Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

pastelkaa

majka, no hovor mi niečo o oddychu. Ja som si neoddýchla vôbec. Som celkom vyčerpaná, fyzicky aj psychicky. Zle spávam, kúpila som si čajík, tak som zvedavá, či pomôže trocha a skľudní ma aspoň na noc. Inak jem pravidelne celkom a vidím, že to ide zo mňa pomaly dole, snažím sa aj dlhšie spať, len sa veľa budím v noci, snáď to prejde pomaly. Na pohyb veľa času nie je, ale zajtra ráno sa chystám skoro vstať a zacvičiť si kalanetiku, už teraz sa teším, potrebujem ju..

majka_21

Ahoj Pastelka,
teraz som sa tu dostala... Uf, prisla som z dovolenky a opat nastal zhon. Vo stvrtok buduci tyzden mam uz zapis, co pre mna znamena, ze o par dni nato mi uz zacne opat skola. Uf... Ani som si vlastne poriadne neoddychla - skoro vobec. Ale mam pocit, ze cas oddychu uz pre mna nadobro skoncil - ved skonci skola a uz to bude len kolobeh praca, postel, praca, postel... (spanok). Takze to bude no dobre. Inak stale som v pohybe. Plavat chodim malicko, aj ked som sa dnes vazila a mam 77,5 kg. Tesi ma to, ale moc sa tym nezaoberam. Zrejme mam este o 1,5 kg menej, lebo zistujem, ze nam zle vazi vaha. Takze pri najblizsej prilezitosti kupim novu :-). Nemam cas sa akosi zaoberat tym, kolko vazim, co budem jest - proste budem jst, co bude... Ale som rada, ze som sa naucila rozdelit si jedlo na viac mensich porcii, aj ked spravnou ukazkou nie som. Vidim, ze vaha mi ide viac dole v pohodicke, ked sa nestresujem a nemyslim na nu. Ja chodim cvicit, kedy sa mi to da. Teraz coskoro opat ocakavam kramy, tak zas plavat nepojdem. Ale chystam sa chodit na univerzitny bazen.

pastelkaa

Ahoj majka, tak to je super, pekná dovolenka :). Ja teraz väčšinou v práci, takže som v jednom kolotoči, doobeda odchádzam, v noci sa vraciam, celý deň na nohách, som rada, že stíham tie základné veci, cvičenie veľmi nehrozí, som unavená a naozaj ma bolí celé telo... strava celkom pravidelná, akurát mám sem tam strašnú chuť na sladké, takže to riešim ovocím, či už čerstvým, alebo sušeným a idem si dnes kúpiť tie špaldové keksíky, už nevydržím tú chuť...ach. Asi málo jem, alebo čo, nechápem tú chuť.

majka_21

Pastelka, ja som sa prave vcera vratila z dovolenky, kde som papala vsetko mozne a najma nepravidelne, kedze sme si varili sami. Bola som v Tatrach s rodinkou. Teraz sa pre istotu nevazim. Odvazim sa tak o nejake 2 tyzdne mozno. Boli sme tam 4 dni, ale vies... ja na ranajky vela chlebika jest nezvyknem - a tam sme 2x mozno mali chlebik s lecom, chlebik s pastekou... zelenina k tomu a tak. Ale pravdaze, katastrofa to nebola. A inak obedovat sme chodievali najma do penzionov a tak... na denne menu, takze som mavala normalne teply obed (polievku + druhe jedlo). Som rada teda. Ale aj tak sa citim prejedena kustik :-). Alebo unavena z turistiky? :-) Tak ci tak - bolo dobre. Plavat chcem aj ja, ale asi od buduceho tyzdna. Trosku som si na dovolenke narazila bok, ked som sa smykla na dlazke (kachlickach), takze mam mensiu modrinku. Tak chcem si dat pokoj s plavanim, ale bud. tyzden zacnem. Ale napr. plavala som trochu aj na dovolenke (ked sme boli napr. v Aquacity v PP). Takze zas uplne bez sportu som nebola. Drzim ti pri diplomovke palce. Ja ju mam uz skoro napisanu (ale babrala som sa s nou uz rok... ale koncim az tento rok - bolo to na dlhsie, tak som zacala zac. 4. rocnika). Ono ked sa do toho dostanes, bude to ok. Plavanie je fakt super sport - pomaha to aj mne najma psychicky (co ocenujem, ked som niekedy vycerpana).

pastelkaa

Ahoj majka, uplne super, ž is so sebou spokojná :). To je to najhlavnejšie...ja sa pomaly dávam dokopy z roznych udalosí, takže to ide hore dole, váhu stále neriešim enjako špeciálne, ale snažím sa jesť aspoˇpravidelne, od budúceho týždňa skúsim nabehúť na tvrdší režim, lebo začínam pociťovať nejakú potrebu robiť so sebou niečo poriadne. Rozhodla som sa začať chodť plávať. Nemám ďaleko bazén od domu a zistila som, že mi voda robí strašne dobre nielen na fyzičku ale aj na psychiku. Čaká ma veľa práce a tiež musím začať makať na diplomke.

majka_21

Ahoj Pastelka, ja uz mam trosku lahsie obdobie, buduci tyzden sa chystam s rodinkou na dovolenku, tak si oddychnem a zaroven zacvicim :-) (chystame sa do Zdiaru, ale predtym este do Aquacity Poprad, takze si zaplavam pekne). Tesim sa velmi, konecne si oddychnem. Okolie mi tiez vravi, ze som pekne schudla (dnes rano som sa vazila a vaha mi ukazala 77 kg). Takze to znamena, ze mam 8 kg dole od januara. Inak do jedla sa v tej horucave tiez musim nutit. Od septembra mi zacne jazykova skola, tak som zvedava, ako na ten system nabehnem. No a koncom septembra mi zacina uz posledny rocnik. Moj ciel je zatial tych 70 kg. Uvidim, ako budem vyzerat. Mamka mi vravi, ze vraj uz staci, kolko som schudla, ale nemyslim si to. Plavat uz chodim menej - asi 3x do tyzdna, akurat sa chystam zajtra na bazen. Teraz som tyzden neplavala kvoli kramom, ale zajtra uz idem. Malokedy sa mi stava, ze som hladna. Drzim ti palce v chudnuti. Ja to tiez teraz nejako neriesim. Som so sebou spokojna. :-)

pastelkaa

Ahoj majka, prepáč, že sa neozývam, ale mám hektické obdobie...nejako chudnutie neriešim, ale okolie mi vraví, že som schudla, aj keď ja to na sebe nevidím. Neprejedám sa, nejem ale pravidelne, nestíham, alebo nemám chuť, veľakrát musím jedlo do seba doslova natlačiť (spomínaš, ako som ti písala, že jesť musíš? no a teraz prišiel na psa mráz....) Hádam sa to zlepší po čase. Teraz som zjedla na veľkú nevôľu jogurt, tak hádam sa aj naobedujem...a čo ty? ako sa ti darí?

majka_21

Vanilka, mne sa tiez nedari jest uplne pravidelne, ale snazim sa aspon nieco cez den jest. Povacsinou ranajkujem, raz za cas zjem nieco na desiatu (aj ked sa mi zda ze som len nedavno ranajkovala) a potom zjem obed, ibaze nie napr. o 12:30 - to je pre mna nemozne, ked vstavam povedzme o 8:00, o 8:30 sa najem, o nejakej 11:00 si dam desiatu... ja proste o 12:30 obedovat nemozem. To som uviedla ako priklad. Ale aj tak sa snazim jest. Veceru si dam az mozno o 19:00, aj ked niektori slavni "dietari" hovoria, ze jest sa ma o 17:00-18:00 naposledy. A to sa mam akoze najest o 18:00, ak idem trebars o 23:00 spat? Ved to je blud! Ja sa najem o 19:00, druhu veceru (jablcko popripade) si dam o 20:30 mozno a potom idem spat. A ked chcem sladkost? No Boze! Tak si ju dam! Mna tak dokaze pobavit, ked si niekto silou mocou pocita kalorie na tanieri - nechcem nikoho urazit, ale ked si niekto neprida o 1 gram mrkvy viac len preto, ze to presiahne kalorie, tak sa mi to zda chore. Ako dlho si dokaze pocitat kalorie? Vydrzi to, ked si zacne pocitat kalorie v 20. rokoch a bude ich pocitat aj v 75. rokoch? No o tom pochybujem. Ja chcem, aby mi tie zvyky, ktore si teraz vypestujem (pravidelny sport, strava jak-tak) vydrzali cely zivot. Ja nechcem drzat 90-dnove diety, 13-dnove diety a neviem ake bludy. Jasne, 90-dnovka je este vcelku normalna (nie je zle principy tejto diety niekedy dodrziavat), lebo tam mozes jest vsetko. Ale 13-dnova dieta? Prepac sa vyraz, ale po 13. dnoch by som sa z mlieka pozvracala. Ale zastancovia tejto diety si povedat nedaju.
Jednoducho: ja som si na zaciatku chudnutia povedala, ze chcem schudnut asi 20 kg (vazila som 85 kg pri vyske 178 cm). Nepovedala som si, ze tie kg musim schudnut za 1/2 roka. Kedy schudnem - schudnem. A uz sa mi podarilo schudnut 6-7 kg a tesi ma to. Ja sa stresovat dietami nebudem. V zivote je vela dalsich veci, ktore ma mozu zostresovat (buduco rocne statnice napr. - tie su pre mna dolezitejsie nez dieta). Tiez chcem len zdravucko zit. A verim, ze sa nam to podari vsetkym, ktori sa o to snazime :-).
Co zvyknes jest ty? Aky sport preferujes?