Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ekzem a kozna

Príspevok v téme: Ekzem a kozna
OOOOOOOOOOOO

mam na tvari cervene flaky strasne sa mi to supe a skrabe ma to ze az nevydrzim,ale ta moja sprosta kozna mi nevie dat nic normalne,dojdem tam ukazem jej to a ona mi zacne davat nieco na akne,no je toto normalne ?
takze mam otazku na vas,kam chodite koznej v ba ? a nepoznate nieco nato aby som nebola cervena a sucha ? no hanbim sa chodit aj po dome s tym

jajkafr

OOOOO
epikutánne testy robí kožná lekárka... je to tzv. náplasťový test... na antialergickú náplasť sa aplikujú určité látky to sa nalepí na chrbát... mne dávala lekárka len 6 látok tak mi to nalepila na rameno... potom sa to odčítava po 48 a 72 hodinách... ja som poprosila kožnú či by mi tento test nemohla spraviť pretože sa mi robí ekzém po takmer každej kozmetike čo si dám na seba... a nebol problém... vyš. prepláca poisťovňa...

mandolinka

Problém je nutné riešiť nielen z vonku ale aj z vnútra . Ak máš suchú až šupinatú začervenanú kožu, pravdepodobne máš nedostatok vitamínu F.
Ten je tvorený nenasýtenými mastnými kyselinami ako kyselina linolová, linolenová a arachidonová. Urýchľuje a usmerňuje biochemické reakcie v organizme. Vďaka nenasýteným mastným kyselínám pomáha spaľovať škodlivejšie nasýtené mastné kyseliny. Nachádza sa ho v rastlinných olejoch, semienkach, orechoch. Dobré skúsenosti mám s užívaním omega 3-6-9, hlavne kapsúl boráka lekarskeho, púpalky a ľanového oleja.

jajkafr

OOOOO
najdôležitejšie je používať kvalitnú kozmetiku.... ja mám tiež ekzém moja pleť netoleruje len tak hocičo, zo začiatku som používala kadejakú kozmetiku len tak z obchodu po všetkom sa mi robil ekzém a mala som strašne suchú pokožku... potom mi kožna spravila epikutánne testy a zistila že mám alergiu na niektoré zložky kozmetiky... odvtedy kupujem kozmetiku len v lekárni zaplatím za ňu viac, ale pleť mám dobrú... keĎ máš veľmi suchú pleť skús si ju natrieť masťou Calcium panthotenicum alebo modrou Indulonou tá nemá žiadne konzervačné látky :) nie na každý ekzém idú kortikoidy tie pleti často ešte viac poškodia... prípadne skús nejaké emolienciá najlepšie sú tie čo sa dávajú do miešaných mastí v lekárni... ja osobne používam Synderman je mastný, smrdí, ale na pleť je dobrý... samozrejme keď idem medzi ľudí dám si svoju Biodermu :) a treba zistiť čo škodí tvojej pleti a vyvarovať sa tomu... to je základ ... držím palčeky :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ekzem a kozna - Fórum - ZDRAVIE.sk