Vysvedcenie

Príspevok v téme: Vysvedcenie
skoloupovinn

cawes..mam 15 rokov....mam velky problem. ako vela vela mladeze a klasicky, nicim nezvycajny....povedzme ze par znamok nemam najlepsich...a uvedomujem si ze na vine je moja nechutna lenivost...a viem ze na to doplatim ze mi rodicia zakazu pocitac, vychadzky, mozno ja mobil..ale co je horsie , ze mi pravdepodobne zakazu moj konicek, volejbal, tj treningy, zapasy, vsetko...a. to je to jedine o co nechcme v ziadnom pripade prist.lenze ako presvedcit rodicov, ze nie volejbal je na vine mojim zlym vysledkom :(:(:(:(:(:(:(

irena b.

Je mi to trápne napísať Ti PRAVDU, ktorej sme my starší STVORITELIA, ale je to tak. Dnes neplatí dobré vysvedčenie, ale vplyvný rodič-najlepšie podnikateľ sponzor školy, ktorý má všade známosti a všetko vybaví. Povie \"no,no\", vedenie školy sa ho bojí, nikto s ním nechce mať nepríjemnosti. Vtedy chlapče budeš mať aj maturitu, bez toho, aby si chodil na strednú školu. Mám 47 rokov a viem, že sa to dá. Veľa zdaru.

Michal_PU

Sisi: No s tancom je to fakt ťažké... Neviem, ako to majú platené tanečné skupiny v TV, no v spoločenských tancoch to nie je nič extra.
Ja chodím do tanečnej školy a poznám tam ľudí z B a C kategórií (A je najvyššia) a nikoho z nich to neuživí. Tanec majú len ako záľubu a po práci tvrdo trénujú. Šaty sú drahé a topánky tiež. Ako je to na M (medzinárodné) neviem.
Neuviedla si, akému tancu sa venuješ, tak neviem presne poradiť.
Ale z tých čo poznám (spoločenské tance) sa tomu venuje len majiteľ školy, pretože je to bývalí majster slovenska. Škola mu ide veľmi dobre, no musel ten tanec aj veľmi dobre vedieť (venuje sa mu 30 rokov) aby mohol niečo také založiť.

Asi by si mala zvážiť, či máš dostatok možností a talentu dotiahnuť tanec na vysoké úrovne, inak sa Ti to asi moc neoplatí. Ja mám tanec len ako záľubu a tak isto je na tom väčšina tanečníkov ktorých poznám. Potrebu uživiť sa mám z iných zdrojov, nemám na to, aby som tanec vytiahol na také úrovne, že by som sa tým živil...

sisi1811

Mám tiež 15 rokov a chodím ešte na základnú.
Ja mám problém podobný..mám veľmi rada tanec, tancujem už pár rokov ale rodičia to pokladajú za hlúposť, nepodporujú ma v tom a nie sú nadšení že chodím na tréningy, aj keď mi to platia-pretože tanec je jediné, čím sa mi môžu vyhrážať ak sa zhorším v učení, urobím niečo zlé, hocičo..vždy sa vyhrážajú tým, že mi zakážu chodiť na tréningy...Neviem ich pochopiť, oni nevedia pochopiť mňa a je to môj večný problém, s ktorým si neviem dať rady..Teraz by som chcela prestúpiť do iného tanečného klubu a mama mi to nechce dovoliť, vyhovára sa že nemá peniaze (ja viem že v tom určite nie je problém), že nebudem stíhať budúci rok strednú školu atď..Keď som spomenula tanečné konzervatórium, rodičia sa mi vysmiali - vraj ma tanec nikdy neuživí a nič nedosiahnem..podľa mňa je dôležité že ma to baví a nie hneď myslieť na to, či ma to uživí. Prosím vás, poraďte mi, čo mám robiť? Silvia.
Ďakujem

Eva531

Skoloupovinn, si teraz v takom veku, kedy ta ucenie nebavi a obzvlast v pripade, ak nahodou chodis na skolu, ktora nie je zrovna tvoj sen, ktora ti nevyhovuje (alebo aspon niektore predmety). Tazko je ta hodnotit alebo ti radit, ked o tebe nic nevieme, napisal si toho o sebe dost malo. Takze teoreticky: Mozno si mal na zakladnej same jednotky len vdaka tomu, ze si mal dobru hlavu a stacilo ti, ze si si cez prestavku v skole nieco precital a po prvom precitani si si to lahko zapamätal, cize si nebol nuteny ucit sa doma, lebo to v tvojom pripade nebolo potrebne. Problem je ciastocne v tebe (lenivost) a ak chodis na stvorrocnu strednu skolu s maturitou, tak potom urcite aj v sposobe skusania (raz za stvrt roka alebo raz za pol roka jedna velka pisomka, na ktoru uz ale treba vediet polovicu knihy od slova do slova naspamät a kto nevie, nema sancu dostat jednotku). Na kazdej strednej skole je toho ucenia ovela viac ako na zakladnej, ale rozhodujuci je aj sposob skusania. Zatial, co na zakladnej vystupi pred tabulu napriklad na dejepise 6 ziakov a vsetci odpovedaju len a len z noveho uciva (ucitelia sa ich nepytaju na nieco, co sa preberalo pred tromi mesiacmi), ktore si tí sikovnejsi zapamätali po jednom precitani samozrejme cez prestavku, zatial, co tí so slabsou hlavou museli nad tym doma sediet a driet, tak na strednej uz ten, kto sa uci iba cez prestavky v skole, nema sancu mat jednotky, lebo stredoskolsky sposob skusania je jednoducho nastaveny tak, ze bez ohladu na to, ci mas dobru hlavu alebo slabsiu, ty si proste nuteny ucit sa doma, ci sa ti to paci, ci nie. Ale ked ty si si v detskom veku nevypestoval taky zvyk, ze ucit sa treba aj doma, tak teraz v puberte to uz bude pre teba velmi, ale velmi tazke, ale aspon sa o to pokus. V opacnom pripade sa moze stat, ze ludia, ktori hoci majui ovela slabsiu hlavu ako ty, ale od zakladnej skoly boli zvyknuti driet, pretoze si tento zvyk vypestovali uz v detstve, tak raz dosiahnu v zivote ovela viac ako ty, co si mal mozno ovela lepsiu hlavu, ale pokazil si si to len a len svojou lenivostou. A moze sa stat, ze ti raz takíto ludia budu sefovat a to by si snad nechcel. Ak ta bavi volejbal, mozno by ti prospelo, keby si vymenil svoju terajsiu skolu za sportove gymnazium, ale to je len teoreticka uvaha. Ak mas na ten volejbal naozaj talent a bavi ta to, tak by ta rodicia mali vo volejbale podporovat a nie zakazovat ti ho. Kedze pises, ze mas 15 rokov, tak na zaklade toho usudzujem, ze si prvak. Ak si podas este tento rok prihlasku na sportove gymnazium, mozno stratis v zivote jeden rok, ale aspon budes chodit na skolu, ktora ta bavi a na ktorej je sport na prvom mieste. Dolezite je, aby si bol v zivote stastny a stastny budes vtedy, ked budes robit pracu, ktora sa ti paci a ktora ta bavi. Zo sportoveho gymnazia by si neskor mohol ist studovat napriklad na Fakultu telesnej vychovy a sportu a neskor robit volejbaloveho trenera alebo ucitela telocviku. Smutne by bolo, keby si len kvôli svojej lenivosti skoncil niekde vo fabrike pri pase za minimalnu mzdu a pozeral sa na to, ako trenera volejbalu alebo ucitela telocviku alebo inu pracu, ktora by ta mozno bavila, robi niekto iny.

DGEE

Choď na to takto viem o čom tu píšeš pár krat som si to prežil aj ja porozpravaj sa s rodičmi a povedz im že volejbal nieje na vine ale ty a že ťa volejbal baví a že chceš abi ti ho nezakazovali a ak ti ho aj tak zakážu tak sa trocha pouč posnaž a zas ti ho dovolia keď uvidia že sa snažíš

megan.svk

ahoj :)
viesm presne o com hovoris taky isty problem som mala ja.v prvom rade rodicia by si mali uvedomit ze chyba nie je v zalubach pc mobile a podobne ale v tebe.ja som sa tiez velmi nechcela ucit na popritom som mala dobre vysledky.lenze podla rodicov bola u nas aj 2 ka zla znamka.v prvom rade to musis chciet sama zmenit a zacat sa viac ucit .a co sa tyka rodicov tak vzdy si najdu nejaku pricinu-teraz je to sport..potom to budu kamarati a nakoniec priatel ako je to teraz u mna :) poradit ti mozem akurat to ze chciet sa viac ucit a prekonat lenivost a uspechy sa dostavia a ukaazat rodicom ze sa mylili.to bude tvoja vyhra :)

lioness_01

Whittie: to sa vám puberťákom len zdá, že chcem mať vo všetkom pravdu :) lebo puberťáci si potrpia na to aby mali pravdu oni a nie niekto druhí a skúsenejší a starší :)

ale neboj sa, aj ty z tohto veku vyrastieš a budeš na tom (snáď) aj lepšie ako si teraz :)

Whittie

Pre pravducka - dobre si to napísala tej lioness_01 :-D Stále myslí že má vo všetkom pravdu a furt ťa bude o tom presviedčať. Videla som jej príspevky na viacerých témach tohoto fóra a na všetko len pindá :-D