Z knihy ma rozbolela hlava :(

Príspevok v téme: Z knihy ma rozbolela hlava :(
Januliiik78

Dnes mi je normalne zle, bola som v knihkupectve, a kedze som mala casu, tak som si citala knihu : Blazniva laska /poruchy osobnosti/. Rada citam sem tam psychologicke knihy. A islo tam o to, ze preco ludia stretavaju tie iste typy ludi, ze naco si davat pozor a tak, co si vsimat, preco prave ten clovek stretne a preco pritahuje poruchovych ludi.
Boli tam rozobrate poruchy osobnosti ake su a dost detailne a pekne vsetko o tom.
Ja som sa zamerala na schyzotypovu poruchu osobnosti, kedze som to ja. A odvtedy som znechutena a boli ma hlava, pretoze vlastne idu poradit ludom ked sa zoznamuju s kym mozu prist do styku a pod.. A vlastne ja som si to zobrala z toho pohladu, ze vo vztahoch som nefunkcna, pracu tak isto nemam, pisali tam ze tazko si udrzia pracu, alebo hladaju. Boli tam aj blbosti, nie vsetko je pravda, ale tie veci ma zaboleli. To mozem cakat ze sa to ani nezmeni, ze sa takto budem trapit vzdy. Pisali tam, ze taki ludia maju radi samotu, izolovanost, lebo vztahy im prinasaju bolest /co je aj pravda/boja sa odmietnutia, a pod. A ked si poviem ze mam po 30tke tak to ine ani nebude.

jajka001_

nedávaj šancu negatívnym myšlienkam, akonáhle si ich pustis k telu, zahryznu sa do teba. ze nemas pracu? poobzeraj sa, koľko ludi je na tom tak isto,nezavisle od povahy. za sa citis osamela? tiez sa tak citia miliony inych ludi. citis sa tak, ako sa chces citis - nevsimaj si negativnu stranku veci, ta je tam vzdy, a to ze na nu myslis, ti vobec ale vobec nepomoze, naopak, len sa to zhorsi.

Inner

najhorsie je, ked si nieco negativne vsugerujes...
zameraj sa na inu literaturu, napr. Milujem svoj zivot, 4 pravdy, Tajomstvo a pod. ;-) chce to mysliet pozitivnejsie...

Januliiik78

Ja som vlastne v tom ze vsetko je ok, som v pohode, lebo beriem lieky, ale ten realny zivot je o nicom ked si to uvedomim. Neviem co robit