Žihľavový odvar na vlasy

casanta

A co sa tyka dixi samponu tak su naozaj bez silikonov,taktiez aj tie lacne zn. ako avea a podobne. Zihlavovy sampon je skor na mastnejsie vlasy, brezovy na suchsie.Lopuchovy proti vypadavaniu.A su naozaj dobre.

casanta

No najlepsi je na odvar koren,ale dobre su aj listky ci cela bylina. Hlavne nepouzivaj stare listy, take zosuverene. Pozbieras, das vysusit a das do viacej vody vyluhovat. Ja si kupujem zihlavovy caj uvarim ako caj a prelejem cez vlasy.

alic3

dixi sa da kupit v skoro kazdej drogerii, aj v hypermarketoch. to zozenies lahko.
ja by som skor chcela vediet, ako sa ma najlepsie robit ten zihlavovy odvar. z akej casti rastliny, kedy zbierat a vsetko... keby niekto vedel. lebo uz aj rozmyslam, ze si zihlavu zacnem sama pestovat.

jankaaaaaaa

kde kupujes ten dixi sampon? tiez som chcela kupit ale neviem nikde zohnat. si si ista ze neobsahuje silikony anni ziadne zle chemikalie? ja pouzivam alverde a som s nim velmi psokojna ale chcela som skusit ten dixi

j.a

zihlavovy preliv na vlasy je super,ale nestaci.
Treba vyradit aj chemiu z kupelne (tie ,,znackove" sampony,masky,spreje na vlasy typu garnier,pantene,syoss.../co bezne vidis v reklamach/,obsahuje to velke mnozstvo chemie,silikonov,co ti len zatazuju zbytocne vlasy),dalej aj tie laky na vlasy,gely,tuzidla-tiez zbytocne nimi zatazujes vlasy a vlasy nemozu pod takymi vrstvami dychat,...vol neaku inu alternativu,ja som kupila sampon dixi brezovy,od vtedy nanho nedam dopustit.Dakej si treba vlasky aj vyzivit.Mozno su slabe a preto padaju.Ja pouzivam cisto prirodne masky na vlasy,vyhodou je,ze stale viem,co konkretne mam na vlasoch a tym si urcite nemozem uskodit.Pouzivam najcastejsie masku z vajecnych zltkov a oliv. oleja,pripadne ked nemam oliv. olej,tak pouzijem kavu a zltko.Dalej mozes pouzit na vlasy aj banan,avokado,kakao,rozne prirodne oleje,...A tiez tak prelivy,ci je to zo silnej rozpustnej kavy,alebo z bylin(zihlava,lopuch,praslicka).Vnutorne uzivam zinok,jednu tabletu denne.Tiez tak nefarbim chemickymi farbami ale hennou.Vlasy mam krasne,vyzivene,objemne,lahke,rychlejsie rastu a vobec nepadaju.Cize stale sa mi potvrdzuje,ze priroda je najviac:)

tsil

janka, ale mne nezačali padať po tom ako som si ich zafarbila....mne padajú dlhodobo a keď som mala tmavé valsy a bledú pokožku hlavy bolo vidieť plešinky-riedke cesty medzi nimi....takto keď mám svetlé valsy nič nevidno, je to z núdze cnosť.

jankaaaaaaa

skus si prestat farbit vlasy na blond. ja tiez ked som si farbila na blond bolo to strasne, zacali mi vypadavat vlasy, boli bez lesku, suche, poskodene. a to som si na blond farbila ani nie rok. ked som prestala pouzivat blond farby, ale aj tak som farbila casto tak mi nevypadavali vlasy a boli lepsie.. ale ta zihlavova voda je pravda ze pomaha, da sa kupit aj v drogerii nejaky roztok. ale neviem ti povedat ci ti nezozeleneju vlasy, ale myslim ze nie