Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prijimacky na medicinu 4 roky po maturite

medicka369

Ahoj, ja som teraz prvacka na medine a od maturity su to uz skoro 4 roky tiez, takze sme na tom podobne :) Mnohi sa nad tymto mojim umyslom pozastavovali, ale reci typu "a to sa ti chce, ked si to zameskala?" ma neodradili, lebo zameskat by sa to dalo, keby som si na dochodku bila hlavu o stenu, ze som si nesla splnit sen (to sa stalo mojej babicke, ktora nesla priblizne v mojom veku na medicinu a potom to stale lutovala). Cas je relativny, kazdy potrebujeme od maturity iny cas na premyslenie si dalsieho kroku. Ja si myslim, ze pokial si s tym stotoznena a chces ist na plno dotoho, je jedno kedy. Mam kopec znamych, co skoncili medinu aj v 24ke, ale ze by si to teraz uzivali nemozem povedat - robia si atestacie v statnych nemocniciach za mizivy plat, cize na toto sa netreba ponahlat :))))

sob rudolf

Zaujímavé. Milá Trash, ruku na srdce, vieš mi povedať, čo presne od povolania lekár očakávaš a akým lekárom sa po pár rokoch praxe vidíš byť? Čisto teoreticky, prieskumne a bez štipky irónie.

zewa

Ono si treba uvedomit jednu vec. Co sa tyka veku, tak to je naozaj jedno kolko mas rokov, ked sa na to citis. Ja mam 27 a sla by som tiez.
No druha vec je, ci si natolko materialne zabezpecena, ze si mozes dovolit zacat zarabat az v 30tke. Deti mozes mat po skole, to budes este v pohode. Len si treba uvedomit, ze ako 26 rocna si uz budes musiet za skolu platit - to znamena dva posledne roky. Popri skole sa ti urcite robit nebude dat. A otazkou je, ci sa na tu medinu vobec dostanes. 4 roky - to clovek vela zabudne a ak si sa za tie 4 roky nevzdelavala, velmi tazko sa ti bude rozhybavat mozog. Sny su nadherne a mali by sme si ich plnit. No niekedy sa treba snov aj vzdavat. Prinasa to sklamania.
Realne si zhodnot svoje moznosti a rozhodni sa, co vsetko si kvoli tomu ochotna obetovat tak, aby si si to neskor nevycitala.
Drzim ti palce ;)

enlp

v 22 by som vek ani neriesil, ja som isiel na vs ( sice nie medicinu ) v 26 sice som neskoncil ale isiel by som zasa aj teraz po 35 tke

tapp

zaujimave, tu medinu oznacujete za tazku skolu a k jej produktu - doktorom sa staviate akoby ste vsetko vedeli lepsie

pozorka

nechcem strašiť, ale mala som spolužiaka, taký pohoďák, učil sa na samé jednotky. Potom išiel na medinu a švihlo mu . Začal byť unavený, nestíhal sa učiť, k tomu prax a zrazu sa ocitol u psychiatra. Nie je to jednoduché študium a ak už máš 22 rokov, no nič moc...možno sa aj počas toho vydáš a príde dieťa, myslíš že nie je škoda času tráviť napr. dvoma-troma rokmi na škole a potom ju napr. nechať ? vieš koľko eur by si mohla za ten čas zarobiť ? potom by si sa po vydaji nemusela sťažovať, že mladé rodiny nemajú peniaze na byt a zariadenia a majú len pôžičky...uvedm si, že kým skončíš ako samostatná lekárka budeš mať 30 rokov..!!!

chacha

Trash nebude to prechadzka ruzovou zahradou ale ked si sa na to dala a chces to tak to aj zvladnes! drzim palce :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prijimacky na medicinu 4 roky po maturite - Fórum - ZDRAVIE.sk