Trapas a primitivizmus

Príspevok v téme: Trapas a primitivizmus
m,mlk

Ja som už otrávená z toho, aký dôraz dnes kladie (skoro) každý na výzor... Ľudia musia byť krásni, oholení, upravení, chlapci si myslia, že ak majú malého ***, sú horší, dievčatá si myslia, že ak majú malé ***, sú horšie... Sú vôbec ľudia ešte normálni? To je rečnícka otázka. Jasné, že nie sú normálni, ak riešia takéto sprostosti a vôbec ich nezaujímajú normálne veci... Nehľadám radu, len som si potrebovala napísať, aké je to trápne a akí sú skoro všetci ľudia trápni a primitívni.

ta3

no tak Sweater, zase to neprehabaj, umyvat sa, ci sprchovat sa patri k zakladnej hygiene, to nie je modny trend, to predsa vies, len tak mimochodom, kolko mas rokov, ak sa smiem opytat?

sweater

ano lost, tak funguje cely system, vyrabaju sa umyselne veci, ktore sa znicia kedy maju :-), peniaze sa musia stale tocit do kola, od zakaznika k vyrobcovi a naopak. este k tomu holeniu noh a podpazusia, naozaj neviem cim to je ale ked to vidim az sa mi zaludok zdvyha, uprimne. a kedysi sa ludia ani nesprchovali, len sa taky upoteny navonavkovali a no problem, aj ta sprcha je len trend, neupustit aj od toho? .-)

lost

A tu nastava kamen urazu.
Ak 99% ludi "skoci" na tie produkty.
Tak ten zvysok takmer nema sancu "prezit" bez tych produktov, lebo neexistuje alternativa.

Maly priklad zo zivota:
kazdy chce len hyperlacne peciva a tak obchod pochopielne vyjde v ustrety zakaznikovy a kvalitne rozky sa NEDAJU kupit, lebo to chce len 1% ludi a 99% ludi KASLE na zdravie a tym "nuti" to 1% ludi kaslat tiez na zdravie, alebo vynakladat obrovske naklady na zdravy zivotny styl, resp. komplikuju im zivot.

Toto je to co nemam rad na tejto lacnej ekonomike, ze usetrit na kvalite. (A tu ani nejde len o rozky, ale takmer o kazdy produkt, vratane ropy a kvazipotravin ktore by sa mali skor volat e-potraviny alebo chem-otraviny)

lost

inac mam taky jeden mensi "navod" :)
staci nepozerat tv a necitat noviny a blokovat reklamu na internete (kde jej je privela) a po 1-3 rokoch ked clovek uvidi tie reklamy, tak sa az zasmeje, ze o co sa to pokusaju (niektore reklamy su tak amatersky dotierave az ma naoaj rozosmeju ze "tak toto je vsetko co viete?")

ohladom produktov plati jedno nepisane pravidlo.
dobry produkt si robi reklamu sam sebe :)
zly produkt treba strkat do kazdej medzery medzi serialom a na kazdy roh.

relativne uspesne su aj podvedome reklamy (seriozne to na cloveka vplyva az tak, ze clovek ani nevie preco to kupil)

stalo sa vam ze ste prisli z obchodu s tovarom, ktory ste si nechceli kupit?

odpoved je v rozmiesteni regalov. je to relativne aj dokazane psychologmi, ze je to tak dokonale rozmistnene, aby cloveka "nachytali" a aby si kupil viac.

preco su v auparku extremne "rozhadzane" nahodne obchody rozneho druhu? ono to nie je az tak "nahodne rozhadzane", ale tak, aby clovek presiel co najviac a videl co najviac, aby sa chytil co najviac tovaru a tym zvysil sancu na predaj.

na to je vela prikladov. vela extremne uspesnych firiem sa stali multimiliardovymi firmami prave vdaka marketingu :) (napriklad APPLE je dobrym prikladom, maju velmi specificky a zaujimavy marketing - doslova preberu nejaky stary produkt, prefarbia ho do modernehostylu a spravia brutalnu kampan tak dobre, ze oblbnu spotrebitela ze to Apple prisiel s tym super napadom) a vychadza im to :)

lost

m,mlk

ano viem si odpovedat aj sam :)

taka ziletka je fyzikalne vyrobitelna (verim ze je aj vyrobena, a velmi dobre strazena), ale NACO by niekto predal neznicitelnu ziletku za povedzme 100 eur, ak si ziska ziletkou, ktora sa otupi za tyzden, dozivotneho zakaznika, este k tomu vysmiateho, ktory tu ziletku odporuci kamosom? :)
100 eur vs 1000 alebo viac ziletiek.
jednoducha matematika.
a to plati na kazdy znicitelny tovar :)

ale napr take noze, daju sa znova naostrit.. mozno nie uplne kazdy tovar, avsak je ich dost, ktore su urcite zbytocne.

dokonca som cital aj teorie, ze je doakzane ze zubne pasty nemaju ziadny efekt na cistenie zubov, alebo ze mydla su zbytocne, pretoze doma sa daju lahko vyrobit a ucinok je rovnaky, az na cenu, ktora je 10x nizsia.

m,mlk

lost - odpovedať si vieš aj sám... všetko je o peniazoch... aj ideál krásy nám diktujú tí, čo chcú na našej blbosti zarobiť, a aj sa im to zjavne darí... lebo ľudia sú hlúpe stádo a zožerú, čo im naservíruje pod nos reklama a bulvár.

mina789

tak to netusim aka je odpoved:D ale myslela som ze tato tema nie je namierena iba na to holenie noh ale na nieco uplne ine, asi som si pomylila temu ...

lost

Ma niekto relevantny dokaz o tom ze je prakticke alebo hygienicke holit si nohy?

Ono zuby a sprcha je prave ta osobna hygiena :)

Ak by bolo aj prakticke a predovstkym hygienicky nevyhnutne holenie si noch, preco by sa to pozadovalo len od zien ?

Ale ked vidim reklamu na roznu kozmetiku, tak mi to pripada proste divne, ze kolko toho dokazu vymysliet.

Dam vam jednu otazku, som zvedavy kto mi na nu odpovie.

PRECO nepredavaju neznicitelne ziletky, ktore vydrzia minimalne jedno storocie?