Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s červenaním

Príspevok v téme: Problém s červenaním
rikky

Zdravím. Mám jeden taký problém, a ten je, že sa veľmi často červenám, väčšinou to je úplne bezdôvodne, napríklad keď sa s niekým známym rozprávam, tak sa začnem červenať, alebo v škole, keď sa ma profesorka niečo spýta, začnem sa červenať keď niečo neviem alebo aj keď viem a všetci na mňa pozerajú... Tento problém som nemal, len nedávno som to postrehol, keď som začal cítiť nával horúčavy do líc. Potom som sa videl aj v zrkadle a vyzeral som červený ako čert (aj keď to po chvíli prešlo). Väčšinou sa mi to však stáva, keď sedím a s niekým sa rozprávam, keď stojím tak v pohode. A ešte čím na to viac nemyslím, tým viac sa červenám, aj keď si napr. štipnem do ruky, aby som odpútal pozornosť od toho červenania, tak nič. Počul som, že existuje nejaký krém, ruboril, alebo tak nejako podobne sa volá, preto by som sa chcel spýtať, či s tým má niekto skúsenosti, rád by som vedel, koľko stojí a či naň treba lekársky predpis... Vďaka za vopred odpoveď.

Pro

Určite to bude aknenorminom pretože mne sa to zhoršilo pri týchto liekoch. Alebo skôr tým že som sa neustále schovával keďže som mal hrozne akné a pri kontakte s inými sa to takto prejavuje

bella12

Nečervenáš sa bezdôvodne. Má to dôvod, ktorý si možno neuvedomuješ, napr. neistota v sociálnych kontaktoch, strach, že niečo zle urobíš alebo povieš pred druhými, že sa strápniš. Riešiť treba toto a nie vonkajší prejav - červenanie. Ak si však nemyslíš, že vyššie uvedené dôvody nie sú príčinou Tvojho červenania, vtedy ani červenanie nerieš. Je to fyziologický proces, reakcia tela, nevšímaj si ho, rozprávaj sa s inými, ako by sa nič nedialo - veď sa ani nedeje. Neprikladaj tomu žiadnu dôležitosť.

Akonáhle si to začneš veľmi všímať, kontrolovať sa, sústreďovať sa na to, či očervenieš alebo nie, dávať červenaniu vo svojej mysli veľkú dôležitosť a pôjdeš sám proti sebe. Čím viac chceme, aby sa niečo nedialo, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa to stane - v tomto prípade to doslova privolávame. Akonáhle niečo nechceme, snažíme sa tomu vyhýbať - a vyhýbavé konanie v prípade červenania červenanie len posilňuje. Je to bludný kruh - nerozprávam sa s priateľmi, lebo sa bojím, že očerveniem a očerveniem preto, lebo sa s inými nerozprávam zo strachu, že očerveniem a v dôsledku toho strácam komunikačné schopnosti.

Takže nehľadaj záchranu v krémoch - aj oni sú v podstate vyhýbavým konaním (ich používaním si hovoríš, že je dôležité, aby si nebol červený), ale skús zmeniť svoj pohľad na vec. Čo také hrozné sa stane, keď očervenieš? Svet sa nezrúti, ver mi, hovorím z vlastnej skúsenosti. A nech to všetci vidia. Ty však z danej situácie "neutekaj", neskrývaj sa, hľad druhým priamo do očí a pokračuj v rozprávaní, presveč ich svojim správaním, že sa vôbec nič nedeje, že oni zle vidia, keď si myslia, že si červený :) A vôbec nič si z červenania nerob, aj keby bolo červenanie na dennom poriadku. No a čo, si preto horším človekom?

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problém s červenaním - Fórum - ZDRAVIE.sk