Zavislak

Príspevok v téme: Zavislak
Martinn

Dobry vecer,

Ake je riziko uzivania ergetickych napojov?Za tyzden vypijem tak 6 plechoviek,bez toho uz neviem ani byt,aj teraz mam pri sebe plechovku RedBull,a na zajtra do prace v rupsaku mam pripravenu dalsiu.A niekedy sa smejem bez priciny alebo uplnych malickostiach,proste na uplnych sprostostiach,brutalne zachvaty smiechu.Mozno su to prejavy.Ako ste na tom vy?Pijete energeticke napoje?Moje naj su V12,RedBull,Monster atd...
Martin(20)

nieNIE

v jednom energetickom napoji mas zhruba 10 kociek cukru (45g) preto si dam skor poooooriadne velku coko. ,ale ano stalo sa mi, ze som skusala RedBul s alkoholom (vela,vela)a mozem povedat ...v zivote som tak neflirtovala !!! .....momentalne, uz len ISO+ :)

lost

No neviem ako vierohodna je ta kalkulacka :)
Ale pravdepodobne by clovek skor zvracal, ako keby mal zvladnut dosiahnut dany limit (rovnako s jedlom, cokoladou, atd)

Stale lepsie ako pivo a vodka to ano, ale stale horsie ako to nepit :)

Osobne ak chcem vela energie tak si spravim odstavene jablko 100% stavu. Staci 1liter a citim sa ako blazon :D
Nie som na to expert, avsak myslim ze jablko ma cukor a hento kofein a taurin. Cukor doda okamzitu energiu. I ked neviem ci je "rozumne" vypit 1 a viac litrov toho za jednu hodinu (alebo kratsi casovy usek)

lost

Ty tomu aj veris ? :)
Podla mna je to totalny bullshit.
Daj si jednu facku a preberie ta to rovnako (fakt, skus to :) )
Raz som pocul o tom ze jeden basketbalista vypil 4 plechovky a na zapase dostal infarkt.
Vela kofeinu, sam si povedal :)

Ale pochybujem ze sa s tym da zabit, preotze tam je relativne malo kofeinu, zabudol som presne cislo ale na wikipedii to bolo (kolko mg na kg hmotnosti cloveka, asi par gramov by cloveka uz zabilo).

Zaujimava kalkulacka:
www.energyfiend.com

Martinn

Zavislost mi nevadi.Zaujmali by ma skor zdravotne problemi kedze kofeinu je tam ako nasrateho.Raz som dal na ex Monster,potom 2x V12.Prvych 10 minut som mal zvlastny pocit,zvyseny tep srdca ale inak pohode.

george303

Pijem dost energetickych napojov hlavne cez vikendy tych 6 vypijem niekedy za piatok vecer vraj stoho mozu byt srdcove problemy ale myslim ze zavisli natom nemozes byt...