Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...

Príspevok v téme: Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...
snehulienka0

Zdravim, bude mi vediet niekto zodpovedať na moju otazku? Den co den prichadzam k zisteniu, ze ludia su tak neskutočne SEBECKÍ, EGOISTICKí a POVRCHNÍ, že ma to až bolí. To si tí ludia neuvedomuju ze robia zle? alebo si to nechcu uvedomit z vlastnej pohodlnosti? Ja nerozumiem tomuto svetu a vo svojich 22 rokoch prichadzam na to, ze sa mi tí povrchní egoisti neskutočne hnusia. Co mam robit? Odstahovat sa na pusty ostrov??ako to riešite vy?

Mesačný princ

snehulienka0 - aj mňa veľmi teší :)

Ľudia tvrdia, že mám všetky vlastnosti, ktoré spomínaš v názve témy, tak ak chceš, tak sa pýtaj. Veľmi rád ti odpoviem :)

Nety

Aj ja mam pocit ,ze su dnes ludia ini,nevazia si ludi,hladaju na nich chyby a potom este na nich kydaju verejne na facebooku.Vyrastala som v komunizme a nikto na mna nikdy nekrical a teraz sa bojim chodit aj do prace,lebo sa to so sefmi neda vydrzat,kricia,vycitaju. Tiez rozmyslam,ze sa prestahujem do Grecka alebo Bulharska.

xy:)

odstahovat sa na pusty ostrov? no to aby si zacala setrit.. treba tiez uvazit, s ktorymi ludmi sa budes bavit a s ktorymi nie. koho si k telu pripustis a koho nie. preto ma zaujimaju iba moji najblizsi, absolutne mi je fuk, co robia ludia, kt su mi lahostajni. dovod, preco su ludia taki.. no, casto ich zerie vlastna nespokojnost. ja mam okolo seba fajn ludi, cize nie vsetci su hnusni, zli, povrchni.

Johny Bravo

tak ako neexistuje zlý pes, iba zle vycvičený tak rovnako je to aj s ľudmi .. záleží na rodine, kamarátoch, okolí .. je pravda že to ide dolu vodou, preto treba byť trochu sebecký a starať sa o seba a o svojich blízkych .. hlupákov a všeobecne zlých ľudí už nič nezachráni ;)

bella12

Prečo sú ľudia takíto? Dôvodov môže byť x: detstvo, výchova, zlý príklad, krivda, zistenie, že dobrým sa neoplatí byť, príklad všetkých okolo, médiá... V ich živote chýbal niekto, kto by im otvoril oči, že takto nenájdu šťastie. Odsudzovanie a separovanie sa od nich im nepomôže. Snaha pristupovať k nim ako k jedinečnému človeku, ktorý môže mať za sebou veľa negatívnych skúseností s inými, áno. Snaha pochopiť, pomôcť, ísť dobrým príkladom. Nelámať nad nimi palicou. Lebo to najhoršie, čoho sa musíme báť je, aby sme v skutočnosti neboli horší ako tí, ktorých odsudzujeme. Akú máme istotu, že keby sme vyšli z rovnakého prostredia ako oni a prežili by sme presne to, čo oni, boli by sme lepšími ľuďmi, ako sú oni teraz?

evkajancsdf

nie su vsetci takyto , ja mam stastie na dobrych ludi , je len tazke takych najst.treba si davat sprvoti pozor , neobliekat sa vzdy tip top a potom spoznas co su ktory zac, sebeckych ,arogantnych takto hned odplasis a ak maju pindy ,staci ci ich nevsimat

lost

Existuje jedno riesenie.

Ak by niekto dokazal poslat asteroid s priemerom 5km na Zem, tak by sa svet a ludstvo konecne SPOJILO :)

lebo by islo o zivot vsetkych a nie len urcitej skupiny :)

kdejeIQ

ta3,
ludia si tiež pomáhajú a strácajú zábrany keď sú vystavení extrémnym situáciam - hlavne vtedy, keď sa ich to týka spoločne a keď ide viacmenej o život. Bohužial, asi len v takýchto situáciách.
Ale zas by som to nebrala tak tragicky - ludia vždy boli všelijakí, rôznorodí, každý má iné zázemie, každý má iné podmienky v ktorých vyrastá a formuje sa jeho povaha. Keby sme chceli, aby sa všetci správali k sebe milo, úctivo, nemali predsudky voči sebe, museli by sme vychádzať z jedného takéhoto ideálneho prostredia a nepoznať nič iné. Tak ma napadá, že niekto sa o dosiahnutie pekného správania medzi luďmi pokúšal už zopár rokov dozadu :) a vidíme ako to dopadlo...Ten niekto je Ježiš, alebo ktokolvek kto zhrnul 10 základných "prikázaní", ktoré si myslím, že v tej dobe zmenili spoločnosť k ovela lepšiemu a dodnes sú vlastne základmi morálky.
Kedysi sa ludia bezhlavo obviňovali z kacírstva, beztrestne vraždili, ....Dnes sme už na inom stupni - aj keď nechcem tvrdiť, že také veci sa nedejú aj dnes :/ (ale určite nie tak ako kedysi). Nikdy sa nezhodnú všetci ľudia na jednom názore, na jednom type správania, na jednej veci, na jednej vládnej strane,...
Medzi ľuďmi prirodzene vládne aj súťaživosť - veď aj tým sa ludstvo posúva dopredu a preto budú vždy aj problémy. Tak :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sebecky, egoisticki a povrchny ludia... - Fórum - ZDRAVIE.sk