Vyskocene koleno

Príspevok v téme: Vyskocene koleno
Mik3

Ahojte,vcera v telocvicni sme si len tak isli zahrat futbal a v behu som kolenom narazil do protihraca a vyskocilo mi.Zachranka prisla o 10 minut a nohu mi vyrovnali,uvolnil som ju a jablcko skocilo naspät.
Ked bolo vyskocene,ani to tak nebolelo,ale ked ho davali spät,tak to bolo dost neprijemne.Vobec ma to neprekvapilo,ja mam dost slabe kolena,pritom sa snazim ako tak sportovat no som viac-menej chudy.
Bol som na rontgen,doktor mi nevyberal z kolena krv ani vodu,nasadil rovno ortezu a mam ju mat 3 tyzdne a potom sa ukazat.Vysledky sa ukazali ako negativne,koleno vraj bez naplne.Viem akurat,ze mam nieco s vazivom.Koleno mam teraz dost opuchnute,davam si fastum gel,vcera som este celkom mohol dostupit na nohu a chodit,ale dnes ma velmi boli a velmi tazko sa mi chodi.Ked dostupim na nohu,boli ma od jablcka vpravo (na lavej nohe). Kedy myslite,ze ta bolest prejde? A mam byt radsej teraz co najviac klude a nechodit alebo praveze mam sa snazit chodit? Popripade mozte mi este poradit nejaku stravu alebo doplnky ake by som teraz si mal davat.. Vraj sa mi to koleno musi dat doporiadku,ale dost sa bojim,neviem ci to ma takto boliet alebo nie. Ked lezim a uvolnim si ortezu,tak je to v pohode a bolest velmi necitim. Ale ked stiahnem a snazim sa robit nejake pohyby,tak je to dost neprijemne. Dakujem za rady.

lolko789898

serus mne tiež vyskočilo kelono a neboli ma normalne chodim len mi na pravej strane nejako sčiernelo nachapem bojim sa ist k lekarovi že to bude dačo zle lebo mi povedal že je všetko ok tak vas prosim o nejake rady nechapem prečo ho mam čierne normalne tak spadneš a maš tak čierninu chapete ma ja to mam na kolene bojim sa toho čo to bude

tomas7737

Zdravim , prave pred hodinou mi pri zapase vyskocilo koleno ako som zle dosliapol,ale hned nato mi zaskocilo naspät. Na pohotovosti mi dali len obklad a vraj tam je uvolnene väzivo co je logicke kedze jablkcko vyskocilo a zaskocilo. Neviete ako dlho budem marod.... resp bez futbalu? Dakujem.

Tasha005

Dobrý večer, chcem sa informovať asi pred 3 týzdnami mi vyskočilo koleno. Koleno som následne v podstate vrátila naspäť a bolesť netrvala dlho, avšak po pár dnoch mi v nom začalo praskať pri každom vyrovnaní nohy, vôbec to nebolí ale je to veľmi nepríjemne. Čo s tým? mala by som zájsť k lekárovi?

cicinko_ca

Dobry den.V sobotu som bol na futbalovom turnaji kde mi pri došlapovani vyskočilo jablčko ale vratilo sa naspet.Bola to strasna bolest prišla sanitka,šiel som na rongen a doktor mi povedal že tam nič vážne nieje.Len mi odtial vyberali krv.Dali mi dlahu a chodim o barlach.Prve dva dni ma to bolelo ale dnes na piaty den uz mozem pomaly chodit aj bez barly.Je to normalne??Za aky čas by som mohol znova začat hrat futbal??..Dakujem za rady.

TaNecmj

Myslite že mi pomože ak sa budem rozťahovať a cvičiť tým rozťahovanim myslim šnura a roštep pomože mi to ??? ...

TaNecmj

Hlavne s nou čo najmenej chod a nenamáhaj s nou dj si na to hl. studený obkal aby si tam nemal vodu ... tá bolesť je prirodzená snaž sa nenapinať ... po čase nebudeš mocť dobre skrčiť ale počase to prejde ... ja ho mám teraz vo fači ... ale už sa mi chodi lepšie .. hlavne ho nenamáhaj musiš byť trpezlivy ... ziež mi vyskočilo lave ale mám to už aj s pravým kolenom dvakrát lavé a pravé ...

TaNecmj

No .. presne to sa stalo aj mne :D na telocviku tiež som narazil do proti hráča ale na basketbale a mi vyskočilo nasadil som si ho sám ... a bolo pred piatimi dnami to koleno je už druhý krát vyskočené ... zaujimave hm .. :D

house

Tak to je sila .Ja som oberal ceresne na rebriku a pravu nohu som si len trochu zvrtol vonku a vraj mam mierne poskodeny meniskus.A to bol len mierne vytoceny klb.Davam si Voltaren Emulgel zabera.Lekar mi pichol do kolena asi mesocain , vraj sa to vylieci samo, ale velmi dlho, mam davat pozor na rotacne pohyby s nohou.

Lou

o mojom kolene by som ti vedela dlho rozprávať:D ...tiež mi vyskočilo, prvý krát pred skoro 3 rokmi, ale vlastne mi to vyskočilo a po par sekundach sa to vrátilo na miesto, bolelo to jak fras, aj opuch bol, týždeň som to nosila spevnené, takisto bez výplne, krvi, či vody...potom to nejako prešlo, no asi po mesiaci sa mi to stalo znova, znova aj opuch tak ma doktor poslal na elektrody a dal mi nejaké lieky na spevnenie chrupaviek. A pri námahe mám nosiť takú spevňovaciu bandáž. A teda že ju nosím. Ibaže mi od vtedy vyskočilo už najmenej 6 krát a vôbec to nebolo pri športe ale proste len tak....pozorujem akurát to, že počas týchto posledných razov to bolí len vtedy keď je to jabĺčko (alebo čo) mimo, nevracia sa mi to samo, zatlačením na tú vyskočenú časť si to tam vlastne vraciam sama...a teraz to už vôbec nebolí a nemávam ani opuch....a celé je to nejaké divné...tak si na to dávaj pozor, asi je dobré že to máš tak na dlhšiu dobu spevnené

hviezda226

Mirko21....Poslala som ti mail ohladom tvojej otázky na tu operaciu...keby niečo odpíš mi naň ak sa bude dať odpoviem a poradím