Orange/T-mobila/O2

Príspevok v téme: Orange/T-mobila/O2
Astor

Ktorý z operátov je podľa Vás najlepší-najvýhodnejší? Momentálne mám paušál od orangeu ale nie som bohvieako spokojná. Netelefonujem veľa a SMSky už skoro vôbec nie a aj tak vždy doplácam. Rozmýšľam že prejdem do O2 a budem mať len normálny kredit. Aké máte skúsenosti? (viem že tu táto téma už bola ale je asi 2 roky stará)
Ďakujem

joni_

jednoznacne O2, tiez telefonujem malo aj sms malo a do roznych sieti, v O2 mam do vsetkych sieti jednodtnu cenu a neplatim pausal dopredu ale vzdy na konci mesiaca zaplatim len to co naozaj miniem, niektory mesiac je to 6 eur a niekedy len 2 eura :) a este mam za rovnaku cenu volanie aj do zahranicia, napr. do Ciech, kde mam sestru, takze ja som spokojna

AdamKrt

Na prechod na noveho operatora si treba urobit plan volani za mesiac s vyhladom aspon na rok.

- do ktorej siete najviac volam ? T-mobile, O2, Orange...
- ake su moje hovory ? Komu najviac volam, do akej siete a ako dlho ? Par minutove, desiatky minut, ci hodiny ?
- chcem novy mobil s viazanostou, ci je lepsie si kupit mobil samostatne a bez viazanosti ?
- posielam vela SMS, ci MMS ?
- potrebujem internet v mobile ?

Mne napr. vyslo najlepsie O2 a som s nim spokojny. Na rozdiel vsak od T-mobile mal som s nim v urcitych lokalitach problem s horsim signalom. V jednom hypermarkete tam snad ani nebol signal u O2, pritom T-mobile ano a tiez v niektorych lokalitach, kde bol slaby signal. Ked neni signal vobec, neni problem, O2 sa prepne na partnersku siet T-mobile, ale ak je tam slaby signal, velmi slaby, byva problem. Casto sa mi s O2 stavalo, ze som zavolal a nemohol sa dovolat. Ale stacilo vytocit cislo znovu a uz to slo. U T-mobile sa mi to nestavalo. Kazdy ma svoje muchy... Vsetko tiez zalezi na tom v akej je clovek lokalite, kde je ako pokrytie...

Ale co sa tyka financovania, spokojnost s O2. Kedze som volal na 99 percent iba malemu okruhu ludi- 2-3 ludia, dlhe ci kratke hovory a vsetkych som presvedcil na O2, stacilo mi aktivovat si sluzbu Mojim trom a mohol som im volat neobmedzene za pausal 6E, ktory sa da kedykolvek zrusit.

Znamy potreboval mobil a vraj nevola. Tak si dal T-mobile, sluzbu bez zavazkov. Hovoril si, ze nebude platit nic, pripadne minimum. Cena podobna, mozno o cent lepsia ako malo O2. Hovoril som mu, keby si to zariadil podobne, ze za par eur bude volat tiez malemu okruhu ludi. Ale nie. Neviem ako mu to T-mobile pocital, ale vraj mal okolo 110 minut hovoru a faktura bola okolo 30 EUR... To mi nesedi ta cena... Bol tam mesiac a uz si ide dat O2, co bol nastvany. Povedal som mu, ze ak to stihne do konca januara, este bude mat dobre, ze O2 dava bonus 50E...

Ked si clovek kupi este mobil bez viazanosti a neblokovany, aky chce, ma to lepsie, ako pri reklamaciach potom, ze mu mozu vratit tak povedzme 1E za mobil, ak by bol pokazeny...

M74

V okamihu keď si nejakého operátora zvolíš, tak zistíš že ten druhý je lepší a ľudia ktorým voláš sú tam tiež :-)
Dlhé roky som mal kredit u Tmobile, ale keď som v poslednom čase musel viac volať do O2, tak to bolo finančne neúnosné, tak som prestúpil. Zatiaľ spokojnosť. Ale skús pohroziť v Orange odchodom a zrazu Ti možno ponúknu 2x lepší paušál za ešte menšiu sumu ako doteraz. Skúsenosti kolegov.

ivana45

Kazdy operator ma nejak zvyhodnene volanie vnutri vlastnej siete (O2 najmenej). Premysli si, kde mas najviac znamych.

Nedaj si natlacit platbu na fakturu. radsej zaplat o 3 E viac, ked si to zriadujes. Mne nabehla obrovska nerealna suma za internet, reklamujem to. Ak mas bezny kredit, tak pri omyle tvojom alebo zahadnostiam po ceste, pretelefonujes maximalne tak kredit. Na fakturu ti nabehnu stovky eur ani nebudes vediet ako (som ziarivy priklad).

Dnes sa nad tym usmievam: pred rokmi si moja mama nechtiac aktivovala spoplatnene spravy z olympiady. je to lahke: prisla ponuka, zmackla zelene tklacitko a uz sa to sypalo. Keby sa nebola rozculovala, ze ma pokazeny mobil, lebo jedno dobitie kreditu jej nevydrzalo ani den ze jej tam furt niekto daco hovori...:-), tak by sme nato mozno ani neprisli.
Ale asi by nas presiel smiech, keby mala platbu na fakturu a dosiel by ucet na desiatky tisic Sk (mozno viac).

bibba

ja som s O2 spokojna... dokonca mam dve O2 karty. jedna na smsky a druha na volanie. :))) obi dve na kredit a je to ok