Tehulka v Anglicku

Tina11

Nottingham. Moje dve sesternice mali menej ochotnych lekarov, takze viem ako to tu chodi. Ale kedze Anglicania choroby z prechladnutia liecia vacsinou samoliecbou, tak sa tomu ani necudujem. A lekarov tu mame viac a mozme sa objednat ku komu chceme.

Tina11

To o tom najlepsom zdravotnictve som citala, nehovorim, ze to tak je. A tiez zalezi na lekarovi. Mne daju antibiotika hned, nikdy nie paracetamol, alebo nieco podobne. A so vsetkym nas posielaju k odbornikom, a to aj ked nic nezistia, ale len pre istotu.

maminusa

Lutska
preto som sa pytala ze ci cely cas je babatko s tebou lebo viem ze na sr iba tak 2 hodky a potom ti ho zoberu..a opat neskor donesu..aby si si aj ty mohla oddychnut...:)

to ti verim ze za tu bolest to stalo, to je jasne!!!!!!!!!!:))))

a ozaj tu babatko po urcitom case aj ockoju ako na sr ci nie???

Lutska

maminusa:
ked sa babatko narodi, uz sa ho tak lahko nezbavis :-))))) Ani na chvilku mi ho nikto nevzal. Ja som mala pocas porodu zvysenu teplotu a maly sa narodil s tiez vysokou teplotou, tak si nas nechali o jeden den dlhsie na pozorovani. Inac porodis, pobudnes asi 4 hodinky v nemocnici a davaj domov!
Tiez si myslim ze GP ta tu natahuje velmi dlho....az po dlhej dobe ti da odporucanie k odbornikovi a naozaj len vtedy ak je to nevyhnutne.
Tina: ja som ani nevedela ze ma roztrhol, az potom mi midwife povedala ze ma musi zasit. Porod bolel omnoho viac, takze to roztrhnutie v tom momente neriesis. Horsie je to po tom, ked si pomaly nemozes ani sadnut lebo to boli. A mne maly vytlacil aj zlatu zilu....takze jedno s druhym....no katastrofa prve tyzdne po porode...a to vkuse k tomu aj krvacas. :-( Ale pohlad na to male bezbranne na tebe zavisle telicko ta donuti nemysliet na to. :-)

mimisek

Ani ja si nemyslim, ze anglicke zdravotnictvo je naj na svete, potom by ludia nechodili k nam do USA, kde je naj technologia:)Ked ma clovek dobru zdravotnu poistku, dostanu sa mu aj najlepsi odbornici aj spickova technologia.

maminusa

Tina11
No tak co sa tyka toho zdravotnictva ze je najlepsie na svete tak s tym urcite nesuhlasim!!!!!vsak tu vsetko riesa iba paracetamolom alebo ibuprofenom..!!vaznejsi problem nechaju 2 tyzdne vyriesit paracetamolom a az potom nieco zacnu robit!!mam zive skusenosti s priatelom ked mal problemy s chrbtom...a problemy s chrbtom su vazne vseobecne...na sr mu spravili hned rontgen, CT a riesili hned!!tu nie...

Ale rodit budem tiez tu ako ty.ale nie je to kvoli tomu ze by som si myslela ze maju najlepsie zdravotnictvo..ale jednoducho preto lebo zijeme tu, nechystame sa zatial vratit na sr...
kopec dievcat zvladlo porod tu, tak preco nie!

Lutska
a babatko po narodeni si mala cely cas pri sebe?????ani na chvilku ti ho nezobrali aby si si trosku oddychla?
a ako dlho si bola v nemocke?

Tina11

Ja len viem, ze Anglicko ma najlepsie zdravotnictvo na svete a aj pristup maju ovela ludskejsi ako na SK, preto by som chcela rodit radsej tu.

Lutska... Bolelo to roztrhnutie? Mna nastrihli a mala som s tym dost dlho problemy. Suhlasim s tym, ze by sa to malo robit,len ked je to nevyhnutne.

Lutska

Tina....ja by som asi bola radsej keby ma nastrihli a bolo by to kontrolovane...ked mas velke babatko tazsie sa ti tlaci a nikdy nevies ako velmi ta roztrhne. Pocula som ze na slovensku strihaju ak si 4 dni po porode a viac. S tym by som suhlasila.