Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Alopecia Areata - choroba

palec123456

Za posledne roky doslo k mnohym objavom v tejto hnusacine.
1/ na zaklade zistenia genovej predispozicie sa ukazali ucinne JAK STAT inhibitory Jakafi a Xeljanz. Hlavne v kremovej forme. Avsak riziko rakoviny a infekcii. Ucinnost sa ale blizi 100%.
2/ Na zaklade hypotezy prof.M.Pendera sa zda, ze pricinou choroby moze byt nedostatocna CD8+ regulacia herpetickych virusov v spojeni s nizkou hladinou D aktivneho vitaminu. Zrejme nasledok neskorej EBV infekcie po detskom veku, popripade poruchami vyvolanymi patogenom, ockovanim atd. V spojeni s genetickou predispoziciou. Liecba MS s pouzitim ex vivo klonovanych antiEBV CD8+ lymfocytov viedla k redukcii plagov viditelnych na rezonancii. Je predpoklad ucinku aj na alopeciu.
3/ Prelomova liecba sa zda podarila ako vedlajsi produkt liecby diabetu. Stem cell educator terapia pri pouzity na alopeciu areatu viedla k remisii trvajucej uz 2 roky, bez vedlajsich ucinkov. www.tianhecell. Pri terapii dochadzalo k obnoveniu imunitnej rovnovahy a imunoprivilegovaneho obalu okolo vlasoveho folikulu s nasledkom rastu vlasov.
4/ Znama, no drasticka metoda trvalej liecby je bone marrow transplant, kde je vymeneny cely imunitny system aj s rizikami s tym spojenymi. 2ja pacienti co to podstupili kvoli leukemii sa trvalo zbavili priblemov s alopeciou.

Kika204

www.facebook.com

...kto má skúsenosti a má sa s čim podeliť a pomocť pridajte sa a pridajte aj ľudí ktorých poznáte že tym trpia. ďakujem
Sama to mám a som z toho nešťastná už to je dlho a nič nepomáha.

erdogan

zdravo svima u sloveniji .jase javljam iz Pristine Kosovo. Razlog mojeg javlanja je to sto moja porodica proizvodi lijek za alopecia areata . Vidim da u ovom forumu ima dosta obolelih hteo sam da pomognem od ove bolesti . Nasa porodica vec vise od 300 godina leci ljude od A.A ko zeli lijek moze nazvati tel.0037744199485 ili adresu facebuk ilaq bimor meshekran Pozdrav iz Pristine

erdogan

zdravo svima u sloveniji .jase javljam iz Pristine Kosovo. Razlog mojeg javlanja je to sto moja porodica proizvodi lijek za alopecia areata . Vidim da u ovom forumu ima dosta obolelih hteo sam da pomognem od ove bolesti . Nasa porodica vec vise od 300 godina leci ljude od A.A ko zeli lijek moze nazvati tel.0037744199485 ili adresu facebuk ilaq bimor meshekran Pozdrav iz Pristine

anaenas

Mojej mame vypadali v prechode vlasy.Mala obrovské plešiny, skúšala všeličo, zmrazovanie dusíkom, injekcie do hlavy,rôzne vodičky,
nič nepomáhalo.Až jej raz sudeda poradila liečbu močom a čuduj sa svete, vlasy začali rásť.na postihnuté miesta si to vmasírovala, nechala chvíľku pôsobiť a zmyla to vývarom so žihľavy a lopúcha. Mala som známeho, ktorý mal tiež na temene miesto ako cca 2 e a mal to veru dosť dlho, stretla som ho asi po trištvrte roku a po plešine ani stop,.tak som sa ho pýtala ako to, že tam má vlasy. Vraj ho zastavila rehoľná sestra a poradila mu liečbu močom. Tieto dva prípady viem potvrdiť na 100 % a myslim, že zúfalí ľudia vyskúšajú všetko. Kedysi sa urina používala na liečbu rôznych neduhov, pridáva sa do krémov a telových mliek (síce som sa zamyslela ako a od koho ju získavajú ale to sem nepatrí )Takže až vám to má pomôcť, prečo nie? Všetkým vám držím palce :-)

anaenas

Mojej mame vypadali v prechode vlasy.Mala obrovské plešiny, skúšala všeličo, zmrazovanie dusíkom, injekcie do hlavy,rôzne vodičky,
nič nepomáhalo.Až jej raz sudeda poradila liečbu močom a čuduj sa svete, vlasy začali rásť.na postihnuté miesta si to vmasírovala, nechala chvíľku pôsobiť a zmyla to vývarom so žihľavy a lopúcha. Mala som známeho, ktorý mal tiež na temene miesto ako cca 2 e a mal to veru dosť dlho, stretla som ho asi po trištvrte roku a po plešine ani stop,.tak som sa ho pýtala ako to, že tam má vlasy. Vraj ho zastavila rehoľná sestra a poradila mu liečbu močom. Tieto dva prípady viem potvrdiť na 100 % a myslim, že zúfalí ľudia vyskúšajú všetko. Kedysi sa urina používala na liečbu rôznych neduhov, pridáva sa do krémov a telových mliek (síce som sa zamyslela ako a od koho ju získavajú ale to sem nepatrí )Takže až vám to má pomôcť, prečo nie? Všetkým vám držím palce :-)

Dlen

Ja mám AA od 5-ich rokov, teraz mám 17. Odvtedy som absolvovala snáď všetky (ne)možné vyšetrenia a terapie, užívala som veľa prípravkov. Nič nepomohlo, asi do 12 rokov som bola schopná to zakrývať, potom som 3,5 roka nemala na hlave ani jediný vlas. Odporučili mi hormonálnu liečbu, ale jeden lekár odporučil, druhý zas nie a vymenoval všetky nežiadúce účinky. Rozhodovala som sa naozaj dlho, už len kvôli tým nežiadúcim účinkom, ale už ma to naozaj v škole nebavilo, vždy som bola iná ako ostatné dievčatá... Preto som teraz už dva roky na hormonálnej liečbe, vlasy mi začali rásť už druhý týždeň v nemocnici ako mi nastavovali liečbu (3,5 roka nič a zrazu vlasy :) ) Našťastie, žiadne nežiadúce účinky sa u mňa neprejavili, nepozorovala som žiadne zmeny ako som ich začala užívať. Tajne som dúfala, že tie lieky to "naštartujú", a potom to pôjde bez nich... Ale pri postupnom znižovaní dávok sa znižuje aj počet vlasov :/ Tie lieky nechcem užívať až tak dlho, aby mi nespôsobili nejaké problémy dobudúcna, preto sa ich momentálne snaží moja doktorka nahradiť inými. No a už som znovu v bode, kedy mám problém to zakryť...

lenka123

som rada ze som nasla aktulne prispevky v diskusii o AA. Ja AA trpim od svojich 15rokov. Vzdy sa m spravili 2-3 male miesta, ktore mi zarastli,potom inde vypadli. proste kolotoc..ale co sa so mnou deje momentalne, ked mam 25 a som 5mes. po porode sa neda opisat. Vlasy mam riedke, znicene,kuty a velke 10cm loziska ktore sa mi na temene spapaju v jednu velku plesinu. prestala som kojit. vobec neviem co mam robit. Kozna ma dnes vysmiala, ked som sa jej opytala na vysetrenie trichogramu...Zevraj pre svoju psychicku pohodu si to mozem dat vysetrit.Zasa mi predpisala trapny alpicort,methionin-uzivala cele roky a nikdy mi nepomohlo.vsetky vysetrenia mam okej,chrup v poriadku,krasnu stitnu zlazu, oci ako jastrab, krvny obraz v poriadku. Neviem co mam robit :( fakt neviem...sampon pouz.Alpecin,vlasy si po umyti oblejem aj odvarom zo zihlavy,ale nic nepomaha :(

attta

Tato choroba zaiste sposobuje znacne problemy v beznom zivote, odzrkadluje sa najmä na sebavedomí človeka. Pre zeny je toto ochorenie urcite horsie ako pre muzov, ved preda len pre zenu su jej vlasy korunou krasy. Urcite treba hladat riesenia a skusat, kym nieco nezaberie. Mam znameho, ktory dlho hladal vhodne riesenie, treba si pozistovat vela infromacii. Celkom si chvalil tento produkt nanogen.sk
Na kazdeho ucinkuje nieco ine, ale treba hladat riesenie.

Dada2509

Ja som mala alopeciu ako 17 rocna mala som krasne dlhe huste vlasy najprv mi stale vypadavali chumace vlasov a bolela ma casto hlava a potom jedno rano som vstala a nahmatala som si na hlave hole miesta bolo to nieco strane hned sme isli s maminov k lekarovy a dam ma odpiskali len s nejakov vodickov ze si ju mam vtierat do vlasov . Od toho dna to bolo horsie a horsie vlasy mi vypadavali viac a viac ....
Mala som dalsie hole miesta miekde aj 10 centrimetrove pol roka to takto islo vitaminy masticky sampony a neviem co vsetko nic nepomahalo nechcela.som chodit medzi ludi hambila som sa. Potom mamina mi kupila v lekarny neocapil a ten konecne po pol roku zacal fungovat uz som nedufala ale pomohlo to a narastli mi vlasy. Dnes mam 23 rokov a nasla som si zas vypadnute miesta nezostava mi nic ine ako ist kupit neocapil

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alopecia Areata - choroba - Fórum - ZDRAVIE.sk