Uzkost z detstva?

manzel567

danuta - ja presne to iste, alkoholizmus, striedanie chlapov, bitky, vsetko rozbite, ogrcane, uteky v noci v pyzame do snehu pred utokmi, nic na jedenie, nemohol som dokoncit VS... ALE PORADIM - vo svojom zivote rob vsetko presne opacne ako si to videla doma. A ze si vyrastala v nedostatku, to je velka deviza, lebo ta to nuti sa o seba postarat sama, vypracovat sa. Zacni tym, ze si najdi super muza - presne opacnych vlastnosti, ako si videla doma a vybudujte si vlastny zivot. Ja som sa vypracoval az velmi, kedze nedostatok bol velky a tvrdo som makal, aby som ho uz nikdy necitil, no a teraz mam problem so synom - luxusny zivot, drahe veci, sportove auto, sukromna VS a nevie sa prinutit k cinnosti alebo si nevie vazit veci - toto som pokaslal, lebo aj v tomto som postupoval opacne ako som videl doma - ja som bol v nedostatku, tak som mu urobil luxus - a on sa nevie rozhybat, je nesebestacny, v nicom sa na neho nemozem spolahnut, nedokaze nic vybavit ani urobit na 100%. Praveze nedostatok a utrpenie su velmi dobra vec na rozvoj cloveka. Netreba bedakat, stazovat sa - to nepomoze. Treba sa zmobilizovat a konat. Drzim palce!

danuta

Ja trpim PP a uzkostou svoju mater nenavidim je to alkoholicka a stetka otca som nepoznala detstvo bolo hrozne same hadky a krik u pribuznych ktori sa ma ujali cely zivot mam zniceny kvoli tomu ze som sa narodila do zlej rodiny tak to byva a ja sa ani necudujem ak to niekto ukonci je to len trapenie

bella12

Rozvod rodičov je veľký zásah do psychiky dieťaťa. Neverím, že existuje dieťa, ktoré by to negatívne nepoznačilo... Stráca bezpečie a útočisko rodiny, istotu lásky rodičov, z ktorých jeden odchádza...

A výsmech v škole? Bolestivá rana, ktorá ovplyvňuje sebavedomie dieťaťa.

Aj keď sa Ti tieto zlé veci v detstve stali, neznamená to, že sa s ich následkami na Tvojej psychike nedá nič robiť.

ta3

detstvo je velmi dolezite pre cely dalsi zivot, ked sa v nom udeju negativne veci, vzdy sa to odrazi na psychike, mysleni a citeni a vlecie sa to s nami ako bremeno, pokial to v sebe nezdolame, ja som mala velmi tazke detstvo a velmi to ovplyvnilo moj zivot, pravdaze negativnym sposobom, nastastie som sa dostala k spravnym informaciam, ako na sebe pracovat, ako sa s tym vysporiadat, nejde to lahko, treba na tom naozaj tvrdo pracovat, ale oplati sa to, teraz nemam cas sa rozpisovat blizsie o tom, snad sa k tomu dostanem, ked budem mat viac casu

lioness_01

FAFA, úzkosť je vždy dôsledok nejakého nevyriešeného konfliktu z detstva, ja nie som psychoterapeut aby som ti na základe jednej vety povedala áno/nie. navštív odborníka a porozprávaj sa s ním o tom