Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky

Príspevok v téme: Prejedaním si liečim/neliečim - zhoršujem depky
Slabilka

ahojte,,,,
myslím že svoju opakovanú a momentalne dlhodobejšiu depresiu liečim \"prejedaním sa\", akurát že vôbec nezvraciam jedlo ktoré zjem....
jem ale všetko možné za sebou, nemám stopku, stále si poviem už len toto ale stále hladám niečo ine...
je to tak každý den....kedže nemám prácu tak aj dva krát do dna.. väčšinou na obed a večer - ak nie su doma rodičia,,,
ak sú tak sa nejak ovládam.. neviem ako.. mám to asi naprogramované v hlave že ked je riziko že ma niekto vidí tak sa viem ovladat....
proste v jedle vidím spásu a pritom po jedle mám strašne výčitky,,, vravím si že som nenormálna ked sa takto chovám... za poslednych 5 mesiacov samozrejme stále priberám,,, už mam 6 kg viac ako pred polrokom...
neviem ako to zastaviť... prejedaním riešim depku,, čiže viac problemov nakope a čo stym teraz...???? je to bulimia ked nezvaraciam...?

najhoršie na tom je že som bola vždy chudá, nosila som veci XS a terat neoblečiem nič a strašne sa hanbím ako som mohla dospieť do takehoto nechutneho stavu... kedže som mala vždy okolo 50 kg tak teraz mi aj 60 kg príde ako 100 kg.... čo mam robiť??

Slabilka

a ešte k tomu spomenutiu alkohlika a drogistu...
my to máme asi o to ťažšie urovnať, že jedlo je súčasť a nevyhnutnosť fungovania každého živého tvora, nedá sa to uplne vynechať ako abstinenciu alkoholu alebo drogy, bez ktorych sa dá fungovať... ale bez jedla sa nedá... a ked máme problem s normalnym prístupom k jedlu tak prúser ako brno :-)

Slabilka

ja kedže som bola vždy pihik tenky, ktorý mal ledva 50 kg, tak postupom som pribrala na 59 kg, ale proste tych 9 kg je očividne naviac.. necítim sa dobre... ešte pri tych 54 kg sa to dá, ale teraz to cítim maximálne všade.. na bruchu nehorázne to vidno..... výška 158 cm asi

a serú ma tie BMI indexy, lebo tie sú asi z rokov 80tich ked všetci boli pri tele a bolo to ok... pretože ked som mala normálnu váhu a bola som primerane chudá - nie podvyživená ako anorektičky a bulimičky v pravom slova zmysle - tak som podla neho mala podvýživu a teraz ked mam skysnute brucho a tuk všade tak mám normalnu hmotnosť a môžem si dopriať čo len chcem podla BMI.... také h...o :-D :-D

Slabilka

jasne všetko je o sile vôle a sile v sebe samej... všetko ostatne je zlyhanim nás samych.....sila psychiky človeka

a ked má človek problemy, tak má psychiku naštrbenú, nemá ju takú silnú tak sa dá ľahko zlákať na vidinu "akože" riešenie, ktoré si každý nájde v niečom inom... ja prejedanie asi beriem ako také niečo ako alkohol pre alkoholika, alebo drogy pre drogistu... nie?
proste je to zlyhanie človeka.....
nie sme silné povedať jedlu stop, nie sme schopné rozumne v ten okamih rozmyšlať... to rozumove príde až potom....
a ja mam tiež problemy... a celkom dosť... ale ako som písala ja mam asi aj depresívne stavy z tych problemov už.. tak už ani neviem či toto prejedanie nie je spôsobene aj depkou,lebo to sú príznaky depresie - nadmerná chuť do jedla... o chuti na sladke ani nevravím - kedže mi chyba serotonín - látka v mozgu ktorá pri depresii mozgu chýba.... no ja mám toho naštudované už toľko toho, že sa vidím v každej chorobe....vieš ako to je čím viac čítaš na nete o chorobách tým viac si myslíš že ich všetky máš ach jaj,
takže ja to mám asi aj skrytý príznak uplne niečoho ineho - depresie... takže neviem čo mám skôr riešiť...

hanka1234567

slabilka..ja neviem ja som si dnes uvedomila ze to je vsetko v nasej hlavee..kebyze to nechcem spravit tak to nespravim a tomu verim..neboj moja vsetko bude dobre hlavne najdi pricinu preco to robis..ja asi zato ze ma trapi vela veci..ale takto to nenapravim..tym ze sa najem do prasknutia tak sa veci nezlepsia..akurat mi bude len zle..ano aj ja som dnes ziedla toho straaaaaaaasne vela ale odzajtra zacinam odznova proste budem mat na nieco chut tak si umyjem zuby dam cukrik alebo zuvacku..budem jest pravidelne a podla mna ked tak budes jest stale tvoj zaludok sa stiahne na normalnu velkost a bude vsetko fajn :)) len to musis chciet..a kolko mas kilou a aka si vysoka??..a inak mne pomaha ked si sama nakupujem zdrave potraviny to ma tak podporuje aby som to dodrziavala :)) a este ked si rano zacvicim nemusis nic extra staci 15 min a potom sa krotim cely den..skus to :)) a neboj zvladnes to len si treba veci ujasnit v hlave :)

Slabilka

no baby, obe máte pravdu....
hanka veta, od zajtra to už tak nebudem robiť, ved je to celé na hlavu aby normalný človek požral všetko čo vidí, nemôžem to takto robiť... a príde ráno a kedže máme roztiahnutý žalúdok a ten je naučený prijať určite množstvo tak mu len tak málo nestačí... a aj ked sa to podarí zobnút len kúsok mozog stále vydáva signal si hladna.....

a efe... výdaj je to čo mi chyba... preto to ide aj tak hore s váhou.... jedna vec je že zjem toho viac ako by som mala adruhá že výdaj v porovnaní s príjmom nula...
ale ked tak všetko zládujem na nejake cvičenie nemám vôbec chuť a ani silu.... plus výčitky do toho... no hrôza

a baby to som 7 rokov chodila pravidelne na aerobik, v podstate som cvičila a nie pre úpravu postavy, lebo to som nikdy nepotrebovala ale proste lebo ma to bavilo...vtedy by ma ani nenapadlo že ja budem mať problemy s kilami navyše a s jedením....
a teraz som takto dopadla... že pneumatiky na bruchu ako hrom, tučný zadok,proste tuk mam už všade...
a z toho mam ešte väčšie vyčitky, ked si to viem porovnať žes om bola ako papek,,, chudá.... tak mi to všeto vadí na mne... potom si len vravím ako som sa zdegenerovala ... no asi sa už nenávidím....
a do toho depka.... nie je to ľahke baby...

hanka1234567

ja robim presne to iste a ide to od vianoc..moj zaludok ma uz boli..ale od zajtra sa to zmenii!! uz nikdy viac!! ja nechcem byt obeznaa..takze ked chces mozme ist do toho spolu :)) budeme sa podporovat sportovat :)) odkial si a kolko mas rokov? ja proste s jedlom zahanam nudu..a teraz mam uz taky roztiahnuty zaludok ze konec..takze od zajtra sa to meni uz som to povedala hadam milion krat ale od zajtra to myslim vazne..:) a neboj zvladnes to aj ty len musis chciet..veci si vyries..a neries to jedlom co ti to pomoze? aj ja si to hovorim..takze od zajtra sa krotim :)

efe

No keďže si doma nezamestnaná, tak príjem, môžeš nahradiť aj výdajom, t.j. máš dosť času na cvičenie, choď si zabehať, alebo cvič podľa dvd, behaj po schodoch, choď na prechádzku, ak máš peniaze prihlás sa do fitka alebo na zumbu... možností je veľa. A keď začneš športovať, nebudeš toľko myslieť na jedlo.