Tučná, škaredá a opustená

Príspevok v téme: Tučná, škaredá a opustená
nepekná

Chcela by som sa spýtať prečo je pre ľudí výzor taký dôležitý. Som tučná a to už od malička... nech som robila čokoľvek neschudla som, držala som diéty až som takmer nejdela nič a skončila v nemocnici...áno je to zúfale ale aj ja som zúfalá. Stratila som akékoľvek sebavedomie a dsebaúctu. Nemám žiadnych priateľov, nikto o mňa nemá záujem a aj takí čo sa so mnou krátkodobo bavili prestali (asi kôli tlaku okolia). Nikto mi nedá šancu ani ukázať, čo vo mne je, či som zábavná, či niečo viem... Všetci sa mi smejú a ohovárajú ma (potom sa šíria veci, ktoré ani nie sú pravdivé)už od zákaldnej školy a nezmenilo sa to nai na strednej ani na vysokej...Aj keď som zmenila prostredie v ktorom sa pohybujem, vždy je to rovnaké. Môj život je iba utrpenie, veď nikto nechce byť sám.Asi aj preto píšem na toto fórum , lebo to nemám komu povedať...

Evushka

"Ľudia sa starajú o svoje telo preto, aby sa raz aj tak zmenilo na prach." Je to vtipné... teda nie nie je, ale to by si mali vstúpiť do svedomia iní.

Tiež som baculka, dlhé roky... som teraz v móde, že sa snažím schudnúť, čo-to ide. Ale tak nie pre tlak okolia, skôr preto aby som sa cítila lepšie, kvôli mojim kĺbom. Ale inak, je jedno či si baculka, vysoká či malá, máš veľký nos. Toto nie je len o výzore, ale o sebavedomí. Budeš sa čudovať, keď ti poviem, že aj keď ako baculka, bola som vždy obľúbená v spoločnosti medzi kamoškami a spolužiakmi? Menej pred ľuďmi rieš (a tým myslím aj v myšlienkach) ako vyzeráš, snaž sa nad to povzniesť. Aj baculka môže byť pekná, stačí sa starať o pleť, mať úsmev na tvári, žiariť ako slniečko, šíriť dobrú energiu, byť milá, priateľská, nápomocná. Nerieš koľko ťa ohovárajú (mimochodom obľúbených ľudí tiež každý ohovára, keď sa aj zmeníš, nič sa nezmení v okolí). Každopádne, oveľa ale naozaj oveľa viac je to o tom čo vyžaruješ, ako vystupuješ, ako sa správaš k ľuďom. U teba nie je problémom ani tak to, ako vyzeráš, ako skôr ako sa cítiš, nie si vyrovnaná sama so sebou, nemiluješ svoje telo, každý svoj záhyb (okey, nemusíš milovať každý záhyb), ale nájdi na sebe pár dobrých miest a tie ukazuj, zveľaďuj. Povedzme, máš zdravé, dlhé vlasy? Tak sa o ne staraj, nos ich rozpustené, v cope ich moc nevidno, možno zmeň farbu, aby si sa cítila tak ako chceš, alebo bližšie k tomu.

Podstatou je, že nie je dôežité v tvojom stave schudnúť ako ti tu niektorí radia, ako schudnúť, ale nájsť stratenú rovnováhu, byť psychicky vyrovnaná, nájsť stratené sebavedomie a naučiť sa sebaláske. Potom až môžeš niečo na sebe meniť, keď budeš vedieť, že aj keď niečo bude neúspešné, budeš sa cítiť dobre a nebudeš brať ohľad na to, čo si kto čo o tebe myslí. A to ti hovorí baculka, ktorá voľakedy krívala ako kačica, lebo mala choré bedrové kĺby. ;)

19MartinaK91

Prajem dobrý deň,
Moje meno je Martina. Čítala som pár komentárov a súhlasím s vami. Ak by ste ale chceli zmenu, nie kvôli okoliu, ale kvôli sebe a svojmu zdraviu, viem vám pomôcť. Skutočne neviem, či tento môj príspevok niekto ešte uvidí, ale keby vás náhodou oslovil môj príspevok a chcete zmenu, napíšte mi na mail kadlecova.martina19@gmail.com. Rada vám pomôžem. Prajem pekný deň.

Fleur-de-lis

Ahoj,

hmm, prečo je výzor pre ľudí taký dôležitý, mi tiež nie je jasné. Jasné, veľa z nás trpí "prvým dojmom", ktorý je často o výzore, ale ak pri tom niekto ostáva tak je dosť povrchný, a veľmi by som sa netrápila nad tým, že prečo mi taký človek nedá šancu.

To je niečo čo zmeniť nemôžeš, ale môžeš zmeniť to ako sa vnímaš ty sama. Napísala si tu, že škaredá. Prosím ťa, už si tak nikdy nehovor. Ak sa ty sama nevnímaš ako dosť dobrá, tak ťa tak nebudú vnímať ani ostatní.
Tak skús pracovať na tom, aby si sa sama prijala.

A ak stále chceš schudnúť, tak zabudni na diéty, určite si si nimi len pokazila metabolizmus, ktorý je teraz lenivý a ukladá všetko čo zješ. Teda diéta v zmysle málo jedenia je blbosť. Radšej si pohľadaj na nete niečo o zdravej výžive, troška zmeň svoj jedálniček, bez toho aby si hladovala. A samozrejme cukor v sladkostiach tiež na zdraví nepridáva.

Misickaa4

shoj,
páči sa mi jedna tvoja veta:,,aj keď som zmenila prostredie, v ktorom sa pohybujem, vždy je to rovnaké.´´ na tomto najlepšie vidíš, že to nie je v okolí ale v tebe. zmeň seba, zmení sa aj okolie, to mi ver. zmeň svoje zmýšľanie voči tvojej osobe, vidíš sa tučná a škaredá, tak ako myslíš, že ťa vidia ostatní? tak isto! začni od seba, ale fakt, že začni, nebásni iba o tom, a uvidíš. začni si veriť, aj keď si tučná. no a? ak chceš schudnúť papaj pravidelne, nie žiadne brutálne diéty a pohyb, pohyb, pohyb. keď sa hanbíš ísť do posilky, začni prechádzkami, rýchlymi a aspoň takými hodinovými. pôjde to, len tomu začni veriť a nelutuj sa!držím palce.

mimula

tak s tym nieco rob a nelutuj sa. Nikto sa nesúdi, to máš len v hlave ty. Pracuj na sebe, a nelutuj sa. Vždy sa s niečo da urobiť, aby sa človek cítil lepšie..

soffa

,ja si myslim(neber to v zlom)ze za vsetko obvinujes inych.nie ludia nehladia na tvoju postavu(teda nie vsetci)ale na tvoje vystupovanie,ak by si bola sebavedoma,bola by si "in" a neriesila svoju postavu!prilis tomu pripisujes vyznam,a stracas tym veskere sebavedomie.proste to neries,a nebudu to riesi ani iny,uvidis.vzdy sa da zacat..co robit??no skus navstivis fitnes(chodia tam fakt skveli ludia),mozno ti poradia,ziskas priatelov,nesed doma,to ta nici.skus od seba,menit kolektiv netreba,zmen spravanie,zacni si verit,viem zo zaciatku to budes mat tazke,ale ty to zvladnes.nie je v dnesnej dome hanba poprosit o pomoc,len treba chciet...;

lucyfer

Mišenka môžem ti pár produktov odporučiť ale ani tam sa nedejú zázraky pokiaľ nemakáš .. to znamená 100% príjem proteinov a 100 % výdaj energie ... vtedy to funguje

picsula0076

vieš kolko škaredých neatraktivných žien má vysoké sebavedomie,ved sa pozri dookola aj ty to musíš videit

iná psychika s tvojim obalom by mala vysoké sebavedomie

asi najlepšie by bolo keby si študovala psychologiu a by sa ti rapidne zvyšilo po jej ukončení ako mnohým špatám čo ju skončili

jedna škuláí, druý s podpatkami mala 152cm,dalšia je špata a krivá a všetky tri maju vysoké sebavedomie.

poznám ženy čo su štíhle ale zároven su škaredé a žene čo maju nadváhu ale sú pekné,vždy ide o to akú máš psychiku to rozhoduje o tom ako seba vnimaš, či ako peknu alebo nie

začni na sebe pracovat ako duševen atak aj na obale, sa možeš napr naučit obliekat na svoj typ postavy

lost

ale musim uznat, ze ak si sadnu traja s nadvahou dozadu, tak ten najmensi z nich ma dost problem, lebo je utlaceny :D
paradoxne tym vacsim to nevadi, lebo maju viac sily/hmotnosti :)))
plus!!! na mori ta to viac nadnasa, lebo tuk je lahsi ako svalstvo (alebo chudost bez tukov)..

cize vyhody mas viac nez dost :) nic nie je ciernobiele.
v afrike su modelky prave tie, ktore su "pri sebe" ako vychrtle ako u nas (true story, ale oni tiez idu do extremu)

a este je viac dovodov, ze to ma vyslovene vyhody :) ale to je uz jedno, pretoze ide o to ako o nimas ty :) pozri sa kolko moderatoriek je pri sebe a su v pohode.. sice tv casto nepozeram ale viem ze tam su..

Lucyfer

Poviem ti len jedno , určite začni cvičiť , pravidelne a zdravo jesť .. už konečne sa VYSERTE na diéty nikam nevedú !!! K životu patrí pohyb!!! a uvidíš ako sa budeš cítit skvelo ak budeš mať vôlu a trpezlivosť ja som začala makať a ani nie za rok som dala dole 19 kg :) a ať také hrozné to nieje .. teraz dávam váhu dole na 46 kg , a počítam že za 3 mesiace max 4 to mám :) veľa šťastia ak chceš môžme si písať a poradím ti trebars aj na maily