príznaky infekčnej mononukleózy

magenta

mne na to prisli nahodne pri odbere krvi na alergologii.to som to mala uz prekonane. priznaky som mala neustala unava, pretrvavajuca bolest hrdla (ale taka ze sa to dalo vydrzat) akurat som sa budila rano s tym ze ma pichalo pri hltani v uchu. asi som to prechodila s paralenom.hrdlo ma prestalo tak po dvoch mesiacoch boliet, unava trvala este pol roka po vylieceni hrdla.

RNG

EBV, virus ktory vo velkych mnozstvach u ludi co maju nizku viralnu imunitu sposobi skody na peceni ma dnes v tele velka vacsina ludi(v USA az 98%) Mononukleoza teda visi nad kazdym co alebo dostane nejak velke mnozstvo toho virusu, co telo nevie odrazit, alebo ma znizenu imunitu,trebars aj docasne a tym da virusu v tele "zelenu"
Preto je velmi dolezite si dnes v sucasnych viralnych epidemiach, ktore lekari viacmenej ignoruju, pokial clovek na ne doslova neskapina,
si zvysovat viralnu imunitu, pre kazdeho bez vynimky.
Tato tema tu bola spominana mnohokrat pri roznych viralnych, takze si ju mozete vyhladat. Najdete ju aj cez Google.sk napr udanim Herpes, rng
teda ked chcete vediet, co som tam ja uviedol z roznych lekarskych literatur na tuto temu.

uhlie

Mononukleoza je neprijemna vec. Casto sa dava do kopy so streptokokom. A to je este neprijemnejsia vec. Poznam ludi, ktorym trvalo aj 10 a viac rokov, kym sa z toho uplne dostali.

leninka

Tiež som mala mononukleózu. Prejavila sa mi tak, že som mala bielka na očiach také žltšie, zvýšené teploty, angína mi neprechádzala po liekoch, a behom 1-2 dní mi zahnisali mandle. Doktorka mi zobrala krv a ako som si prišla po výsledky, tak hneď som valila do nemocnice, kde som bola 10 dní. Trištvrte roka som musela držať prísnu diétu. Čo mi tak odvtedy ostalo je, že nevydržím stáť na jednom mieste dlhšie ako pár sekúnd, potom mi začne byť zle na odpadnutie, tak sa musím prechádzať...

Liushka

Kazdy to moze prekonat inak,podla toho co popisujes to az tak nevyzera,ked som to mala ja mala som horucky dva tyzdne, maximalne spuchnute biele mandle, nechutilo mi jest,ale kasel som nemala. Takze neviem,ja poznam mononukelozu len z tej horsej starnky,a po jej prekonani mozu byt zvysene teploty pravidlom. ale u niektorych to prejde ani nevedia ako PS doteraz mavam obcas biele fliacky na mandli...neprajem tuto chorobu nikomu :(

cinni

ja som prekonala ani neviem kedy, prisli mi na to az dodatocne z krvnych testov. Ale pokial vie, byva to sprevadzane silnou infekciou a vysokymi horuckami,ale asi to nieje pravidlo