Trapas a primitivizmus

Príspevok v téme: Trapas a primitivizmus
m,mlk

Ja som už otrávená z toho, aký dôraz dnes kladie (skoro) každý na výzor... Ľudia musia byť krásni, oholení, upravení, chlapci si myslia, že ak majú malého ***, sú horší, dievčatá si myslia, že ak majú malé ***, sú horšie... Sú vôbec ľudia ešte normálni? To je rečnícka otázka. Jasné, že nie sú normálni, ak riešia takéto sprostosti a vôbec ich nezaujímajú normálne veci... Nehľadám radu, len som si potrebovala napísať, aké je to trápne a akí sú skoro všetci ľudia trápni a primitívni.

lost

Mimochodom, vsimol som si ze dost ludi v mojom okoli ma svoj nazor, alebo teda aspon ze vyzeraju mat svoj nazor. Ale neviem ako by som to mohol nejak "ciselne" alebo objektivne vyjadrit.
Mozno sa postupom casu "prebudia" ludia a ziskaju si "imunitu" proti masazam medii :D
(ale vobec neviem, ze preco mam ten pocit, ako to pozorovat, c je to ich nazor a tak...)

lost

m,mlk

A co ak by si napriklad niektory den, aspon na par hodin, skusila byt realne "sama sebou" alebo ako si napisala, ze "tlak" z ich strany. Nejak to skusit ignorovat. vsugerovat si svoj nazor, ze "toto je moj nazor a nebudem ho menit, lebo VERIM ze je to dobre pre mna, preto je to MOJ nazor"
Alebo skusit take nieco daleko od bydliska, ked sa nieco pokazi, nemas co stratit :)
Neviem ale ci je to realizovatelne, podla toho ze o co sa presne jedna.
No skusaj si aspon v hlave opakovat, ked budes citit tlak a nemat odvahu, ze ten clovek opritu co ten tlak vyvija, je z masa a kosti, tak isto ako ty. (jedna osoba ktoru poznam hovorievala ze "z rovnakeho ho*na, tak co ma byt"
Celkom s tymto nazorom suhlasim, lenze nie je to take jednoduche v realite aplikovat.
Skusil by som si najst nejaku pomocku, nieco o co sa mozem opriet, teda moj nazor, preco tomu vlastne verim a preco jeho nazor je voci mojmu irelevantny.
Napriklad: mam doma rodinu, ktora ma ma rada aj s mojim nazorom a predsa rodina je viac, ako tento čudák. Preco by som mal ist cestou, ktorou nechcem? Nechcem, tak nejdem, jedine co mi moze urobit, je vysmiat ma, co mi je jedno, pretoze ide o moj nazor, v ktory verim a je vysoko pravdepodobne, ze ak je tam aj tretia strana (iny pozorovatel) tak len tisko zavidi, ze si viem stat za svojim nazorom, nech znie AKOKOLVEK SIALENE, a ak nie, ak nezavidi ale kruti hlavou a uprimne kruti hlavou, tak je to dalsia zblbnuta ovecka, co ani nezije, ale preziva den za dnom, a doslova "uctieva Boha (znacky tej a tej, ktora je v mode)"

alebo jednoducho, nedavat taku vahu na to co si o mne neznamy clovek pomysli (neviem ci by som isiel do extremu, ze aj znamy)

m,mlk

ta3, obdivujem ta... ja som mladsia ako ty, a mozno aj preto citim akysi vacsi tlak zo strany spolocnosti ist s vacsinou... mozno mam len menej odvahy... ale mojim cielom je dospiet do stadia, ked mi budu nazory vacsiny celkom ukradnute... vzdy mali moj obdiv ludia, ktori si dokazali stat za svojimi nazormi, aj ked boli proti vacsine v pripadoch, ze nazory vacsiny boli formovane reklamami a novodobymi "vymyslami" dnesnej "civilizovanej" spolocnosti.

beskyd

lost, jasne, da sa prezit mimo masu, je vsak otazka kolko ludi ju fakt, ale fakt ze vobec nepotrebuje. tu by sa bolo treba zamysliet kto si to o sebe moze dovolit tvrdit. pre mna je to urcite cielom:) len si predstav tu babu co to tu zalozila, ma svoj nazor, svoj vyzor a predstavy o veciach, pride do zenskeho kolektivu do prace a potom sa az dozvie ci jej ta masa nebude skodit, dokonca existencne.

lost

Ale to je asi tema, kde je cim viac ludi, tak je tym viac nezhôd :)

Uz len tie rozdiely vo svete. napr u nas je kanimalizmus totalne mimo zdraveho rozumu a niekde vo svete a v relativne velkych komunitach je to stale praktizovane.

Inac beskyd, vyborny prispevok.

Avsak da sa prezit "mimo masu" relativne bez problemov, ak tu masu bezprostredne na prizitie nepotrbeujes :)
Ak si clovek trufa, moze si kludne vytvorit aj "vlastnu masu" (skupina ludi, co neuznava sheeple sposob zivota)

Staci prestat mysliet na to ze "co si o mne pomysli" pretoze pokial jeho nazor nie je absolutne nevyhnutny (napr sef ktory mi nuti nosit uniformu), tak preco by mi jeho nazor mal prekazat? Ale zas to uz som pisal :)

ta3

ked mas 22, potom chapem Tvoje nazory na holenie zenskych noh, ano Sweater, ja si len tak beham po meste v kratasoch s neoholenymi nohami a preco nie? ja sa citim dobre, nemyslim si, ze moje nohy su preto spinavsie, ja sa iba netvarim, ze mam slobodnu volu, ja ju aj praktizujem, teraz Ti este nieco poviem, pred 24 rokmi som mala rakovinu prsnika a jeden som stratila a hoci je tam moznost dokonalej rekonstrukcie prsnika, o take nieco vobec nestojim, ja som s tym uplne v pohode, co vidim v zrkadle, niekto nema ruku, niekto stratil nohu, niektori dokonca nemaju ziadny rozum, no a ja nemam prsnik a som s tym natolko v pohode, ze nielenze sa odvazim si len tak behat s neoholenymi nohami, ale sa mi stane, ze vybehnem do mesta aj bez podprsenky a teda viditelne bez jedneho prsnika, ano, pre ludi je to nezvycajne, tak sa pozru, ale mna to nijako neprivadza do rozpakov

beskyd

jasne ze je to komercny diktat, kazdy vnimavejsi clovek od opice to vie. ale nechapem preco by ta mal trapit nazor niekoho alebo nejakej skupiny ludi, ktoru alebo ktorej hodnoty neuznavas. prirodzenost je na zenach uplne uzasna vec, len druha vec je pre zensku prist kdesi do prace ignorujuc normy ktore respektuje masa. ludska spolocnost ma totiz taku vlastnost, snaha zadupat odlisnosti, potreba integracie, akejsi hodnotovej uniformity a potreba akceptovat autority, byt lojalny niekomu kto ludi presvedci o tom aki maju byt, ake hodnoty maju uznavat. a dnes proste "treba uznavat" spotrebu, umely vyzor a selebrity. ak je niekto iny a odlisuje sa, tito "integrovani" ludia sa citia ohrozeni, podvedome, instinktivne, preto ohovaraju a utocia. cely rasizmus, nabozenstva (v case ked cirkev mala vacsi vplyv ako dnes), homofobia ci politicke ideologie su o tomto. si iny? myslis si nieco ine? dame ti to vyzrat lebo mas byt taky ako vsetci okolo. ti ludia co za prvej republiky oslavovali fasisticky stat bez problemov za komunistov chodili udavat susedov aj vlastnu rodinu estebakom, dnes su z nich demokrati opovruhujci totalitnymi rezimami... preco? lebo je doba, v ktorej sa oplati takym byt, vyhovuje to zriadeniu, vacsine, spolocnosti. sak to vidis uz v skolach na prvom stupni, tento isty model myslenia funguje u cloveka az do smrti a kazdy je spokojny lebo niekam patri a niekto mu z toho dovodu dava pocitit, ze je spravny a in. a dnes nakolko mas odvsadial reklamy na kadejake chemikalie ktore zenam diktuju ako maju vyzerat a co vsetko maju pouzivat/implantovat si na to aby si mohli mysliet ze su krasne tak hadam vysledok co to s tymi ludmi spravi je viac nez predvidatelny, okrem toho tu propagaciu nerobia deti zo zakaldnej skoly ale sikovni odbornici ktori vedia pracovat s ludskou myslou a podprahovo ju pretvarat na akceptovanie ich predstav.

lost

sweater

no zuby, to je podla mna jednoznacne dolezite si umyvat kazdy den (vsimni si ze som nepouzil slovo zubna pasta :) )
teoreticky by stacilo nieco "zuvat" (nepamatam sa na nazov tej rastliny)
a ohladom sprchy.
ak by som povedal ze je to nutne kazdy den, tak by som asi isiel proti mojmu prvemu prispevku.
ale skor by som povedal ze je to "dozlezite" alebo "nutne" vtedy, ked uz clovek neznesie svoj pot, alebo zapach.
kazdy zje nieco ine, niekto pikantne a niekto take ze to asi nevoplyvni ten ludsky pot - zapach velmi ( ale tu sa nevyznam, len tak strielam :) )
avsak z minulosti ako sme sa ucili viem ze v stredoveku sa neumyvali ale len parfumovali, a boli s tym "OK" :D
tak ale ja osobne by som od (rychlej ale dokladnej) kazdodennej sprchy s pouzitim zakladneho mydlia asi neupustil.
ak by som bol niekde v lese na dovolenke, alebo na pusti, tak by mi to nevadilo ze "smrdim od potu" lebo tam je to predsa len prirodzenejsie ako niekde v autobuse.

Sice nerad klebetim o konkretnych ludoch, ale raz za cas musim zavytat do ambulancie, kde nieco strasne intenzivne zapacha. POCUL som ze je to jedna osobra v nej pracujuca - ci je to pravda neviem, moze to byt nejaka krv alebo nejaka zdochnuta mys, avsak ten zapach je tak intenzivny, ze ja mam co robit aby som zaludok udrzal na mieste a to znesiem naozaj vela :)
Tym by som skor len chcel povedat, ze ak by som bol s clovekom, ktoremu by moj zapach presiahol rozumne hranice komfortu, tak asi to je taka hranica "kedy sa osprchovat"
predsa len ocakavat ze bude tolerovat moj "prirodzeny zapach" je asi dost vysoka poziadavka, kedze ani ja osobne by som to nejak extra tolerovat nechcel.

I ked je pravda ze ak by ma niekto vychoval v prave takych podmienkach, tak by som asi mal iny nazor. To tazko uprimne predpokladat :)

sweater

mam 22, zase neber to zle, je to len na tebe co robis, aspon tak sa tento svet tvari, ze ludia maju slobodnu volu, ale chcem sa spytat, vazne sa necitis neprijemne? urcite si jedna s tisic co si neholi nohy, a taka si vykracujes v lete po meste...?