Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

pastelkaa

majka, zo stresu ani nie, ja zo stresu rozhodne nechudnem, skôr naopak :) a z váhy nič nezišlo, tak preto nechápem, čo je na mne vidieť, no ale nevadí, hlavne, že vyzerám o niečo lepšie a cítim sa dobre. Jedávam dosť veľa podľa mňa, takže pomaličky to ide.
Pokiaľ je to jeden deň, čo nebudeš poriadne jesť, tak sa určite nič nestane, len aby ich nebolo viac...super, že sa máš koho opýtať, treba, lebo ono, je vždy lepšie ak poradí niekto kto sa vyzná v tom cvičení, ako keď cvičíš sama.
a neboj ten štvrtok dopadne určite super :), viem o čom hovorím, aj keď nepracujem so seniormi a nie som na sociálnej práci, ale pracujem v niečom podobnom a takéto akcie zbožňujem :)

majka_21

Pastelka, no nebol v posilovni nikto taky, koho by som sa opytala. Bolo nas malo a len ti, co cvicili tak asi ako ja... Ale opytam sa spoluziacky, lebo ona dost cvicila a aj vela schudla (za asi 2 roky 20 kg) - len este som nemala cas na to. To, ze si schudla, je mozno zo stresu, alebo nie? Ja som teraz, ked som mala skuskove tiez schudla, lebo mi 2x nechutilo jest, stravu som mala moc nepravidelnu a tak. Stravu nemam pravidelnu uplne este ani teraz (i ked sa snazim aspon ranajkovat pravidelne a obedovat...), ale snazim sa. Vo stvrtok to bude tiez zaujimave. Strava nebude asi nic moc, cvicenie uz duplom nie. Idem do jedneho zariadenia socialnych sluzieb (Zakovce) a ako buduci socialni pracovnici (spolu so spoluziackmi) mame vymysliet program seniorom a mentalne chorym ludom. Tak dufam, ze vsetko dobre dopadne. Budem velmi skoro vstavat zrejme a pridem neviem kedy... Ale v pohybe budem :-). Dnes sa chystam plavat - i ked citim stehna zo vcerajska. Ale fakt bolo super vcera. Drzim ti palce, zeby si tie 2 tyzdne zmakla - si sikovna :-).

pastelkaa

majka, super teda, ak cvičíš :) pýtala si si rady aj od tých ľudí, čo sú v posilke? resp. od niekoho kto sa tomu rozumie? , ja som dnes chcela a ostala som radšej pri učení, čakajú ma náročné dva týždne, už teraz nestíham to, čo musím a kde je ešte to čo by som chcela. jediné, čo mám je pozitívne myslenie :). inak polnoc a chrúmem mrkvu, akosi mi dochádzajú nápady, čo jesť v noci, ale asi len tá zelenina a čaj..a mamina ma pochválila, že som nejako schudla, pričom nezišlo z váhy od posledného času čo ma videla ani deko, tak nechápem trocha, ale tiež cítim voľnejšie veci a aj sa cítim lepšie, pleť mám krajšiu, tak neviem čím to bude, ale som veľmi rada.

majka_21

Dnes som bola v posilovni a dala som si hodinu na beziacom pase (striedanie zataze) a cvik na stehna. Na konci tej hodinky uz som dost citila stehna a zadok, tak snad to zaberie :-). Ono, ked budem v juli chodim iba do posilovne, tak by som striedala mozno hodinu s pol hodinou na pase. A pridala by som posilovanie. Dufam, ze to pomoze. Ta strava je u mna opat vselijaka. Dufam, ze nabehnem na svoj zdravsi rezim :-). Samozrejme, pravidelna strava je najdolezitejsia :-).

pastelkaa

majka, ja ti v tomto neporadím, nevyznám sa v cvičení..mne na zadok a boky pomáhajú korčule, a minulý rok dosť viditelne pomohli. Ja pokiaľ začínam na jar, tak cítim brucho, stehná a aj zadok a zdá sa mi, že aj chrbát, keďže mám dosť nesprávne držanie tela a pri korčuliach som vyrovnaná. Skús ten beh a opýtaj sa v posilke, určite ti tam poradia, ja tiež premýšľam, že by som oslovila jedného známeho, čo sa venuje športu a zdravému stravovaniu a mám taký pocit, že to robí aj profesionálne, len chcem ešte počkať, lebo zatiaľ mi to ide aj takto a potom keď to nepôjde tak ho oslovím.
Inak ja som včera nejedla celý deň skoro nič, lebo nebolo kedy, tak som mala poriadne jedlo ráno a potom až večer a ja som dnes myslela, že nevstanem z postele ráno, hlava sa mi krútila, musela som sa naraňajkovať hneď a strašne dlho som spala, keďže som bola plus psychicky aj fyzicky unavená..takže odteraz nech sa deje čokoľvek, krabičky s jedlom sú mi najprednejšie :))

majka_21

Neviem, preco mam take obdobie, ale snazim sa stravu spravidelnit (asi nasledok toho nepravidelneho stravovania pocas skusok). Dnes by som chcela ist opat do bazena (vcera som kvoli brigade nebola). Ale mam mensi problem... neviem, ci to bude len mojou netrpezlivostou alebo co. Trup sa mi pekne formuje, lytka tiez... ale brucho a boky zostavaju problemom. Z bokov a brucha som schudla mozno 2 cm za pol roka :-(. A pritom mam dole 7 kg. Chodim iba plavat, teraz v juli budem chodit stale do posilovne, lebo mestsky bazen mame v tomto mesiaci zatvoreny. Ale v posilovni by som si chcela dat iba beziaci pas, popripade nejake posilovanie na brusko a zadok. Pomoze mi to? Spoluziacka mi vravela, ze ona vyrazne schudla z bruska a bokov po pol roku intenzivneho cvicenia (ale ja od januara som mala asi 2,5 mesiaca pauzu kvoli chorobe a skuskam). Ono sa to nastartuje samo? Co sa tyka triciek, schudla som asi tak na velkost L (nosila som XL-XXL). Ale nohavice... no rifle (sirsi strih) obleciem uz 33 (namiesto povodnych 34), ale taky ani nie velmi uzky strih (uzsi) neobleciem ani XXL... to ma trosku mrzi :-(. Neviem ci robim v tomto smere volaco zle :-(.

Sisi135

tá šošovica je veľmi vhodná napríklad na obed. Je to strukovina a tým pádom obsahuje aj bielkoviny aj sacharidy. Vypočítaj si koľko ti to víjde keď si dáš šošovicu a prípadne doplň bielkovinu - postrúhaj na to syr, vajíčko,... primeraná porcia je cca 40 g a k tomu nejakých 70 g tvarohu, cottage,.... +zelenina

pastelkaa

majka, tak pokiaľ ti nechutí zase siliť je to zbytočné, aby ti zle nebolo. Mne zase chutí, resp. strašne sa mi menia chute v poslednej dobe. Vždy som zjedla minimálne strúčik cesnaku za týždeň, teraz ho nemôžem ani cítiť, za to, by som jedla cibuľu na kilá ak by sa dalo. A tyčinky, ja mám neskutočnú chuť na tyčinky, už minule som si kúpila špaldové, ale musím sa veľmi veľmi krotiť, aby som ich rozdelila aspoň na 3krát...a zemiaky som zbožňovala vždy a teraz mi neberú skoro vôbec. Neviem čím to je....a ide teplo a keď sa mi skončí skúškové, trocha zvoľní tempo tak sa mi určite zníži aj apetít.
hankova, ja neviem, či je šošovica dobrá, ale pokiaľ si ju len uvaríš a dáš si k nej zeleninu nejakú, tak si myslím, že nemôže nejako uškodiť. ja mám strašne rada šošovicu a zvyknem ju s cibuľou a paradajkami zapiecť v trúbe, alebo len tak samotnú šošovicu uvarenú.

majka_21

Pastelka, nejde o to, zeby som nemala cas si urobit jedlo. Casu mam kopu, jedla mam v praci dost, ale nechuti mi v poslednej dobe. Neviem preco. Citim sa proste plna, niekedy sa mi prevracia vselijako zaludok a citim najma smad casto. Dnes som mala so sebou v praci na cely den lupacku, jogurt, plneny rozok (sunka, syr, zelenina), cestovinky, banan, jablko, polievku a vodu. Z toho vsetkeho som nezjedla iba banan, jablko a polievku (a mineralky, co som mala som vypila asi necely liter, ale zato som vypila caj). Proste mi nechuti ked som v praci. Neviem preco, dnes som dost zly den (zima, malo ludi, unava isla na mna... cakam kramy, tak neviem ci nie z toho ta unava a nafuknute brusko). Ja nemam stale dni take, ze jem malo... niekedy zjem dost, snazim sa pravidelne, ale niekedy mi to proste nejde. Ale budem sa snazit to napravit.
Hankova, ja jem vela potravin, ktore sa do diety nehodia a nic sa nedeje. Viem, ze jedalnicek ani stravu nemam ukazkovu, ale ja mam napr. tiez rada sosovicu. Tak si ju proste niekdy dam vo forme privarku napriklad.