Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...

Príspevok v téme: Sebecky, egoisticki a povrchny ludia...
snehulienka0

Zdravim, bude mi vediet niekto zodpovedať na moju otazku? Den co den prichadzam k zisteniu, ze ludia su tak neskutočne SEBECKÍ, EGOISTICKí a POVRCHNÍ, že ma to až bolí. To si tí ludia neuvedomuju ze robia zle? alebo si to nechcu uvedomit z vlastnej pohodlnosti? Ja nerozumiem tomuto svetu a vo svojich 22 rokoch prichadzam na to, ze sa mi tí povrchní egoisti neskutočne hnusia. Co mam robit? Odstahovat sa na pusty ostrov??ako to riešite vy?

lost

exkrementor,
jeden clovek BY dokazal prezit medzi zvieratami (respektive v divocine) aj 100 rokov, nie len ani tyzden :)
iste je to extremne narocne, avsak mozne to je :)

Ale inac dobry nazor :)
S tym v podstate suhlasim, ale jenten fakt som ta musel opravit, lebo casto som uvazoval ze by som zdrhol do exotickej divociny na minimalne tyzden :P :D

exkrementor

Zaujala ma tato tema. Tak sem hodim nejaky nazor aj ja.

Myslim si, ze ludia su na sebe zavisli a ich vyhoda spociva oproti ostatnym tvorom (zvieratam) v tom, ze dokaze spolupracovat. Presnejsie dokazal a teraz je to s tou spolupracou stale horsie. Ziadny jeden clovek nie je rychlejsi ako tiger, ani silnejsi, ako medved, nevie ani lietat a uz ani lozit po stromoch, ako opica.Dokonca si myslim, ze nie je ani prisposobivejsi a ani samostatne inteligentnejsi, ako niektore zvierata. V com teda spociva jeho vyhoda? Vyhoda spociva v tom, ze vie spolupracovat s inymi ludmi a len v tom spociva jeho inteligencia. Jeden vymysli koleso a druhy vozik, treti na nom vozi muku, stvrty rozvaza inych ludi. Jeden chodi do prace, druhy pestuje psenicu, aby bol chleba. Jeden clovek by neprezil medzi zvieratami ani tyzden, ale ked su viaceri a jeden pole, druhy na nom pestuje, treti melie muku a stvrty pecie chleba, tak spolu dokazu fungovat. AK sa jeden z nich uleje a mysli si, ze je nieco viac, ako ostatni, tak su vsetci, ako celok ovela slabsi a vsetci su v riadnej pi..

zdravy

jak to tu citam, tak neviem, no co prispevok, to nazor, ze ludia su zli,atd, atd.... je to pravda, ale co tak zamysliet sa nad sebou ci niesom taky isty ako oni, len na seba nepozeram ako na sebca ci zleho, lebo som to ja, ja som iny :)

GorillaZ

Sebecky, Egoisticky, Povrchny a Zlovestny .. uprimne? vsetko z toho viem byt niekedy aj ja, ty a oni/ony. Sak my si myslime ze nie, ze sme lepsi jak ty namyslenci - uz len ta predstava sama o sebe je povrchna !! Ludia nadavajuci na druhych, sak to je zlovest !!

No proste pochopte ze tieto vlastnosti ma kazdy z nas v sebe - z casti genetika a z casti ludska povaha. Je pravda ze niekedy si ludia ublizuju vdaka tymto vlastnostiam, nato uprimne neviem co by som napisal pretoze to sa neda nijako obijst. Aj keby ste sa neviem jak obrnily, niekto vam aj tak ublizi. Mozno je to smutne, ale bohuzial je to realita.

Ja osobne sa cez to snazi povzniest. Brat ludi takych aky su, necakat ziadne zazraky ale aj tak vkladat doveru. Jediny ludia ktorym sa da doverovat su ty ktory nas lubia, maju ozaj radi. Cize odpoved nato vsetko je uz ozaj take klise ale predsa -- laska. Keby sme sa vsetci mali radi tak mame svaty pokoj, mier a zili by sme kvazi v nirvane :)

kdejeIQ

Podobných tém je tu už viac...a vyriešili už niekedy niečo? Akurát si tam pár jedincov ulaví, tým, že si zanadáva na ostatných - tým dáva najavo, že on/ona sa považuje za niečo lepšie, za niečo viac.
Zamyslel sa niekto nad tým, že možno tí egoistickí, sebeckí ludia sú takí, akí by ludia teoreticky mali byť? Keď sa zamyslíme nad živočíšnou ríšou, jasnými víťazmi sú jedinci silní, sebeckí (musí nasýtiť seba a je mu jedno jak je na tom druhý)...ale to je len taká blbá úvaha :)
Každopádne možno nie je ďaleko od pravdy, lebo lepšie sa má nejaký egoistický, chamtivý podvodník, kt. si nahrabe kopu peňazí a žije si jak v rozprávke ako nejaký dobrotivý, láskavý človek, na kt. sa v dnešnej dobe pozerá ako na naivného. Ludia by sa mali od zvierat líšiť pocitmi, svedomím, citmi...ale asi to tak nefunguje.

lost

Tak udajne je to vsade rovnake, Slovensko je mozno EXTREM. Nemecko by bolo lepsie. Svajciarsko este viac, avsak aj tam su taki isty ludia, i ked mozno v mensej koncentracii....
liv99 to krasne a presnejsie rozsirila, tie pridavne mena na ludi.

ja neviem no, na zapade som nebol daleko a ani casto, len par dni, tak nemozem posudit, ale vramci testu sa tam coskoro pozriem na dlhsie a zhodnotim :P :)

ale ludia su fakt ako hyeny, globalne vzate, nechapem preco sa nenavidia, resp. preco sa podozrievaju, dokazu sa bodnut do chrbta.

ale na ich "obranu" obcas sa stretnem s clovekom ktory nie je az taky oduty a aj sa usmeje :D
i ked to je vacsinou v rychloobcerstveni.

sranda je ked stretnem oduteho casinka, ked mu platim, ten vyraz ze "a co zas odomna chces?!" alebo rovnakych pracovnikov na uradoch.

ale odkedy nosim psa na rukach, tak sa viac ludi usmeje :D aj oslovi :D
ako to ten krpec len robi :D

liv99

este dodam, ludia si moc dobre uvedomuju, ze robia zle. ved sa staci popozerat po tomto fore. kolko je tu tem, kde sa ludia namiesto rad radsej napadaju?

liv99

SEBECKÍ, EGOISTICKí a POVRCHNÍ a dovol mi dodat LAKOMí, HNEVLIVí a ZLOVESTNí ludia. to je dnesna doba!
ked som zacala chodit po vyske do prace, stale som sa usmievala, bolo mi veselo, bola som stastny clovek a vsetci ma povazovali preto za cudnu. dnes chodim zamracena a krasne zapadam :)))

GhOsT

zivot je pes vsetci ktori su namysleny ... su aj v pohode ako maju vedcsie zdravie ale vsetci ti co su normalny maju len same zdravotne problemi !

GhOsT

zivot je pes vsetci ktori su namysleny ... su aj v pohode ako maju vedcsie zdravie ale vsetci ti co su normalny maju len same zdravotne problemi !