Myom

Príspevok v téme: Myom
romana28

RNG-prosim Ta, mamine bola na konci roka vyoperovana maternica aj s vajcovodmi, kvoli velkemu myomu, pred mesiacom bola na mamografii a zistili jej vacsi myom v prsniku. Tam jej povedali, ze sa ma prist po polroku ukazat, ked to oznamila svojej gynekologicke, ta povedala, ze sa to musi riesit hned a objednala ju ihned k doktorke, ktora sa venuje prsiam. Chcem sa spytat, cim je mozne potlacit tvorbu, rast myomov? Aby nemusela absolvovat dalsie operacie.
Po operaci mala strasne navaly, bolo jej zle, mala zlu naladu, takze musela zacat brat hormony, po ktorych pribrala asi 7kg-za 3 mesiace. Dali by sa niecim nahradit?dakujem

Nela M.

RNG - tak to si aj mna vystrasil...:-( Bola som operovaná - myóm na mat.a bojim sa aby nenarastol znova. Co mam preventivne uzivat? Prosim , porad.

RNG

Telo treba cistit enzymami, hormonalne hladiny vyrovnat polotovarmi=potravinovymi doplnkami a tym sa odstrani pricina vytvaranie roznych nefunkcnych utvarov v tele, ktore pre jednoduchost nazyvam "smetne kose"(cystym hrckym myomy, tumory, polypy....)Vyrezanie ich sice vyberie, ale neodstrani pricinu, pre co sa vytvorili a budu sa vytvarat znova a znova, pokial clovek neadresuje pricinu ich vytvarania=nedostatok cistiacich enzymov, zamorenie tela, najma pecene a hormonalne kolisania, ktore ovplyvnuju cely chod tela .

romana26

Dakujem za odpovede, buduci tyzden budeme mudrejsi po tej konzultaci s pani lekarkou, vraj to ma velmi atypicky tvar, takze je tam podozrenie, ze to bude nieco agresivnejsie...
Po operacii nastastie vysla histologia myomu dobre, nejednalo sa o zhubny nador. Bol tak velky, ze jej to robili rezom cez brucho, nie cez vnutorne zenske cesty, ako sa to robieva klasicky, takze ma chuderka asi 20cm skaredu keloidnu jazvu, este ju aj pocas operacie, ked nebola na izbe, okradli, celkovo aj pristup lekarov bol zly:( takze sa posnazime dalsej operacii vyhnut... Kde sa daju zohnat Vami spominane doplnky? Su dostat v lekarni, alebo treba objednavat zo zahranicia?

RNG

Dodam okrem hormonalnych uprav treba telo cistit enzymamy. Nefunkcne tkaniva sa musia odburat, a to robia v tele enzymi, ci uz vlastne(na to treba casto jod) alebo extra dodane vo forme enzymatickych doplnkov.

zdravie14

Romana rast myomov , cyst je zalezitostou znecistenia organizmu volnymi radikami a bohuzial mame deficit jodu v organizme. Doporucujem teda uzivanie antioxidantov a doplnit jod a prirodne hormony ako su vcelioa materska kasicka ,vceli pel,wild yam.Presne podobnu situaciu sme riesili u mojej maminy ale zatial sa nam podarilo zastavit rast myomu dokonca sa zmensil. Ak budes chciet, kludne mi mozes napisat.