Život po protikvasinkovej diete

Príspevok v téme: Život po protikvasinkovej diete
andrea28

baby,ktore ste drzali tuto dietu(myslim poriadne,aj s oreganovym,kokosovym olejom a GSE a probiotikami,...),vratili ste sa po nej k povodnej strave?myslim bez cukrov,ale normalne zemiaky,pecivo(cierny chlieb,celozrnne rozky ale aj biele rozky),ryza,ovocie,...popripade aj vyprazane veci,alebo majonezove,mliecne,jogurtove,syrove,hribove,...alebo sem tam aj kolace,ci sladke?lebo najviac sa bojim toho,ze tuto dietu budem musiet drzat dozivotne(to by som asi neprezila) a aj toho,ze uz si viac nedam sladke :( ako casto teraz jete nieco sladke?nemyslim ovocie.a ani kavu ci caj nesladite?
ako ste sa s tym vsetkym zmierili a ako fungujete v rodine-varite,peciete pre ostatnych clenov normalne.

ZU17

ahoj andrea28, ja som drzala protikvasinkovu dietu, ale ako citam tvoje prispevky, ze nemas ziadne ine priznaky, len biely povlak na jazyku, nie je dôvod držať ju. Ja som ju držala poctivo celý mesiac (kokosovy olej, oreganovy olej, GSE, probiotika, zelene jablka a grepy, veeeela zeleniny a celozrnneho peciva a sem-tam mäso, žiadne cukry, bielu muku, škrob...). Po tejto diete som sa pomaly vratila k normalnej strave, cize aj k cukrom, ale uz ich nejem tolko, kolko som dokazala zjest predtym. Uz mi tolko nechutia. Takze ano, je mozne vratit sa k cukrom. Samozrejme raz v tyzdni si dam probiotika, občas grep, príp. si nakvapkám do vody GSE... ale to len keď mám pocit, že som zjedla priveľa sladkého.

RNG

Omyl.Ochranne bakterie v ustach, najma Streptococus salivarius a Bifidobacterium coagulans nevytvaraju poznatelne biele kolonie na jazyku
Dobre osadene usta tymito bakteriami maju ruzovy jazyk a ziadne plesne a candidy.
V poslednom case sa hodne pise o Streptokoku salivarius, odroda K-12 z Noveho Zealandum ktory ochranuje nielen usta, ale aj nos a prinosne dutiny, dokonca aj stredne ucho.
www.therabreath.com

vevericka

povlak v ustach mozu robit aj tie dobre bakterie, ktore chrania pred zubnym kazom (brania rastu kazotvorncyh bakterii)

RNG

Aj ja som si tiez myslel, ze biely povlak na jazyku je normalny. Ale dnes ked zena vari s kokosovym olejom a po pouzivani oreganoveho oleja casto na potlacenie infekcii horneho dychacieho traktu odrazu mam prvy krat v zivote jazyk ruzovy, bez povlakov a stale. Od mala som si ho musel oskrabuvat ako sucast hygieny, nuz teraz neni co na nom skrabat.
Snad k tomu prispelo aj, ze nepouzivam vyse 16 rokov atb. a aspon raz za tyzden beriem silne probiotika a jem plodstatne menej sacharidov, ako cukrovkar.

andrea28

vevericka lenze ja ho mam biely cely zivot.uz od mala a ta belost je rovnako intenzivna pocas celeho dna.idem buduci tyzden k doktorke,nech mi spravi vysetrenia,stery(aj ked neviem,ci bude ochotna,kedze nemam ziadne problemy alebo priznaky).ale asi aj ak sa nic nezisti,tak zacnem s touto dietou.len teda ma zaujima,ci po urcitom case sa budem moct vratit aspon k vacsine mojich oblubenych jedal(vyprazane,mastne,sladke obmedzim) alebo uz to nepojde a s kazdym zhresenim sa biely jazyk alebo kandida opat vrati.

vevericka

andrea..jemny biely povlak je u kazdeho cloveka, pocas dna sa meni, najviac ho najdes rano,ak je ho prilis a je to neobvykle moze ist aj o kvasinkovu infekciu, ale aj nemusi, biely povlak sa viac tvori aj pri nedostatku vitaminov, dehydratacii alebo infeckii ustnej dutiny a nosa a blizkych tkaniv, chripke, horuckovitych ochoreniach

vevericka

5qo..udrziavaju prostredie to ano, ved to som aj napisala, v tom prostredi sa kandide zle zije a mnozi, ale rozhodne nedojde lactoccocus sa za e. coli a nezozere ju;)

5qo

vevericka ale ano najdi si to alebo ti to najdem ak to nenajdes ale je to tak,to je ta rovnovaha v creve prave probiotika drzia crevne infekcie ako e coli candida v creve a nedovolia sa im rozsirit

andrea28

vevericka nie,so zenskymi vecami problem nemam.sice pred asi 2 mesiacmi som sa liecila z vraj mykozy,aj ked mne sa nezdalo.ale to bola prva asi po 3-4 rokoch.ja mam podozrenie na kandidu kvoli bielemu jazyku.