a aj mojpriatela samozrejme moj maly chrust tiez potrebujem pomoc oporu vedviete aspon viem ze aj ini ludia trpia niecim takym ozvite sa mi niekto urobimi to dobre ked sa podelite o svoje trapenie somnou ved vieme o co ide pri pp

Lulu2011

ja som tiez na Frontine, klasicke ad ma nicia, je mi s nii horsie, ako bez nich, ale nezvysujem davku, beriem najnizsiu a ako tak fungujem...viem, ze je na nom zavislost, ale co mam robit, radsej to, ako lieky s ktorými neviem fungovat a snimi len lezat sa da a akurat tak prosikat o invalidku, lebo cloveka uplne odrovnaju

Runatan

mal som prejav panickej poruchy, (klasika EKG, štítna OK), tlak išiel až na 160 / 90 a pocit na infarkt teda urgent. Potom na Frontíne pár mesiacov, robil dobre, neskor učinkoval menej, je strašne návykový, preto som prešiel na Spitomin a pomaly som znizoval dávky, samozrejme musel som si pomoct sám v tvrdom boji znizovania, moj problem bol hlavne pulz nad 74 uz mi bolo nepríjemne a citil som sa nesvoj a nervozny, prisli aj uzkosti a hnačky, preto som sa sústredil najma na zniženie pulzu (Spitomin, Nebitrix) a po znizovaní Frontinu aj na odstranenie abstin priznakov ako nervozita, nepokoj, zvýšený tep a pocit miernej závrate. Pridal som Mg, v malom C vit, B komplex, triptofan, lebo antidepr som nemal ziadne, jedny Elisea, ale z tých mi bolo zle, potenie, tras, zimnice, kupil som si aj gingo, ktore rozširuje cievy a este pre energiu a tak potrebnu vitalitu beriem tribulus, uvidím čo z toho bude. Frontin beriem od polky juna - 3 x 0,5, teraz som to znizil za 10 dní na 2 x 0,25 hlavne pred spaním. Chcel by som ostat len na spitomíne, uvidím ako bude s tým pulzom. V minulosti som mal nervozitu cestovat v buse plnom ludi, ist po námestí, ale nemal som pocity na odpadnutie, prave naopak bol som nervozny az do tikov v šiji, ale inak mi bolo fajne. Akonáhle som bol sám bolo mi fajn. V juni mi uplne bez dovodne doma bolo zle a odvtedy som na Frontine. A mám blby pocit ist niekde sam.

klariqa

za 1..uzkost a strachc spolu uzko suvisia...zo strachu vznika uzkost, teda u mna. mam strach, ze neovladnem svoje telo, odpadnem a podobne. strasne pocity verte mi.
za 2...ja zacnem byt nepokojna..zrazu neviem co so sebou, premkne ma neprijemny pocit ze uz dalej nemozem, je mi do placu skratka uplne zufalstvo..
za 3...klasika...busenie srdca, nepokoj, niekedy ma zalieva pot, pocit na odpadnutie a vracanie
za 4...vonku, mimo bezpecia bytu
za 5...nie
za 6...nevenuju, nezaujima ich to
za 7...chodim, bez rodicov ale s priatelom ale zatial bez vysledku..
za 8...obcas lexaurin ked sa zacnem zle citit..

je to to najhorsie co ma mohlo stretnut, bojujem z celych sil lebo som silna zenska ale niekedy mam pocit ze uz nikdy nebudem "normalna" ako predtym..moja najvacsia tuzba? ist do obchodu :) bez stresu

He Is A Legend

Ja som dostal svoj prvy panicky atak koncom tohto leta a od vtedy to somnou ide nie ze dole vodou ale proste sa mi zmenil komplet cely zivot.. Na zaciatku bola kopa vysetreni pretoze som nevedel o co ide busenie srdca zle dychanie nevedel som o co ide bol som totalne vystraseny.. Dosla aj sanitka a dala mi magnezium cez infuzky.. potom som bol na antibiotikach doma par dni pretoze som mal aj hnacky a myslel som si ze to je crevna chripka alebo neico take.. nakoniec to vsak neprechadzalo a ja som zacal zistovat skrz moje priznaky co to asi tak moze byt .. Mal som vsetky prejavy take ako pisali ludia po nete busenie srdca, zle dchanie , strach , nervozita , neschopnost uvolnit sa , knedlik v krku atd.. Skoncil som preto u psychiatra ktory mi diagnostikoval panicku poruchu a nasadil lieky teraz ich beriem asi druhy mesiac a dni su vlastne kazdy iny.. neni mi uplne dobre uzkosti a depresie mavam tie ataky uz presli ale stale sa sledujem pozorujem bojim sa nech to neprijde hlavne ked som sam a relaxujem to na mna lezie ked nemam povinosti tak ten tok myslienok je niekedy nezastavitelny a to narazam na to ze ma napadaju take kktiny ze ma to az desi.. nejde o samovazdu ani nic take ale proste strach ze co bude dalej ako budem takto existovat.. Prestal som pit alkohol kavu.. schudol som asi 2 a pol kila a bojujem s tym.. Mozem ale povedat ze lieky ma zmenili tato choroba resp diagnoza mi nieco dala nieco vzala .. Uvedomil som si vela veci dost som sa zmenil a aj zivot .. Moja otazka pre tych co este maju chut pokecat a odpisat je ta ze ci aj oni mavaju lepsie horsie dni kolko s tym bojuju ako sa im to prejavuje kolko beru lieky.. Drzte sa drzme sa :))

Ellie 19

Mám 15 rokou a veľmi intenzívnu úzkosť som zažila 2 krát. A už to nikdy nechcem zažiť. 1. krát sa to stalo asi pred mesiacom , prišlo mi príšerne zle podlamovali sa mi kolena , bola mi hrozna zima, nikoho som nevnímala. Ked sa ma kamarátka spýtala čo sa deje, začala som bezdôvodne plakať. Nevedela som prestať. Cítila som v sebe hroznu prázdnotu, a ked som sa sama seba spýtala prečo vlastne revem, ešte viac som sa rozrevala, lebo som nevedela prečo. 2. sa to stalo dnes. prišla som do triedy a zrazu mi bolo príšerne teplo, čo by nebolo až také zvláštne, keby každý v triede nemal na sebe hrubé mikiny. Pocítila som triašku na rukach a začala som rýchlejšie dýchať. Príšerne som sa potila aj napriek dezodorantu. Nebola tam žiadna zjavná príčina, prečo sa to stalo. Zasa sa mi chcelo plakať, ale musela som sa udržať. Ved sa predsa nerozplačem pred celou triedou bezdôvodne :) . Asi po pol hodinke to úplne prestalo a bola som zasa tá veselá Ellie.

Roman Durela

Mam 60 rokov, prekonal som ťažky infarkt. Mam problemy s krčnou chrbticou . Tiež mi psycholog diagnostikoval neurasteniu. Veľmi často ma boli hlava, striedavo žaludok/mám gastritidu7. Často mám navaly tepla do hlavy, pnutie ruk a nôh, nevoľnosť, pritom tlak srdca a tep mám normalny. Rok som bral dokonca antidepresiva, ale to k ničomu neviedlo. Naopak antidepresiva vyvolavali depresie. Preto som ich vysadil a beriem len lexaurin a magneziove tablety. Neurolog hovori, že je to od kolisaveho krvneho tlaku/problemy s krčnou chrbticou/napriamená lordoza a Bechterew. Občas mám navaly tepla a tlaku do hlavy. Ako by som stracal nad sebou kontrolu. Pritom tlak, tep je v poriadku. Nemam ani triašku, ani tras. Len mi je nevoľno a boli ma hlava-zavraty. Nahlasil som sa na doporušenie neurologa na magneticku rezonanciu.Čo mám robit.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Úzkost nasa kazdodenna - Fórum - ZDRAVIE.sk