Krivý zub - druhý rezák

Príspevok v téme: Krivý zub - druhý rezák
rikky

Mám jeden problém, čo sa týka zubov. Keď mi začali vypadávať mliečne zuby, nemal som problém, až na jeden. Druhý rezák, čiže druhý zub na hornej čeľusti (u mňa konkrétne napravo) mi nechcel vypadnúť akokoľvek som sa ho snažil dať von. Druhé zuby mi už začali rásť a samozrejme, aj druhý rezák - lenže začal rásť za mliečnym zubom. Po čase mi mliečny zub vypadol a za ten čas narástol aj druhý zub - krivo. Teraz mám 16 rokov a mám s tým problém. Pri usmievaní to je vidno a keď rozprávam, vyzerá to, ako keby mám medzeru a žiaden zub, nakoľko je dosť vzadu. Strojček som nemal, neveril som, že by mi to vyrovnalo zuby tak, ako by malo. Teraz riešim, či si ten zub dať vytrhnúť a nasadiť na normálne miesto nejaký umelý - to zas neviem, koľko by stálo, takže ide tu aj o cenu, alebo počkať, či sa to trošku nevyrovná, aj keď šance tomu nedávam skoro žiadne... chcem sa preto spýtať, že čo s tým. Videl som pár ľudí, čo mali presne takto zuby ako ja, normálny chrup, až na tento daný zub. A pravdu povediac, mne samému to dosť vadí, len ako som spomenul, neviem čo s tým, najradšej by som si to vytrhol sám...

lost

Urcite aj v PD bude niekto dobry :)

Ale ver mi ze je mozne ze ti chybat BUDE :)

Ja som mal rovnaky nazor na sestku dole.
A vies preco? lebo mi ho zanedbali zubari, smejdi statny kvazizubari... A bolelo to ako svina, problem sa opakoval, zub odumrel, tak isiel von..
No a bude to dost drahy spas, umely ma vyjde tak na 500 eur priblizne.

Nejde o to co to ani stoji, ide o to ze na SVK je MIZERNA starostlivost z hladiska zdravotnictva. Tu j*be kazdy na vsetko, nechaju ta skapat.. Ak nieco nevedia riesit, alebo len identifikovat, povedia ze si hypochonder. Proste sialena bananova krajina.. Nemam na nich uz slov :)

rikky

o operáciu by mi nešlo, to zasa v takom prípade skôr o cenu. a celkovo mi nejde o chrup, nepotrebujem ho vymeniť, len nech mi nikto nehovorí, že sa nedá zdravý zub vytrhnúť... už by som prežil aj s tou medzerou, mne to tam proste vadí ten zub a chcem ho dať preč, nech aj šušlem len nech je preč, potom keď dospejem budem uvažovať čo s tým... ostatné zuby nemám nejako extra krivé.. a som z PD takže BA je trošku od ruky...

lost

no mne moj orthodonista povedal ze akokolvek krive zuby sa daju dostast do "americkeho usmevu" - lenze ja som na to nesiel, lebo by to vyzadovalo aj operaciu s vysokou pravdepodobnostou, a kedze mam zuby relativne funkcne tak ako su teraz, tak to zatial neriesim.

Ak si z BA, tak Matus Cinzer je jeden z najlepsich v obore :)

rikky

ja naozaj neviem prečo. proste to nechcem, mám k tomu odpor a neviem, proste nie... inak ten strojček zvnútra nevyzerá zle, lenže to by som sa bál, že keby mi to tak dajú, tie predné dva by sa mi vykrivili dopredu a to fakt nechcem. potom by mi museli dať strojček aj spredu... a čo sa týka toho či svoje alebo nie svoje zuby, mne je to v podstate jedno. chcem to mať rovné a nech ma to stojí bolesti koľko chce, som ochotný do toho ísť... a keby mi to nechcú spraviť, niečo by som im povedal. iba by si zarobili :D nevidím teda dôvod, prečo by mi to nemohli urobiť... proste musím ísť čo najskôr k zubárke a spýtať sa jej na to.

beika

Rikky prečo sa brániš strojčeku??? Ja mám o desať viac ako ty.. strojček som si dala, keď som mala 23 a presne o dva roky išiel dole čiže v 25.. mala som tiež dvojku krivú.. no nie dovnútra, ale von.. a ver, že sa Ti to nezlepší.. vekom to bolo len horšie a viditeľnejšie.. a keď Ti narastú osmičky tak ešte to bude horšie, začnú sa Ti všetky kriviť.. so strojčekom by nebola tá zmena nebadateľná ale veľmi badateľná, tomu ver.. ja som si tiež myslela, že veď mám len jeden zub krivý.. haha.. keď si teraz pozriem odtlačky zubov pred strojčekom a následne na odtlačok po vyrovnaní tak mi je až do plaču ako som chodila po svete.. ináč tiež som chcela najskôr ten zub vytrhnúť a dať si keramický.. no môj zubár mi jednoznačne povedal, že to neurobí.. že vždy je mať lepšie svoje zuby.. a mal pravdu.. neľutujem ani jednu chvíľu, že som do tejto liečby išla, aj keď nie vždy to bolo ľahké.. no stálo to zato.. teraz mám krásne rovné zúbky a hlavne svoje..

rikky

tak ďakujem... pravdepodobne sa o tom pôjdem s nejakým odborníkom poradiť a som zvedavý, čo mi povie... ja viem, že mi moja zubárka hovorila, že to nevadí, to sa vyrovná, ale moc tomu neverím... fakt pôjdem, musím.,. ale čo sa týka toho strojčeka... ani omylom, fakt si to nemienim dať, nech mi radšej vymenia celú hubu, strojček nechcem ani za svet

kitykaty

ahoj, ja mam 22 rokov a mam taky isty problem ako ty a tiez som chvilu cakala ci sa to nahodou same neumudri ale marna snaha. bola som sa pytat aj na strojcek a doktor mi povedal ze aj tak by mi ho musel vytrhnut, aby tie ostatne zuby mali miesto na to aby sa vyrovnali. tak tiez rozmyslam ze si ho dam vytrhnut a dam tam umely,a kaslem na cely strojcek, ten je este drahsi. ale to ti budu obrusovat aj oba zuby co su vedla neho, aby tam ten umely zub mohli nasadit. neda sa vlozit len jeden zub, musia aspon dva, aby ten, ktory zakryva prazdne miesto mal na com drzat. ja som platila vyse 100 eur ked som raz spadla a vylomila si predny zub na druhej strane, to bolo asi pred 4 rokmi, takze si myslim ze ceny sa uz zvysili. mohol sa mi vtedy vylomit radsej ten krivy..

lost

chod k NORMALNEMU orthodonistovi (teda tomu strojcekarovi?) aby ti poradil..
je takmer urcite iste ze sa da napravit krivy zub..

ja by som do strojceka JEDNOZNACNE isiel - ak by tam neboli problemy (napr ze by sa musel chrup operovat nasledne pre krivost samotneho chrupu atd..) aby boli zuby funkcne a ver mi, ze tato investicia do seba STOJI ZA TO :)

rikky

strojček nechcem skúšať, síce by mi to možno trochu pomohlo, ale nechcem to proste, mám voči tomu odpor a nikto ma nedonúti si to dať. a aj tak tá zmena by bola nebadateľná, za 3 roky by sa to posunulo naozaj málo a to ja nemienim nosiť tak dlho, ešte k tomu by sa mohli predné zuby posunúť a nechcem vyzerať ako obluda, už je dosť to, že hento mám krivé. prečo by som si ho nemohol dať vytrhnúť? stalo by sa niečo? tiež by to poškodilo prvé dva alebo niečo iné??