Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zamestnávateľ

Príspevok v téme: Zamestnávateľ
Aduliena

Ahojte, má zamestnávateľ právo nedať zamestnancovi voľno na vybavovanie vecí po úradoch? Priateľ sa presťahoval, potrebuje pozahlasovať všade zmenu bydliska, zdravotná, sociálna, banky, úrady.... a zamestnávateľ mu odmieta dať na to voľno, ani dovolenku, vraj možno vo februári, pritom všade sa píše, že sa zmeny nahlasujú do 8 dní. Čo robiť? Vďaka za rady.

beskyd

na tento ucel nemusi dat zamestnavatel volno, ale musi dat volno (bez nahrady mzdy) na prestahovanie zamestnanca, ktory ma vlastne bytove zariadenie na nevyhnutne potrebny cas, max. na 1 den pri stahovani v ramci tej istej obce/mesta a na max. 2 dni pri stahovani do inej obce/mesta. tento narok bolo treba vyuzit a uplatnit to ako stahovanie a v ramci toho by si povybavoval tie veci, ak sa stahoval do vlastneho. pripadne treba pozriet kolektivnu zmluvu ak bola uzavreta lebo zakonnik prace hovori ze zamestnavatel moze dat volno na zariadenie osobnych veci, cize v kolektivnej zmluve by som ocakaval ze odborovy organ na toto myslel a mohol to so zamestnavatelom dojednat ze na tento ucel to volno poskytnut musi, priamo zo zakona to vsak nevpylyva ze by musel. a dovolenku zamestnavatel nemusi schvalit.

elsa5.5

no je to blbé ,ale nemusí,zvlášť ak to je s.r.o,poštou,cez e-mail,telefonicky,alebo dať niekomu splnomocnenie,taká je doba.

bibi123

Aduliena-aj keby mal zo zakona na to pravo, priatel by mal drzat v dnesnej dobe ako sa vravi hubu a krok:O), aby o pracu neprisiel. Ani dovolenku mu nemusi zamestnavatel schvalit, nie je to povinnost. Podla mna je to hlupy dovod pre to, ze potrebujem surne volno, ine je lekar, pohreb, atd. Banky byvaju otvorene aj vecer, poistovne taktiez aj do 6tej, nech tam poposiela doporucene ziadosti o zmenu adresy. Ja som si menila napr. zmenu adres v banke telefonicky a nebol problem.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zamestnávateľ - Fórum - ZDRAVIE.sk