Alergia okolo nosa? Vyhádzaná?

Príspevok v téme: Alergia okolo nosa? Vyhádzaná?
nathalie777

Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Neviem, či už niekto také niečo mal. Okolo nosa sa mi vyhadzujú samé vyrážky, sú to však vyslovene také drobné začervenané malinké pupáčiky na celej ploche. Nie sú zapálené, ale dosť to svrbí. Bola som s tým u kožnej, dala mi Advantan s tým, že keď si to natriem, do rána je fajn a potom opätovne sa mi to vyhodí. A mám pocit, že už ani to nepomáha a teraz sa mi to zimou veľmi zhoršilo. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem moc

snnw

Je na predpis dermatologa a dobre pomaha na perioralnu dermatitidu, ale pozor, trva to dlhsie, kym uvidis vysledok, takze to nevzdavaj po tyzdni.
Je to liecebny krem s obsahom metronidazolu.
A pozor na kortikoidne masticky!! Na chvilocku potlacia scervenanie, ale potom sa problem este zvyrazni!!

nathalie777

nie nie, nie je hormonalna, ked je uz najhorsie, tak mi vzdy da take silne 3dnove antibiotika a prejde to... ale len docasne... je to dost neprijemne...
ok, ozvem sa:)

ayurveda

mal som podobne problemy s alergiou-ak to je u teba alergia,asi ano,lebo aj mne kedysi na to dali advantan krem,alebo mastny krem.U mna to bola slabá pomoc,ak vôbec nejaká bola.Teraz,ak sa mi niečo take vyskytne/velmi zriedkavo/,tak mam kozmetiku zo sri lanky.ak chces ayurveda.sk zavinač
gmail.com Rad pomožem,pripadne pošlem prípravok.

blond86

Je to pravdeposobne perioralna dermatitida, vygoogli si o tom nieco. Dufam, ze ta mast nie je hormonalna, ze neobsahuje kortikoid, inak to okamzite vyhod, je to najhorsie, co moze byt na tento druh ekzemu. A zmen kozneho...