Majú vôbec známky zmysel? - ničí ma škola

Príspevok v téme: Majú vôbec známky zmysel? - ničí ma škola
študentka.

Ahoj.
V škole som nikdy nepatrila medzi jednotkárov, ale držala som si ten svoj štandard - maximálne pár trojok na vysvedčení. Zostalo mi to doteraz. Som v 3. ročníku na Obchodnej akadémii. Mám neskutočné problémy s administratívou a účtovníctvom. Dokonca to dospelo až do takého štádia, že z administratívy prepadám a z účtovníctva mi hrozí štvorka. Zajtra sa všetko uvidí podľa toho, ako napíšem písomky.
Som z toho hrozne znechutená, pretože moje kvality sú inde a venujem sa im naplno. Excelujem vedomosťami z filozofie, psychológie a podobných vied, strašne veľa čítam, mám vlastný blog s poviedkami, venujem sa jednoducho rozvíjaniu svojho intelektu. Chcem ísť študovať kriminalistiku, vyšetrovateľstvo, resp. forezné disciplíny, ale obávam sa, že bez dobrej známosti, ktorá by ma tam pretlačila sa nedostanem tam, kam by som chcela, pričom moje vedomosti, ktoré mám sú dosť rozšírne a majú perspektívu v tom, aby som sa venovala profesionálne tomu, čo naozaj chcem.
Ďalej ma neskutočne serie, ale naozaj serie prístup profesorov. Je to všetko len banda zakomplexovaných trkvasov. Mám pocit, bez ohľadu, že by som sa pozerala na známky, že som schopnejšia a inteligentnejšia ako tí, tzv. dobrí žiaci, ktorí dostanú dvojku a sú hotoví.

Aké máte skúsenosti vy? Prípadne vyjadrite sa......

piktogram

klaus: lebo su vacsinou jesitni a casto sa sami radi takto tituluju.:) mozes im to skusit vyhovorit.. no obavam sa, ze sa v tom momente lucis so svojou maturitou.:)

nerieste nezmysly, v zivote budete postaveni pred ovela horsie veci ako su znamky. ucte sa, aby ste vedeli a nestresujte sa zbytocne.

hmm007

No toto by aj mna zaujímalo. Ja ked som isla na strednú tak niektorí ucitelia boli doslova nasratí,ked mi študent povedal UČITEL .. :D (zo zvyku ZS)
Tiež toto nechápem ....

klausss1414

Prečo učiteľov na SŠ voláte profesori? Veď oni sú učitelia od profesorov majú ďaleko. My ich na SŠ voláme učitelia. :) Ďakujem za odpoved

Danielle24

Ahoj :o)
NO, ja, ked som chodila na obchodnu, tak neviem, mne to pripadalo vsetko take v pohode, zvladnutelne.. nie ako teraz, na prave... ja neviem, ale obchodna je podla mna velmi lahka skola oproti tomu, co prezivam teraz... ale bude to asi aj tym, ze sme mali dobrych profakov. Nikdy na nich nedam dopustit... ale mas pravdu, celkovo je to dost o pristupe profesorov, pretoze. Vlastne, je to cele o tom, ked nad tym tak uvazujem.. obchodnu som mala rada a velmi ma to tam bavilo, pretoze som mala rada nase profesorky . Tak by mali vyzerat skutocni pedagogovia... a vzdy si ich budem vazit a len v dobrom na ne spominat... naproti tomu, s akymi "pedagogmi" "panmi doktormi" sa stretavam dnes - tak to je KATASTROFA.. moja vysnivana skola mi uplne, prepitujem , dojebala zivot.. :( preco? to je na dlho... kazdopadne, moja rada znie: ak sa chces niekam dostat a nemas znamosti, bohuzial, musis sa ucit. MUSIS. Inak sa tam nedostanes a nebudes robit to, co ta skutocne bavi.. treba robit pracu , ktora ta naplna, inak z toho potom neskor mozes mat psych. problemy, uzkost atd. Ja viem, ze sa ti do toho ADK-cka pozriet nechce, a nechce sa ti klepat na stroji, ale, bez toho to nejde.... Potrebujes dobry priemer, pretoze aj to sa ti zapocitava na prijimac. skuskoch na VS-ku. Musis sa snazit, a hlavne, a to si zapamataj, nikdy sa nenechaj odradit druhymi ludmi.

kelson

S hodnotením testov môže pomôcť stránka citovanie.zzl.org

Stačí si vybrať stupnicu, zadať maximálny počet bodov a dosiahnutý bodov a stránka vypíše známku. Môžete použiť predvolenú stupnicu alebo zadať vlastnú stupnicu.

tibbi88

Celý systém známkovania je chorý a vrcholne objektívne...už len preto, že často sa známkuje podľa sympatií, nálady a pod. Na základnej škole som mával čisté jednotky, no ale čo z toho...na strednej škole som mával aj štvorky (aj päťky neraz), tak si ma niektorí učitelia tak zaškatulkovali. Inak btw. chybu robia aj rodičia, čakajú len aby ich dieta malo super známky, ale na to sa už nespýtajú, aké podivné praktiky majú tí tzv pedagógovia. Takisto aj maturity - je nezmyselné porovnávať známky medzi školami, darmo mohli daní študenti maturovať z toho istého a z tej istej úrovni, aj tak to o ničom veľmi nevypovedá. Hlavne tu, v strednej európe je najdôležitejšie byť nabiflený, odrecitovať učivo a dostať dobrú známku. Už len preto neznášam ústné skúšky. Celý školský systém je padnutý na hlavu.

majcca

Ahojte,
no ja som volakedy mavala na gympli problem s anglinou tiez. Hrozila mi 4-ka, no vzdy som to nejako vytiahla na 3-ku. V sucastnosti som ucitelka, no neucim samozrejme anglinu :o).
Chcem tym len povedat ze nie kazdy moze excelovat vo vsetkych predmetoch. Postupne si clovek vyberie svoj vlastny smer, akym sa bude uberat a v com sa bude najviac citit ako doma.
A po skonceni skoly sa Vas nik nebude pytat na znamky, tam uz pojde o prax, takze asi tak. Hlavu hore a zbytocne nestresujte :o)))

riman174

ahojte.spytam sa vas nieco mam zle znamky z matematiky a angliščiny a este z par predmetov,ale ide mi o to,že ochvilu bude polrok a potrebujem radu.Musim poriadne zabrať a nwm ako sa mam ucit,no ako ide mi o to,že sa ucim pomaly a chcem rychlejšie neviete ako na to ked ano tak mi poradte lebo pre mna su tie znamky dolezite pls.....

Pyrana206

znamky su podla mna dolezite len ak:
- chces mat dobrý priemer - ak chces ist studovat ďaľej na Vš, prípadne ak chceš ísť na Vš bez prijímačok
- ak poberáš štipendium - vtedy je to podla prospechu

doubledog

ak mas s nejakym predmetom problemy, je jasne, ze mas zle znamky.
hadam by si nechcela dostavat dobre znamky za nevedomost?

ale nerob z toho tragediu, znamky nie su ocenenim tvojej inteligencie, ale tvojho aktualneho vykonu v danom predmete.

znamky velmi malo hovoria o tom, ci si schopna, inteligentna, ci sa budes vediet presadit atd.