Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

majka_21

Totiz tiez si myslim, ze mi volaco chyba - nebolo by to prvykrat. Zvycajne mi zvykne chybat draslik, ale nemozem za to si myslim. Jem vsetko, aj ovocie aj zeleninu. Ale proste mi ho organizmus odcerpava. Viac krat ma na to lekarka upozornovala...

majka_21

Pastelka,
rozpravala som sa so svojou lekarkou o tych zavratoch a povedala, ze zajtra mam prist na odber krvi (mineraly, krvny obraz a tak). Dnes som unavena akosi od rana, pricom som spala asi 10 hodin, takze si myslim, ze dost. Ono rada by som isla spat, ale nemozem, lebo mam este vybavovacky. A dalsiu kavu pit nechcem. Vypila som jednu rano - staci. Od zajtra do nedele som v praci, tak sa tesim na tu hromadu roboty. Ja sa nevazim - zatial mi to nechyba. Odvazim sa tak o mesiac alebo na konci augusta (alebo ked budem hrozne zvedava ;-). Idem si vybavit, co mi treba a potom si pojdem lahnut - a nikto ma v tomto stave z postele nevytiahne :-).

pastelkaa

Elena, šikulka si, ale myslím, že 8 je za mesiac a pol veľa, vzhľadom na tvoju váhu...keby máš viac, tak možno aj hej, ale takto asi nie...daj tomu čas podľa mňa radšej
majka, hm, ono cukor v krvi pokiaľ dobre viem nezávisí práve od sladkostí..ty si rozkolíšeš hladinu cukru tým, že si dáš práve niekedy poobede ten koláčik (pravdepodobne má vysoký glykemický index - neviem či sa tomu presne tak hovorí) a tebe stúpne cukor v krvi veľmi rýchlo vysoko a potom o nejaký krátky čas ti klesne veľmi nízko zase pokiaľ si nedáš nič iné a to môže spôsobovať práve to, že sa ti krúti hlava. Tento môj výklad vôbec neber ako nejaký odborný, raz som niečo takéto čítala, skús si o tom voľačo nájsť na nete. A tiež nedostatok tekutín, málo piješ, pokiaľ vypiješ niekedy len 1liter tekutín tak to je nič, pretože je leto a tiež ak sa potíš v posilňovni. Skús viac piť a stravu spravidelniť a bude dobre uvidíš :). Viem, že sa to ľahko povie, tiež si na to len zvykám pomaly, ale viem ťa pochopiť, sme na tom podobne :).
Inak ja som sa dnes odvážila, keďže som spravila to, že som si pridala porciu jedla, jem aj 6krát denne a aj okolo 22hej, keďže keď som na brigáde tak prichádzam domov neskoro a spať idem až okolo polnoci a aj neskôr.Bola som zvedavá, či to nenarobilo za ten týždeň zlotu a čuduj sa svete, kilo je dole :). Tak ma to tak motivuje...Inak osvedčilo sa mi, mať v kabelke vždy nejaké semienka, alebo sušené ovocie, pre istotu ak by mi niečo prišlo do cesty a neprišla by som domov v plánovaný čas, aby som sa mohla najesť aspoň niečoho. tak to skús, oriešky ani sušené ovocie sa v taške neskazí :). Ja som dnes celý deň behala po meste, slnečnicu lúpanú som jedla po ceste, ale jedla, a teraz si idem variť obed a hor sa do práce poobede. Inak idem zajtra domov a maminka mi už hlásila, že mi spraví krémeše, tak som sa zháčila, ona, že veď nemusím, keď nechceš, že mám pre teba aj egreše :). Takže maminka je s tým vyrozumená, ešte zvládnuť babky a tety, aby mi zbytočne nevypekali (chodím málo domov, tak ma hýčkajú) a vysvetľovanie prečo nezjem to a hento a bude dobre :). Dúfam, že to zvládnem.

smajliQa

ahojte baby... prosim vas,, viete mi s tymto poradit?, uz davno to vsetko ovladam, ale nikdy som tomu neverila..

mam 166 cm, okolo 52kg.

na stranke chudnutie-ako, mi to vypisuje, ze na udrzanie svojej vahy by som mala denne prijat:

53g bielkovin

415g sacharidov

65g tukov

ratala som si, co som dnes zjedla.

bolo to 29g B, 98g S, 41g T

proste si ani zdaleka neviem predstavit, ze by som mala prijat 415g sacharidov.. ved to tak pre 100 kiloveho chlapa, nie? alebo pre toho, kto chce nabrat nejak extremne??

este tie bielkoviny by som zvladla, to nie je problem, a zaroven asi aj tuky, keby som pridala nejake tie syry a tvaroh, no ale ze by som pridala aj v sacharidoch, tak to absolutne akoze nehrozi.

majka_21

Elena, ja viem, ze strava je u mna este nedobra. Ale budem sa stale snazit napravit to. Neboj, tych 8 kg zmaknes :-). Mne sa sice podari tak dat za mesiac asi 1,5 kg dole max., ale to asi preto, ze mam rozbity organizmus dietami, co som ich drzala stale nejake od 15. rokov. Viem, ze som bola hlupa a snazim sa to napravit. Ale telo si to zapamatalo.

majka_21

Pastelka, nie si hnusna. Napisala si pravdu, tak nemas byt preco. Stravu sa snazim spravidelnit. Posledne asi 2 dni mavam sladke ranajky a poobede si popripade dam nejaky kusok keksika alebo co (cookies napr.). Ono aj teraz mi je nejako zvlastne trosku (rano som vstala a sa mi trosku zatocila hlava a aj teraz sa citim trosku zvlastne). Ja som si myslela najprv, ci to neni tym, ze nepijem pravidelne... jeden den mozno liter, na dalsi aj 2 litre. Alebo ma napadlo aj to, ci zato nemoze unava (ten semester bol fakt dost tazky a aj teraz este pokracujem v diplomovke - tak mi to povedal konzultant, aby som to urobila). Ale moze to byt aj cukrom, hoci som sladke nevylucila? Chcela som ist aj dnes cvicit, ale uz sa nebudem velmi namahat. Ziaden beziaci pas ani nic podobne. Dam si prinajhorsom bicykel, "veslovanie" a posilovanie na nohy. Chce ist preto, lebo nasledujuce 3 dni budem stale v robote (12-tky), takze cvicit nepojdem. Ale v tej strave sa lepsim... Vcera som jedla 4x (ranajky, obed, olovrat, vecera) - desiatu som nemala, lebo som ranajkovala neskor. Dnes som uz po ranajkach. Idem k lekarke za chvilu, tak si vezmem nieco na desiatu a na obed pridem domov. Ono vies, nikdy som nemala ukazkovo pravidelnu stravu, ale ucim sa stale. Inak uz dost zacina svietit slnko. Bola som v obchode a horuco mi bolo. Drzim ti palce v robotke :)

elena1234

Ahojte baby uz som nepisala dlhsie na tomto fore no citam vas stale..
Majka,ano moze to byt urcite z tej stravy ze namas energiu a toci sa ti hlava,,tiez som to mala ked som drzila dietu ,velmi chudobnu ...
Neviem ci si na mna pametate ja som sem pisala dost casto,,
len tak v skratke,,mam 63 kg,164 cm,pred rokom som schudla zo 76...
ale velmi by som chcela mat 55,pretoze 63 je dost vela vzhladom k mojej vyske,,...,takze 8 kilov este,..:(
Fitko a zdrava strava pravidelna,,mohlo bz s ami to podarit za mesiac a pol,tych 8 kg,?co myslite?
Inak ste super babiky drzte sa a kaslite na drobne prehresky ,,,,
:)

pastelkaa

majka, my tu už pekné počasie máme, ale ja nemám čas, z práce ešte do mesta a niečo do práce povybavovať a poobede zase smena a zajtra som celý deň rozlietaná a potom domov na pár dní :).
uf, no tak v tej posilňovni, buď tlak alebo rozkolísaný cukor v krvi? že by? ja sa nevyznám, ale tiež som mávala také obdobia a u mňa nastávali práve vtedy, keď som nepravidelne a málo jedla a potom keď som bola na korčuliach tak sa mi až pred očami zahmlievalo a občas sa mi to stávalo aj ráno a nedokázala som kvôli tomu vstať (to som nejedávala po 18tej a chodila spávať po polnoci). Nechcem byť hnusná, ale vyrieš najprv tú stravu a až potom chodievaj cvičiť, aby si si niečo neprivodila...
Inak ja som aj v nápore nervov odolala čokoláde, čo mám na stole (plánujem ju odložiť pre niekoho, lebo som ju dostala) a dala som si radšej sladké raňajky v podobe vločiek s banánom :)

majka_21

Odzajtra uz ma byt vraj pekne pocasie, ale moj pesimizmus tomu moc neveri po tych uprsanych skaredych dnoch. Prekvapuje ma, ze ma vazenie nelaka :-). Dnes som bola v posilovni a stalo sa mi nieco zvlastne. Po 20 minutach na beziacom pase a 10 minutach na eskalatore sa mi zatocila hlava. Musela som si sadnut na zem. Napila som sa dost vody. Neviem preco sa to stalo - stalo sa to prvykrat. Moze to byt preto, ze mam kramy momentalne? Nepripadam si chora alebo oslabena nejak kvoli nim. Inak stravu sa mi stale nedari spravidelnit, navaly na sladke uz moc nemam. Ale snazim sa. Inak cvicit pojdem asi zajtra este... totiz piatok-nedelu som v praci. Tak preto.

pastelkaa

ja som dnes nebola ani na tej prechádzke v lese, pršalo celý deň, tak ma to štve...do posilňovne sa ja nejako neodvážim, ešte som príliš veľká vo svojich očiach a tiež neviem čo a ako tam. nevyznám sa v tých strojoch a ani v cvičení ako a čo, aby toho nebolo priveľa..premýšľam nad osobným trénerom, alebo, že sa odvážim osloviť kamaráta s týmto, ale asi až neskôr, keď ešte schudnem aspoň 10 kg..
dnes som mala okrem obedu ešte pol jogurtu s 3 graham. plátkami a na večeru 2 papriky, celoz. cestoviny a cottage. Inak som zistila, že ak jem pravidelne a vážim si jedlo nemám chuť na sladké, aj keď mi kamoška ponúka, nejako ma to nechytá. A cítim sa tak trocha ako idiot, keď vážim jedlo, hlavne teda prílohy , ale zistila som, že som si príloh dávala naozaj veľmi veľa a uplne mi stačí aj to menej. Dúfam, že sa to časom naučím odhadovať. Ja som s tým mojim jedlom celkom spokojná, len ten pohyb je u mňa ako za trest, ale to si musím najprv v psychike poriešiť a veriť, že už bude konečne teplejšie a nebude pršať.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Plnou parou vpred - Fórum - ZDRAVIE.sk