Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

setrenie penazi

lost

mate59, jj tu CSOB som skusal, tam mi stacilo mat 1 term prevod mesacne, cca 500 eur prijat (tj staci ak poslem kamosovi a on mne spat) a tusim este nieco (asi mat min 500 eur na ucte), alebo proste nejake pravidla a mam to realne za 0 eur mesacne.
csob ma fan setriaci ucet, 0,8% rocne ale viazanost 7 dni (co som nechcel cakat a platil som 0,5% za vyber, ale tak co uz, ponaucenie :) )

AdamKrt

mate59:

ak sa Ti jedna o bezny ucet s kartou a bez poplatkov, tak okrem www.mbank.sk, ktory je tu uz dlhsie mas teraz aj www.zuno.sk
Zadarmo ucet i kartu, bez poplatkov.

Okrem toho existuju aj rozne dalsie terminovane online ucty zdarma a bez viazanosti. Napr. INGkonto. Ci poistovna AXA ma tiez nejaky produkt, ktory sa da pouzivat ako bankovy ucet...

mate59

banky a poisťovne sú najvačší zlodeji.
lost - ak by si mal istý obnos peňazí uložený istú dobu napr. v ČSOB, tak ti povedú bež. účet zdarma.

mate59

stavebné sporenie.Sporíš 6 rokov,peniaze môžeš vložiť naraz 1x za rok,aby si dostal št. prémiu,treba vložiť tento rok 645 eur,prémia je 66,30 eur ročne,peniaze sú úročené 2%-20%zrážková daň a k tomu je nejaký bonus,za 3 roky to robí asi60 eur.Okrem toho po ukončení sporenia môžeš čerpat staveb. požičku s výhodným úrokom.Po ukončení sporenia ti to všetko vyplatia.Na zbohatnutie to nie je, ale je to viac ako inflácia, nevýhoda je viazanie na 6 rokov.

lost

ale ani ja nemam rad banky. ich princip ze "nechaju sa platit za to ze zarabaju z mojich penazi"
tym myslim uctovanie poplatkov.

jedine mBank, tam som nikdy neplatil ziadny poplatok, ak sa nemylim, ked som nepresvihol nejaky vyber alebo tak, za dva roky pouzivania...

ale niektore banky maju sialene poplatky :) a banky su rakovina ekonomiky, v podstate vladnu svetu, mohli by znicit vacsinu populacie ak by chceli... (hlavne vdaka odchodu od zlateho standartu)

uhlie

Heh,

to je prave problem penazi. Ich cena sa urcuje podla toho, ako si ich ceni clovek. S "realnou" hodnotou sveta nemaju nic spolocne.

lost

Priyanka, hmm cesta stopom napriec EU? :)
To znie zaujimavo ;)

ja som planoval v podstate nieco podobne, ale s vlastnym autom, niekedy v buducnosti :D alebo maximalne vlakmi. a presne to iste v USA!!! to musi byt genialne :)

k tomu investovaniu, to stsavebne sporenie by mozno bolo celkom fajn :) neviem o tom sice nic, len som pocul ze su tam nejake bonusy. cize to by sa ale tusim muselo investovat na 6 rokov ? mozno tu niekto o tom neico vie...
inac...
mna vzdy ked idem do banky, lakaju na sporenie v style, setri 20-30 rokov a potom ti to dame. AVSAK, na take neverim absolutne vobec, ledaze by som si zacal sporit 10-20 eur mesacne, lebo to by bolo len vramci zabavy.
jednoduchy dovod. ked som dospel do 19, tak prisiel ku nam domov poistovaci agent, vyplatit 25000 SKK ... to mi rodicia setrili 18 ci kolko rokov. avsak v realite, dostali se spat v podstate menej ako tam zainvestovali, pretoze inflacia a inflacia a mizerne jednociferne uroky. cize to je taka shit investicia ze az. ale len tak z haluze som si u svojej banky otvoril konzervativne portofolio, kde posielam 30 eur mesacne a do dnes (za pol roka) som zarobil az 129 centov (pred mesiacom to bolo len 90, ulalaaa ) :) dalej mam setrenie, kde mam 20 eur mesacne a za 25 rokov sa mi zda, ze by som tam mal mat, neviem ani kolko, ale asi 2, 2 a pol az 3 nasobok investovanej ciastky, ak to nevyberiem skor (kde by som stratil nejake percenta).
je to vramci zabavy, som zvedavy co to da. ale bohateho to zo mna neurobi.

k tej otazke investovanie tvojich usporov. investovat sa to sice da na relativne vela sposobov, (osobne ale neviem kde presne, kedze som uplny laik), lenze investovanie prinasa rizika :) a existuje pravidlo, ze investovat treba LEN tolko, kolko si mozem dovolit stratit. inac by bola strata relativne bolestiva.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

setrenie penazi - Fórum - ZDRAVIE.sk