Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kinetóza

Príspevok v téme: Kinetóza
BakyX

Dobrý deň. Rád by som sa spýtal, či existuje nejaké metóda, ako sa do pol roka zbaviť kinetózy. Pri cestovaní autom/autobusom sa mi neskutočne krúti v hlave..Jediný liek, ktorý mi pomáha, je KINEDRIL, avšak kvôli vedľajším účinkom by som ho dlhodobo užívať nemohol. V tejto dobe cestujem veľmi málo, teda ojedinele môžem KINEDRIL užívať, ale keby som chcel každý deň chodiť autobusom do školy, mohol by nastať problém..Ďakujem za vaše rady.

Mia_11

ahojte, ja mám neskutočny problém s kinetozou,byva mi stále zle,po tabletke to prejde ale zas ked niekam ideme na výlet nemôžem si ju dať lebo má uspávacie učinky a chce sa mi spať, o mesiac letíme na dovolenku 12 hodím lietadlom, nikdy som neletela a mám z toho neuveriteľny strach že ako mi bude v lietadle,robím si dopredu strach ja viem,ale neviete poradiť niečo na to? dám si kinedril ale neviem či to bude stačiť :(

RNG

Vyborne pracuje aj kandizovany zazvor. Mozes si ho aj sam povarenim dumbieru (platky asi 3-4 mm hrube) v 30% cukrovom roztoku a nechaj potom susit na cukrom pokrytom perganene.
Mozes pouzit aj zdravsi xylitol alebo erytritol, tie potlacaju dokonca zubne nakazy.
Samotny syrup prichuteny dumbierom sa tiez da pouzit do napojov(gingerale)

fgfg

1. Do tľapky rumu si daj 2 lyžičky zázvoru, zavri a pretrep. Užívaj podľa potreby. Fakt to pomáha.
2. Začni viac cestovať, aby si sa vytrénoval. Sadaj si sprvu vpravo vpredu v autobuse tak, aby si videl na cestu. Počas cesty si prezeraj okolie - fixuj pritom zrak do diaľky na nejaký nehybný objekt - napr. vrch, ale dá sa aj na stromy.
Druhý spôsob mi viac pomohol ako ten prvý. Občas mi býva ešte trochu zle, ale už len niekdy. Pre istotu si sadávam stále dopredu. Hlavne nemysli na to, že je ti zle.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kinetóza - Fórum - ZDRAVIE.sk