Moje telo niekedy vylucuje zapach..

Príspevok v téme: Moje telo niekedy vylucuje zapach..
oblicky

prosim o radu. moje telo niekedy vylucuje zapach. v uplne necakanom momente, proste zrazu smrad. mam za sebou vsetky interne vysetrenia, ktore su samozrejme v poriadku, detoxikaciu, kolonoskopiu, proste vsetko. ten smrad pripomina skazene vajicka, alebo vykaly, boze prosim pomozte mi niekto, lebo sa uz bojim ist do spolocnosti. cital som kdesi, ze to mozu byt oblicky, ale co robit, to neviem... :((
dakujem vam vopred za kazdu radu!!

liecba

Ahoj, nie som RNG ale prelozila som ti tie potraviny, ktorym by si sa mal vyhybat ak mas TMAU. Sú to :vajcia, brokolica, karfiol, por, morske plody, vnutornosti ako pecen a oblicky, ale aj ostatne druhy masa,sojove vyrobky, mliecne, a vsetky potraviny, ktore obsahuju cholin, nitrogen, sira,dusik,lecitin. Ono sa to vsetko neda, lebo niektore latky su pre cloveka potrebne, ale treba ich obmedzit. A nejedz nic co obsahuje E322 a E471. Skus brat ako doplnok chlorofylove tablety a aktivne uhlie. Tak dufam, ze pomoze

2oblicky

RNG - neviem po anglicky, chcem ta poprosit, keby si mi skopiroval z vikipedie tu cast textu, kde sa pise, ktorym potravinam sa mam vyhybat, ja si to v prekladaci prelozim. Dakujem.
Konecne po rokoch aspon viem, ako sa vola ta priserna diagnoza. TMAU.
Inak fakt super, bomba, vau, ze nasi lekari o tej chorobe ani netusia. Naco som sa narodil na Slovensku, to som sa mohol radsej v Afrike, tam by moj defekt nikomu nevadil. Vonku v prirode vetrik rozfuka...

nadejjevzdy

Pri trimethylaminurii su rozne druhy zapachov, nie len rybaci, aj ked nazov je fish odor syndrome, ale tie pachy su rozne, moze byt cloveka citit ako po pokazenej kapuste, hovne,/s prepacenim/, uz spomenutej rybacine, spalenej gume atd. Na Slovensku sa pokial viem na tuto diagnozu odbery nerobia, len v zahranici. Slovenska medicina je v mnohom v plienkach.

oblicky

RNG vdaka!!
inak bola mi zistena znizena funkcia pecene. moze to s tym mat nieco spolocne? mam uzivat ten regalen a oreganovy olej a lipovitan??

oblicky

lacko
zatial nic moc :(((
beriem oreganovy olej, lipovitan, urologicky caj, salviovy caj, pangamin, teraz som zacal aj s regalenom, boze uz cely den len pcham do seba jedno cez druhe... :(((

RNG

Oblicky, nepobije. Vsetky tie falosne spravy o moznych "pobitiach" potraviniovych doplnkov sa zamerne rozsiruju farmaciou, lebo im doplnky konkuruju.
Je len velmi malo kombinacci doplnkov, ktore sa neodporucaju brat naraz, napr probiotika a antimikrobialne doplnky.
Kyseliny a alkalizujuce doplnky.
Zelezo a zinok dokopy.
Viac ma nenapada momentalne ale je toho mizivo malo

oblicky

dakujem rng. ja mam oreganovy olej od firmy now. takze mam asi brat tri tbl denne. mozem aj dlhodobo? nikde som sa nedocital, ci treba robit prestavky v uzivani... a takisto by som chcel zacat uzivan wobenzym N a GSE, moze sa to vsetko naraz? nepobije sa to spolu??

RNG

V prvom rade ucinnost oreganoveho oleja zavisi od mnozstva carvacrolu, co obsahuje. Odporucena davka roznymi lekarmi je 3x100 az 200 mg carvacrolu. takze podla toho si prepocitaj, kolko toho oreganoveho oleja potrebujes. Ak tam nie je uvedene, kolko je tam carvacrolu, tak tam je len minimalne a take produkty za vela nestoja
Pozri si napr v iherb, produkt firmy NOW pod menom Oregano oil, kde kazda kapsula entericky pokryta obsahuje 100 mg carvacrolu.