Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

silvus28

čo robím zle? za posledný mesiac som pribrala 4!!!kilá a pritom som vôbec nemenila stravu...jem len ovocie, zeleninu, biele jogurty, biele mäso, celozrnné pečivá, kuskus, pohánku, ovs.vločky, sem-tam trochu orechov, oliv.olej...sladkosti vôbec ani mastné jedlá a vyprážané už vôbec nie...ani pohyb som nezmenila...je možné že som pribrala lebo málo pijem? Ale veď aj predtým som málo pila a nepriberala som...ako sa zbaviť tých kíl? P.S.: mám PPP - anorexiu, ale už nevážim tak málo ako kedysi, už nevyzerám ako anorektička...

majka_21

Pastelka, ja sa chcem len naucit pravidelne jest a vzhladom na to, ze moja strava bola doteraz katastrofalna, tak je to narocnejsie. A samozrejme, chcem schudnut - zivot sa mi okolo chudnutia toci uz od 15. rokov. Viem, ze robim chybu, ale tazko sa od toho odnaucit, aj ked sa snazim. Ja som si uvedomila, ze uz sa mi paci, ako vyzeram, ale keby som este schudla, nebola by som proti. Na to pravidelne cvicenie som si zvykla uz. Ked som bola pred 2 dnami v posilovni, tak som objavila tam jeden super pristroj. Neviem ako sa vola, ale vyzera ako eskalator. Je to super a pri nom zo mna prvykrat tieklo ako z mokreho uteraka :-).

pastelkaa

Hlavne sa toľko nesústreď na to chudnutie, lebo o chvíľu sa celý tvoj život začne krútiť okolo váhy, jedla a pohybu. Nerieš ostatných, nerieš váhu a ži normálne, akoby si ani nechudla a pôjde to pomaly dole. Čím viac sa budeš sústrediť na chudnutie tak aj keď niečo schudneš, nebudeš s tým spokojná a potom stratíš motiváciu. A život nie je len o chudnutí, tak sa z toho nenervuj, ale teš, že ti to ide, že sa cítiš lepšie.
Ja som váhu prestala riešiť, začala som sa mať rada taká aká som, inak som bola vždy zadepkovaná, nikam nechodila, lebo že ako vyzerám, že je to strašné a bla bla a nikdy nezišlo zo mňa nič a teraz keď som v pohode, tak to ide samo, že to ani nevnímam a nie je to pre mňa až tak podstatné :). Takže neboj nič majka, držím prsty, nech ťa toto obdobie rýchlo prejde.

majka_21

Mas pravdu Pastelka, mala by som sa im vykaslat na hlavu. V sobotu som mala napriklad cestoviny a poobede, ked som ich dojedla (bolo ich velmi vela, co sme si objednali) kolegyniam ktosi doniesol pizzu. Ja som bola totalne plna a oni ze "daj si, daj si, ved aj tak neschudnes" - som myslela, ze ma porazi. Ale nedala som si. Ved by som sa hybat nemohla. Mamku som pytala asi pred vyse mesiacom, nech mi upravi nohavice, ze mi padaju... okomentovala to: "Naco, ved aj tak za tyzden vsetko priberies". A myslis, ze mi nohavice upravila? EE... Nic neriesim, mas pravdu. Len nech sa mi podari schudnut aspon na tych 70 kg. Keby sa mi to podarilo, bola by som rada. Mam vzdy 78,5 kg... Nervy. I ked... mala by som byt asi rada, lebo v januari to bolo 85 kg.

pastelkaa

majka, narážky kolegýň si nevšímaj a ani to, koľko vážia. Možno ti len závidia, že si sa odhodlala. Ja ani nikomu nevravím, že sa snažím schudnúť, ide to pomaly a tak to ani nie je vidno, resp. tí ľudia, čo sú so mnou takmer denne to nemajú šancu zbadať. na brigáde ak aj majú blbé reči, či chudnem a načo, tak im poviem, že nie, ja mám svoje jedlo preto, lebo mi to čo tam varia nechutí a že sa snažím zdravšie stravovať. Ako zbytočne si robiť stresy kvôli niekomu nebudem a ničiť tým seba (to platí u mňa aj v iných situáciách). A ty musíš veriť predovšetkým sama sebe, to že ti iný neveria, že schudneš nech ťa netrápi, ak budú mať blbé reči, usmej sa na nich, povedz im, že ty si krásna a každým dňom budeš krajšia a hlavne zdravšia :).

majka_21

Pastelka, viem, ze kazdy organizmus je iny, ale proste mam nervy, ked vidim, ze ludia okolo mna chudnu rychlejsie, pricom sa tiez hybu a upravili stravu. Ako citim sa teraz relativne fajn, ale chcem schudnut urcite este viac. Dalej sa k tomu pridali stresy v praci a narazky znamych, ze aj tak neschudnem... Proste mam nervy. Viem, nemala by som si tak blbe reci vsimat, ale proste ma to zlosti. Dnes pojdem opat na bazen, aj ked tu mame chladno, ale pojdem. Ved ked som chodila v zime, tak ma snad uprsany jeden den nezastavi. Mam jednoducho nedobre stresove obdobie. Chystam sa zmenit brigadu - stresuje ma velmi. Tie sproste narazky maju kolegyne (z toho je jedna odo mna tucnejsia tipujem o 10 kg asi). A k tomu zajtra mam prijimacky na jazykovku a nic som sa neucila. Proste ma to trapi. Chcela by som pekne schudnut. Viem, zeby som mala by stastna, ze som schudla vobec tolko, co teraz. Ale ... ma to trapi jednoducho. A preto mi aj napadaju take sprostosti, ze skusim dietu a tak. Aj ked viem, ze s diettou som skor pribrala (jo-jo efekt) nez pekne schudla.

pastelkaa

majka, a prečo stresuješ z postavy? ja som mala tiež také obdobie, ale prešlo ma nejako rýchlo :), vôbec to nerieš, dôležité je, že sa snažíš, že váha ide pomaly dolu, že sa cítiš dobre, cvičíš, snažíš sa.byť ako chodiaci stres ti na pohode vôbec nepridáva, tak to nerieš. Keď budeš spokojná so sebou, pôjde to ľahšie a ani nebudeš vedieť ako. :)

majka_21

Tak ta strava je u mna najvacsi problem. Dnes som bola opat v praci a tak to vyzeralo vselijako. Rano som zjedla 2 celozrnne rohliky s 14 dkg rybacieho salatu. Na obed som zjedla cestoviny, ale tie som si rozdelila na 2x, lebo bola velka porcia. A teraz som prisla z prace domov a som zjedla 2 broskyne. Ja viem, vsade sa pise, ze ovocie by sa na veceru jest nemalo, ale akosi som na nich ine nemala chut. A samozrejme zmrzlinka, ale to len z nudy - nemala som chut, ale malo ludi bolo. Neviem co robit, ci sa snazit tu stravu iba spravidelnit, alebo... V juli chcem chodit do posilovne. Rozhodla som sa, ze kazdy den si dam vtedy 30 min. na beziacom pase + nejake to posilovanie alebo stepper. Neviem, ale pas chcem urcite. Plavaren budeme mat zavretu totiz v juli, tak moc na vyber mat nebudem. Moj problem je tiez to, ze sa velmi casto vazim a nervoznim sa kvoli tomu. Ono je mozne, ze odkedy som zacala chudnut opat isla vaha dost dole, ale ked ja sa stavam na vahu kazdy druhy den... musim tu vahu hnusnu skryt a nestresovat. Proste ja som taky chodiaci stres :-).

pastelkaa

majka, ak začneš zase pravidelne jesť, kilá pôjdu dole, len treba vydržať. Sladkosti nevylúč určite, ja ich jedávam v podobe čerstvého ovocia,sušeného ovocia alebo si kupujem špaldové kekse, semienka s trstinovým cukrom a aj slané celozrnné tyčinky, praclíky a tak. je to síce o niečo drahšie, ale keď ma chytí chuť, tak tým nahradím jedno jedlo a hotovo. Prípadne, ak vieš, že ti to spraví dobre, tak sa daj na tú 90dňovku a uvidíš ako to pôjde, ak nepôjde prestaneš..Zase nemôžem očakávať veľmi rýchle výsledky, lebo však vieš ako to chodí..ja si vždy spomeniem na príšerné moje minulé znovupribratia a hneď sa ukľudním :)