FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Tetánia

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Tetánia" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Psychické / Osobné problémy
    imaginary18.01.11 15:07??.??.69.61

Neurológ mi odhadol tetániu (test na ňu zatiaľ za sebou nemám - som naňho objednaná). Obvodná mi predpísala magnézium, A vitamín a Frontin v prípade potreby, ktorý mi veľmi zaberal, mám však už len magnézium s Ačkom, Frontin mi neurológ znovu nepredpísal.

Tie záchvaty sú strašné, mám pocit mdlôb, oblieva ma horúčava od končatín a v temene hlavy, zahmlieva sa videnie, často mám pri tom veľmi vysoký tlak. Keď to po takej hodinke trochu ustane, tak mám silnú triašku až zimnicu. Je tu niekto s podobnými symptómami? Ako si pomáhate? Lekár mi povedal že je to teraz veľmi "moderná" diagnóza, najmä u žien. Často sa mi prejaví, akoby v jemnejšej forme, nespavosťou, nemôžem jednoducho zaspať a cítim nepochopiteľnú úzkosť. Ako s tým bojujete vy? A ako prebieha samotný test na tetániu? V čom má tetánia pôvod? Ďakujem za odpovede...

• Anička28.09.12 10:19??.??.192.231

Som momentálne na PN. Mala som zápal priedušiek a pri tom som dostala záchvat, ktorý sa podobal infarktu. Bola som hospitalizovaná a poslali ma na všetke vyšetrenia. Nič mi nezistili a nakoniec pri jednom neurologickom vyšetrení konštatovali, že je to tetánia. Ešte mi idú robiť vyšetrenie srdca so záťažou a echo. Zatiaľ beriem len magnum B6. Nebola som na vyšetrenie u psychológa, kde ma odporúčali.

Keď mi začína byť zlé, tak je to najprv črevného charakteru a potom mám bušenie srdca a nakoniec dýchanie . Už som skúšala aj dýchanie do sačka a pomohlo to. Uvidím ako dopadnem pri ďalšom vyšetrení.

• RNG23.06.11 14:15??.??.254.77

Celiakia poskodzuje creva tj travenie vseobecne, aj absorbciu roznych zivin, vcitane mineralov a to je pricina tetanie.

Regeneracia criev zacina s odburanim lepku enzymami na lepok, pouzivanim hojaceho DGL a aloe vera, tiez Triphaly.

Travenie je vec kyselin, enzymov, vlaknin a probiotik. To vsetko v pripade nedostatku sa da ucinne doplnit.

Nakoniec daju sa prinajhorsom doplnit aj priamo vsetky mineraly a vitaminy potrebne na ich absorbciu a zabudovanie v tele.

Dobry zdroj toho je napr Bone Essentials z puritan.com

alebo rozne podobne z inych firiem.

Forma mineralov a ich vzajomny pomer su velmi dolezite, inac sa neabsorbuju ucinne a nezabuduju.

• a-23.06.11 10:42??.??.210.191

este ked su napr.krce v lytkach tak je malo DRASLIKA ale to sa tak tazko radi-ked je aj celieticka a aj teraz v puberte-ta denz.by jej mohla pomoct/aspon si to myslim/povecte vsetky problemi ktore mate a ked bude lekar dobry myslim ze by vam malo toto pomoct...

• a-23.06.11 10:37??.??.210.191

BENIKA na denzitomtrii-hustote kosti ste boli?dalej na hormonalnom profile u zenskeho/ked je teraz v puberte/

tazko sa radi-ale treba presne zistit co jej chyba aky vit.a nie len ze berie b6,vapnik aj ked vit.d chyba je tetania

pri zlej funkcii stitnej zlazy je tetania...

mozno je to len ta puberta a ked sa horony ustalia tak aj tetania pomonie-kiez by to bolo aj tak-ale aj tak uz ked si tolko vytrpi skoc s nou este na tu hustotu kosti-ta by presne mali zistit co ma doplnat ake vitaminy a mineraly

a na stress jej kup B-KOMPLEX FORTE

ZELAM JEJ ABY SA S TOHO CIM SKOR DOSTALA

• benika23.06.11 09:13??.??.66.43

Mojej dcére zistili tetániu pred pol rokom. Zvládame to dosť ťažko, má ťažkú formu tejto choroby. Absolvovali sme množstvo vyšetrení - EKG, EMG, EEG, MR- odporúčam na tieto vyšetrenia nechodiť sám.Dcérka bola aj opakovane v nemocnici. Denne máva niekoľko záchvatov. Lekári nám radili veľa spať, piť, zdravo sa stravovať a samozrejmä hýbať sa. Pravdou však je že zvýšená fyzická aktivita vyvoláva viac záchvatov. Okrem calcia a magne B6 užíva ďalších 5 liekov. K lekárom chodíme častejšie ako na návštevu k priateľom...

Záchvaty sú hrozné- bolesť v zátylku , strašné kŕče v nohách aj rukách-tzv. pôrodnícka ruka, skrátka jej vykrúti prsty, často kŕč v hrtane a nemôže ani dýchať, stŕpne jej čelusť, pery a celá tvár. Máva tak silné bolesti, že pokiaľ dýcha, tak kričí od bolesti a celé telo má v jednom kŕči. Nepomáha dýchanie do sáčku ani striedanie sprchy- studená, teplá, relaxačné techniky nezaberajú. Ak niekto ešte viete niečo čo by nám mohlo pomôcť poraďte- budem vďačná.Srašne chcem veriť tomu že keď u nej prehrmí puberta- má 14, budeme na tom oveľa lepšie, len dúfam že to tak bude. Je to bojovníčka a veľmi statočná kočka- má za sebou operáciu srdiečka a je celiatička- čiže sme na bezlepkovej diéte. Verím že keď sme zvládli toto, tak zvládneme aj potvoru tetániu. Všetkým držím palce, nech to zvládnete čo najlepšie...

• petulka453312.03.11 23:08??.??.125.119

Ja mam tiez tetaniu,vysetrenie nie je velmi prijemne,ale v pohode sa da zvladnut.

daj si urobit aj minerálny profil krvi.U mna sa tetania spustila z dovodu precerpania organizmu, skolabovala som, potom som mala stavy na odpadnutie, triasky,trpnutie ruk, temena hlavy,sanky a problem s prehltanim.nasadili mi magne B6 a brala som aj lexaurin, ale len ked som uz citila ze som vycerpana,alebo proste ked som citila, ze pride na mna stav uzkosti, ci triasky a pod. Teraz mam pracu, kde nemam take stresy, pravidelne cvicim a stavy ustupili, aj ked magnezium berem kazdy den. tak drzim palce a NEPRETAZUJTE SA ZENY.

• zuzka.10110.03.11 18:34??.??.64.232

Mám tetániu vyše roka. Pravidelne cvičím pilates (dvakrát do týždňa ). Tetánia sa mi pri cvičení prejavuje zvýšenou svalovou triaškou na horných aj dolných končatinách.Máte podobné skúsenosti s triaškou pri zvýšenej fyzickej záťaži ?

• RNG03.02.11 02:28??.??.248.225

Pripominam, ze tetania moze byt z nedostatku roznych mineralov, nielen horcika(magnezium) ale casto z draslika(kalium), vapnika(calcium), ba dokonca inych.

Kto ma zle travenie alebo zly vyber potravin moze mat nedostatok hociktoreho z menovanych, ktore sa prinajhorsom, daju lahko doplnit.

Samozrejme na absorbciu a zabudovanie tychto nestaci len dobre travenie, ale aj potrebne vitaminy D-3 a K

• Katka6502.02.11 22:52??.??.227.94

Tetániu mi zistili pred pol rokom.Tŕpol mi jazyk ,prsty na ruke,ústa ,mávala som kŕče na chodidlách,kŕč svalstva hrtanu ,vysoký tlak ,búšenie srdca samozrejme ,že to nie naraz ,nakoniec čo mi ostalo je kŕč palca,nemôžem chytiť pohár do ruky,len hrnček s uškom . Mala som šťastie ,že som sa dostala k šikovnej lekárke,ktorá hneď predpokladala diagnózu a vyšetrenie EMG jej to potvrdilo.Užívam Magne B6,Neuromultivit,pri záchvate Neurol 0,5.záchvaty už nemávam tak často ,ale mávam hlavne v noci ,tie ma vyšťavia a cítim sa strašne.

• imaginary26.01.11 17:55??.??.69.61

ahoj ewicka, no tetániu mi test potvrdil, liečbu mi nezmenili, ostávam pri frontine podľa potreby a alpha D plus, a magnézium pravidelne...

• ewicka26.01.11 00:24??.??.66.240

awoj imaginary ako dopadol test?

• imaginary19.01.11 15:33??.??.69.61

ewicka, mala som len jedno malé balenie, mala som si vždy zobrať jednu tabletku v prípade potreby "že to na mňa ide". To som spotrebovala aj občas kvôli nespavosti, a viac mi ho nikto nepredpísal. O dva dni idem na ten test, tak som zvedavá a trochu sa aj bojím.. Uvidím čo mi povedia.

• ewicka18.01.11 22:36??.??.92.223

Ahoj imaginary mne tiez diagnotikovamli tetaniu ale este pred tym mi povedali o panickej poruche. To sa tak prelina jedno s druhym. Ale ten test na tetaniu vynde okolo 90% ludom co na to idu. Frontin si ako dlho brala a v akych mnozstvach?

• adka--18.01.11 22:04??.??.153.150

Ahoj Zuzicka som rada ze ze ta ,,vidim".je mi luto ,ze ti je zle .No ja sa mam zatial dobre ,sem tam mi v hrudi poskakuje az mi to dych vyrazi potom spanikarim ,ale zatial je to v pohode .Sice neviem dokedy,lebo pri tejto mrche si clovek nie je isti ,ale zatial dobre ,musim si zaklopat na drevo.

• zuzana12345618.01.11 20:35??.??.34.111

dufam že sa nemýlim Aďuška,písali sme si spolu na téme úzkosť,ani sa mi nesnívalo,že sa ešte s niekym kontaktujem tam sú už nový ľudia tak už o nikom nič neviem a na tu tému už nechodím vlastne si len občas niečo prečítam som hrozne rada že si sa ozvala,ale podľa toho že si reagovala na tuto tému asi ešte budeš mať problémy

• adka--18.01.11 19:06??.??.153.150

Ahoj Zuzulienka pamatas si este na mna ????

• zuzana12345618.01.11 17:59??.??.34.111

mám presne tie isté prejavy tiež som mávala vysoký tlak nekontrolovateľné stavy strachu a bolesti svalov beriem len magnezium a teraz guajacuran.V lete je to celkom ok ale teraz sa cítim pod psa zle spávam a nemôžem dýchať,tiež sa asi budem musieť objednať na odb.vyšetrenie

• sisiketch18.01.11 17:04??.??.37.42

ja som raz mala záchvat, kde som dostala rovnaké záchvaty ako opisuješ hore...záchvat bol vyvolaný veľkým psychickým tlakom....odviezla ma záchranka a neurolog mi naordinoval hyperventilačnú tetániu.... nejak sme to neriešili len dosť často mi nebyva dobre a po istej dobe ma poslali na takýto test... ležala som, jednu ruku mi stiahli ako ked sa meria tlak a pichli mi do dlani z boku ihlu... pumpovala som rukou a iné veci čo mi kázali...hned mi potvrdil tetániu...bolo mi dost zle ked som z tadial odchádzala tak určite nato vyšetrenie nechod sama....

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Hotelio.sk - Last-minute pobyty v najlepších slovenských hoteloch

Výhodné pobytové balíky - Viac ako 160 ponúk - Garancia spokojnosti

^ Späť na vrch