Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

pastelkaa

uf majka, hovor mi o tom...ja som bola tiež na to tak, čokoládu som spráskala celú, plus som si aj mlieko k tomu dala a za celé poobedie som zjedla asi kilo broskýň..takže sladké samé, ale som presladená, dúfam, že na dosť dlho a budem sa už kontrolovať, aj keď stále mám také nutkanie na sladké, nechápem, čo mám za obdobie. Organizmus je vyčerpaný asi, mám málo pohybu, nepravidelný spánok, tak mi to dáva pocítiť asi. Musím to zmeniť, lebo to bude zlé takto. A o týždeň idem na pár dní domov a keď sa neubrzdím už teraz tak to doma bude katastrofa, čo nechcem v žiadnom prípade, lebo už kilá dole cítim na oblečení...Dnes som mala ráno také špaldové suché neviem čo (nemali chlieb, čo jedávam) s cottageom a paprikou. Desiatu som nestihla, tak som mala na obed zemiaky, tofu, troška cibulky jarnej a 2 lyžičky bieleho jogurtu na to. Na olovrant budem mať semienka a na večeru asi kúsok mäsa s cuketou a chcela by som ísť skoro spať (teda do polnoci), aby som si oddýchla troška...musím nabehnúť na normálny režim konečne

majka_21

Pastelka, aj mna semester dost vycerpal. Doteraz som z neho nervozna a odzrkadlilo sa to aj na stravu. Hanbim sa napisat, co som dnes zjedla (zozrala...). Rano 2 rozky so syrom - v pohode. Obed: fliacky s kapustou a polievka - v pohode. PO OBEDE SOM ZOZRALA CELU TABULKU COKOLADY! Proste prisla na mna taka obrovska chut na sladke (toto sa mi stalo naposledy pred 3 mesiacmi). Mozno si niekto o mne pomysli, ze som prasiatko a bude mat pravdu. Ale posnazim sa uz kontrolovat sa. Teraz na veceru som zjedla jogurt, ale zjem este asi ovocie ako druhu veceru. Cize... odmysliet si tu cokoladu (klasika - Milka, ale ta mala), tak to bolo celkom fajn. Aspon ze som bola plavat dnes - 1 km.

pastelkaa

Ahoj majka, tak to verím, je to s nimi iné ako s intaktnými ľuďmi...ale zase aspoň máš o skúsenosť viac a vieš, že vieš reagovať aj v nečakaných situáciách :)
Ja som teraz posledné dva či tri dni, totálne zle, som akosi mimo uplne. som vyčerpaná, ako fyzicky tak psychicky, predposlednú skúšku som vzdala s tým, že som tam ani neišla, poslednú idem dnes pravdepodobne nespraviť. Som vyčerpaná z celého semestra, čaká pracovný týždeň bez jediného dňa voľna. Akosi sa nespoznávam, snažím sa hľadať pozitíva, ale neide to..dnes pôjdem na bicykel, alebo do lesa na dlhú dlhú prechádzku, lebo sa cítim uplne mizerne.....

majka_21

Lenka, aj mne ide chudnutie priserne pomaly. Momentalne ocakavam, ze mi do tyzdna pridu kramy, takze sa citim taka nafuknuta ako balon. Do Zakoviec mi cesta trva cca 3 hodiny, takze nemam to blizko :-). Som z Presova. Ono mala som ist do Zakoviec povodne, ale napokon som sla do DSS v Licartovciach - nastala zmena planu :-).
Pastelka, ono to bola zaujimava skusenost, netvrdim, ze nie. Ibaze vies, my sme mali pripravene aktivity pre mobilnych seniorov a zrazu sme prisli tam a tam bola uplne ina skupina ludi (museli sme menit otazky vo vedomostnom kvize, menit sportove stanovistia... proste komplet vsetko v ten den). Ten chaos a nervy vznikli kvoli tomu, ze sme neboli takmer vobec pripravene na nich. Ja som dnes jedla tak vselijak. Teraz vecer som zjedla tiez tmavy chlebik so sunkou, syrom a zeleninkou. Zajtra rano by som rada isla opat plavat a potom idem do prace.

pastelkaa

majka, tak ono je s dospelákmi s MP celkom sranda zase, aj keď je to iné ako so seniormi :). A držím prsty, neboj, ako to dopadlo?
ja som dnes jedla strašne zle. musli s malinami plus 2 lyžičky jogurtu do toho, jablko, semienková tyčinka a na večeru hlávkový šalát, pol cibule, paprika a troška cestovín a cottagu do toho. Nepočítala som s tým, že budem tak dlho v práci, tak som si nič nevzala. Zajtra idem na celý deň na brigádu, tak si budem ráno chystať krabičky s jedlom na celý deň :). a ja som dnes celý deň presedela za Pc v práci, môj jediný pohyb bol do školy a domov...
Ahoj Lenka, tak to ti držím prsty, nech sa ti darí tak, ako si predstavuješ :)

lenka007

ahojte baby drzim vam palce v chudnuti aj ja sa pokusam zhodit a citim ze to pomalicky ide-radsej pomaly a isto,Majka_21 chcela by som sa opytat odkial si kedze mas blizko do zakoviec aj ja to mam nejakych 10 km.este raz drzim palce

majka_21

Ten stvrtok (ak mas namysli akciu v DSS) dopadol celkom fajn, aj ked vznikol velky chaos. Ratala som s tym, ze budeme spolupracovat so seniormi, avsak v ten den rano som sa dozvedela, ze budeme spolupracovat s mentalne postihnutymi dospelymi ludmi, co bol problem, ale zvladli sme to. Inak samozrejme, strava bola nepravidelna, ale plavat som isla.
Moja tepova frekvencia tym padom by mala byt 137,9 - takze ked som sa pohybovala v rovine od 130-135, tak to bolo v pohode. Skusky mam za hodinku, tak uz som na odchode. Neviem fakt, ci som sa vsetko stihla naucit, ale uz to nechavam tak ako to je. Bude ako ma byt :-). Tak drz palceky prosim.
Co sa tyka stravy, tak som zjedla rano tmavy chlebik so sunkou, na obed spagety a teraz idem na tie skusky, tak uvidim, co zjem vecer :-). Opat som bola plavat.

pastelkaa

majka, tak aspoň, že sa ju snažíš spravidelniť, veľa je to o strave...a celkom fajn dnes jedla a tie fliačky nie sú také strašné :), ja som to pokašlala s tým doobedňajším jedením, ale na neskorší obed som si dala cestoviny s paprikou, paradajkou, pol cibule a trocha mozarelly, na olovrant som mala mix semienok s brusnicami a na večeru velikú mrkvu po prechádzke dlhej, nebola som nejako veľmi hladná a neskoro som obedovala...
a tá tepová frekvencia maximálna sa počíta (220 - vek) krát 0,7. Mne osobne vyhovuje radšej keď idem kľudnejšie, či už na korčuliach, alebo keď cvičím kalanetiku, tá je strašne kľudná pomalá a aj na korčuliach keď sa sústredím aj na správne držanie tela viac ako na rýchlosť, tak cítim, že mám zapojených oveľa viac svalov ako keď sa valím bez rozmyslu...
a držím palce na skúškach :) a ozaj ako dopadol ten štvrtok? :)

majka_21

Pastelka, mam sice prazdniny, ale posledne 3 tyzdne su u mna take hekticke, ze nestiham nic jest normalne, aj ked dnes som sa snazila si dat pozor uz. Zjedla som akurat cerealie s jogurtom rano, potom fliacky s kapustou (viem, asi nezdrave, ale som rada, ze bol obed...), poobede celozrnny rozok so sunkou a zeleninou a vecer som zjedla zvysok fliackov s kapustou (bola to mozno 1/3 porcia z obeda). Teraz som zjedla kusok cokolady (70 % kakaa), lebo som bola na konci s nervami. Zajtra mam skusky z anglictiny na jazykovke a mam pocit, ze nic neviem. Ale bola som plavat opat a zaplavala som 1 km. Mam pocit, ze zdrava strava je to posledne nad cim posledne tyzdne uvazujem. Teraz sa snazim tu stravu aspon spravidelnit. A aka je spravna tepova frekvencia pri chudnuti? Som pocula, ze sa to vyrata nejak 220-vaha... ale nie som si ista. Moja tepova frekvencia pri cviceni sa pohybuje okolo 130-135...
Silvus, jedz radsej pravidelne a normalne. Davaj si opat pozor na ppp...

pastelkaa

majka, ja to veľmi dobre poznám, to chudnutie, chudnutie a neustále dokola, ale už ma to prestalo baviť riešiť ako moju hlavnú prioritu. včera som mala strašný deň, zjedla som toho toľko ako za 2 dni a dnes som si normálne musela dať pred skúškou čokoládu, ale bola to moja chyba, lebo som neraňajkovala z nervov a o 11 som už ledva videla od hladu a telo si povedalo o čokoládu, ale nevadí :). Rozhodla som sa inak znižovať porcie príloh, jedla som tak cca 70 gramov a niekedy aj viac na obed, a tu mi radila sisi, že okolo 40 až 50 g a za posledné dni som zistila, že mi to menej asi bude stačiť a hlavne som sa naučila jesť k obedu okrem zeleniny aj bielkoviny a aj olej olivový si dávam trocha. Takže budem vážiť, kým sa nenaučím odhadovať menšie množstvá a kým si telo nezvykne na nižší príjem :). Inak som dostala celkom málo smien v práci a aj na brigáde na leto, tak sa strašne teším, lebo sa môžem venovať sebe, športu, svojmu skrášľovaniu, čítaniu a diplomovke :).
a s tým eskalátorom ale pozor, nemala by si presiahnuť určitú tepovú frenkvenciu, lebo ak ju presiahneš, tak telo prestane spaľovať tuky, ale prejde tuším na cukor, ak si to dobre pamätám a efekt to nebude mať žiadny. tak radšej po menšom.
a silvus, tvoj hlavný problém je ppp, ak vyriešiš ten, prestaneš "priberať" a vidieť sa tučná, lebo ty nie si. My tu máme s majkou nadváhu, ty nie.. V našom prípade je stravovanie iné a inak zamerané. Skús vyhľadať odbornú pomoc, tiež som zápasila až do jedného rozhovoru. síce som nemala ppp, ale striedali sa u mňa obdobia nejedenia s obdobím prežieranie, ale nevracala som a potom vyzerám tak ako vyzerám....a ty teda skús aspoň zameniť večeru za raňajky, nahraď ovocie zeleninou a daj si aspoň na obed niečo teplé. uvidíš, že telo si postupne navykne a bude to dobré. Držím ti palce.