FILM - Zeitgeist Moving Forward

Príspevok v téme: FILM - Zeitgeist Moving Forward
asdf789

Videli ste už naznámejší neziskový dokumentárny film Zeitgeist: Moving Forward ?

www.youtube.com

Čo si o tom myslíte ? Veríte v nejakú zmenu ?

Tento film uvádza expertov z oblastí verejného zdravotníctva, antropológie, neurobiológie, ekonómie, energetiky, technológie, spoločenských vied a iných relevantných tématík, ktoré sa vzťahujú na fungovanie spoločnosti a kultúry. Tri hlavné témy obsiahnuté vo filme sú Ľudské správanie, Peňažná Ekonómia a Aplikovaná veda. Pospájané dokopy vytvárajú model pre pochopenie formy súčasnej spoločnosti, prečo je potrebné prejsť na inú formu - spolu s novým radikálnym a taktiež praktickým sociálnym spôsobom založeným na vyspelom porozumení, ktorý by vyriešil biedu, ktorej svet čelí dnes.

Film si môžete stiahnuť s titulkami na stránke hnutia Zeitgeist na Slovensku www.zeitgeistmovement.sk

lost

no tak potom uz asi len VENDETA :D

to by pravdepodobne situaciu aspon trosku zlepsilo :)

ale co ak sa z toho rozputa retazova reakcia..

lost

dalo by sa ich zbavit este jednym sposobom.
na co bude miliardarovi jeho majetok ak mu za to nikto nevymeni ziadnu sluzbu ?
respketive.. ak by sme situaciu polozili od vakua, boli by v nej dvaja ludia. jeden by bol bohaty a ten druhy chudobny. Ten bohaty by mal 100 eur v ruke a povedal by si ze chce ocistit topanky. Ale ten chudobny by to odmietol. Co by mohol robit ten bohaty s tou stovkou? :)
Ak by ludia prestali udrzovat penazny system, taky ako ho pozname, tak by odstavili znacnu cast zlodejov.
ale to je tiez take scifi, lebo nie kazdy kto ma peniaze je hned zlodej, a aj samotny chudobny nieco maju.
a aj ak by ich odstavili (peniaze), prislo by nieco nove z coho by sa dalo kradnut :)

jajka001_

hej lenze teraz na to doplacaju tiez nevinni, lebo zlocinci nam tu behaju po slobode, smeju sa nam , okradaju nas a vrazdia

lost

ja som za sekanie ruk.
bez ruk nikoho neokradne :)
nikoho na cestach nezabije atd..
a je to dost odstrasujuci sposob ako znizit kriminalitu, lenze..
tazko niekedy niekomu nieco dokazat a zaroven by na to ais mohli aj ti nevinny doplatit (ako v tom stredoveku)

lost

jajka001_
ti co sa flakaju by boli z kolektivu automaticky vyhosteny :)

ono by to ta moja teoria mohla fungovat len asi v mensej skupine ludi, alebo malej (roddinej?) firme

napr taka automobilka.. tam isto treba aj nejaky dozor atd.. alebo sefov, ale mne sa nedza byt fer, ze by sef mal zhrabat 90% zisku a 10% zisku sa rozdelit medzi zvysne 99% ludi :)
to jedine ak je ten sef GENIUS a prinesie nieco extra prevratne a nie len kopiruje nieco..
ale tak ono je to princip kapitaluzmu, cize tam asi nemam sancu presadit ten system bez sefa :D

jajka001_

...no a prave ti ktorym sa makat nechce, hladaju sposoby, ako sa nenarobit a prist k peniazom...a preto to tu tak vyzera
v prvom rade by sme mali prist na to,ako sa takychto ludi zbavit
a teraz nemyslim len tych zo slabsich vrstviev ale aj podvodnikov co okradaju vsetkych a maju vysoke funkcie

lost

jajka001_ no hej, ti co by nechceli robit, nech si idu lovit do lesov nejaku zver :)
s tym suhlasim ze ich netreba vykrmovat..

jajka001_

lost - bez sefstva to nejde, pretoze ty ako zivnostik sice mozes pracovat a makat sam na seba ale v urcitych zamestnaniach to nejde. tam kde je kolektiv, je potrebny vodca. lebo su taki, co makaju , a su taki,co sa radi flakaju a bez nakopnutia nespravia nic
samozrejme ze spravny manager by ho mal vyhodit, ale co ak ten dotycny je pribuzny jeho sefa?

jajka001_

vies kolko je ludi, ktorym sa jednoducho nechce robit? a to ti zvysni maju makat na tych ktorym sa robit nechce ? to tu uz raz bolo, komunizmus, spominas? bola 100% zamestnanost, ludia chodili do prace, ale nie kazdy pracoval.
teraz prace zas niet, a kto nerobi, nezarobi. nedostane ani peniaze od statu a ak sa nepostara sam, pride o majetok, zdravie aj zivot.

lost

jajka001_

s tym okdradacom suhlasim, ale s tym vodcom, no neviem neviem :)

dam ti otazku potrebujes aby ta niekto viedol? :)

napriklad ja osobne jednoznacne a absolutne NIE. maximalne tak UCIL, ale nikdy nie rozkazoval a viedol. staci aby mi niekto dal zakladne know how a potom to uz ide laho, i ked neviem ci to nie je to este ako vedenie :)

ale mozno sa mylim :)
lebo len tak som si vsimol, ze naco maju niekde sefa, ak by to ti ludia vedeli aj osamote zvladnut a mali by z toho viac.

vezmi si ze:

existuje pekaren, kde je jeden sef, ktory vedie kazdeho. cize kazdy je defacto robot. a dostanu hodinovy plat, relativne bez ohladu na to kolko namakaju.

ale predstavme si ze existuje pekaren bez sefa, kazdy veri kazdemu, je podstivy ku svojej praci a urobi co treba, neflaka sa atd..

ktora firma bude asi uspesnejsia, tym padom prinesie viac penazi pre personal? :)

tam kde je motivacia je neskutocne vysoka sanca na uspech. tam kde je len buzeracia nie je nic len stagnacia :)

ale tak.. to su len predstavy a myslienky z mojho osobneho zivota, tak neviem ci by to islo aj v globale :D

avsak tento system je nezachranitelny (sucastny), ale neviem ako to vyriesit :) to by som ho uz presadil :)