Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky

Príspevok v téme: Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky
Slabilka

ahojte,,,,
myslím že svoju opakovanú a momentalne dlhodobejšiu depresiu liečim \"prejedaním sa\", akurát že vôbec nezvraciam jedlo ktoré zjem....
jem ale všetko možné za sebou, nemám stopku, stále si poviem už len toto ale stále hladám niečo ine...
je to tak každý den....kedže nemám prácu tak aj dva krát do dna.. väčšinou na obed a večer - ak nie su doma rodičia,,,
ak sú tak sa nejak ovládam.. neviem ako.. mám to asi naprogramované v hlave že ked je riziko že ma niekto vidí tak sa viem ovladat....
proste v jedle vidím spásu a pritom po jedle mám strašne výčitky,,, vravím si že som nenormálna ked sa takto chovám... za poslednych 5 mesiacov samozrejme stále priberám,,, už mam 6 kg viac ako pred polrokom...
neviem ako to zastaviť... prejedaním riešim depku,, čiže viac problemov nakope a čo stym teraz...???? je to bulimia ked nezvaraciam...?

najhoršie na tom je že som bola vždy chudá, nosila som veci XS a terat neoblečiem nič a strašne sa hanbím ako som mohla dospieť do takehoto nechutneho stavu... kedže som mala vždy okolo 50 kg tak teraz mi aj 60 kg príde ako 100 kg.... čo mam robiť??

Rómeo 2

Zdravím Vás.Baby tieto problémy sa netýkajú len vás,aj my chlapy máme takéto problémy.Chcem začať asi takto:pred desať rokmi som nad týmto problémom vyhral tým že som sa začal pravidelne stravovať.Schudol som za rok 31kg.Teraz mám tento problém znova,zase som pribral a začali aj problémy zo žalúdkom.Keď som si prečítal tieto vaše príspevky tak som sa rozhodol že musím s tým bojovať.Dva dni raňajkujem obedujem aj večeriam a zatial sa držím.Skúste zabojovať,večšia depka je z toho prežrania,ako isť polosíty spať.Kto chce môže cez email bojovať so mnou.Držím vám všetkým palce.email.

Slabilka

som rada, že má niekto skúsenosti práve s tym čo užívam aj ja... ja mám pocit že na depku mi to pomohlo už aj teraz po pár dnoch,,,,,čo sa týka prejedania, bojím sa ,že ja to už mám ako zvyk, jednak psychický a jednak aj žalúdok je asi nadstavený kedy má dosť, teda kedy už nie som hladná....
ja som ale papala aj ked som nemala hlad, ked som bola nervozna, alebo zo zahnatia nudy možno aj.....
a to si budemm usieť asi vyriešiť sama pevnou vôlou, len neviem ako....
lebo ked som si aj včera bola skúšať nejake veci na seba tak ked sa vidím tak mi je zo seba zle..... a predtym mi bolo všetko dobre, kupovala som si fakt XS veci.... a teraz?? no je mi do plaču....a aj bude....

Slabilka

evcaa a ty si nejaký odborník?? :-)z tvojich informácii mám vydedukovať že odporúčaš užívanie Magrillanu alebo nie? vieš posúdiť či pomáha pri depresii?

evcca

magrilan je antidepresivum skupiny SSRI a dava sa na viacere stavy, od prejedania pri bulimii, pri ocd a urcitych typoch depresii.

Slabilka

izabela, ty berieš Magrillan z akeho dôvodu?? kvôli depke či prejedaniu??? ja napr viem že Magrillan sa predpisuje aj ženám s popôrodnými depkami,...
nie ste tu niekto z BB??

Slabilka

mám AD Magrillan, antidepresívum ktorým sa lieči aj bulímia, beriem ho už 2krát, nemala som z neho žiadne vedlajšie účinky a pomohol mi, aj ked ktovie možno na zmiznutie depky mali aj iné okolnosti vplyv ... a plus na spanie mám Trittico, s tym nemám skúsenosti ale našla som na nete nie velmi kladné skúsenosti tak uvidim....