Skúsenosti SM systém cviky....

Miša

adyka, 6. Srpen 2010 - 11:36

Není to tak dlouho, co jsem znala zkratku SMS jako krátkou textovou zprávu v mobilu. Teď ji znám i jako velmi zajímavý a podotýkám, že účinný, způsob cvičení pro zdravá záda.

Moje dcera Eliška má skoro 12 let. Je vysoká a štíhlá ... a hrbí se. Skoro od jejích šesti let to řešíme. Nejdřív to podle paní doktorky nic není, jen vadné držení těla. Její páteř se však začala i vybočovat na dvou místech do strany. V osmi letech to ale není skolióza, jen vadné držení těla. Absolvovaly jsme několik rehabilitací, měly cvičení na doma - výsledky žádné. Ani v 11 to ještě není skolióza, jen vadné držení těla a mám jí říkat, aby se nehrbila, co na to asi řekne skoro puberťačka.

Řekla bych, že skoro za minutu dvanáct, jsme se konečně dostaly k metodě, která má úžasné výsledky. SM systém jsem si musela skoro vydupat, ačkoliv jsem četla zde www.smsystem.cz o jeho účincích a o tom, jak vhodný je právě v tuto dobu, kdy ještě tělo roste. Začaly jsme cvičit začátkem července, je to asi měsíc. Ještě nemáme všechny cviky, do toho přišla dovolená, ale Eliška se do cvičení (i když je takový antisportovec) opravdu opřela a baví jí to.

Měla jsem obavy, jestli bude schopná koordinovat pohyby, protože při tomto cvičení je důležité soustředění a správné provedení, ale Eliška je fakt skvělá. A po měsíci má úžasné výsledky, obratle se vracejí na svá místa, rovnají se ramena a hrudník, posilují se svaly. Na první pohled jsou vidět pokroky. Mám z toho takovou radost, že jsem si o tom musela napsat i trochu propagovat.

Začala jsem cvičit taky, sezení u počítače, málo pohybu a pletení košíků mým zádům moc neprospívá a toto cvičení můžu provádět kdykoliv během dne. Doporučuji ho s čistým svědomím každému.

Moonika

Duška ja už cvičím od februára, poznám všetky cviky, mám pocit, že mám menšie bolesti, no uvidíme, ešte je dosť krátky čas na nejaké výsledky....

Duška

Ahoj Monika,
skúsenosti ešte nemám, ale začala som scvičením. Už poznám 4 cviky- učí ma sestra na rehabilitácii