skolioza

Príspevok v téme: skolioza
mary-anne

ahojte. potrebujem poradiť. pred desiatimi rokmi mi zistli skoliozu, vtedy to bolo 24st, nosila som korzet, bola som na liečení (kd emi povedali, že ho nosiť nemusím, nie je to také vážne (?) ) (mala som 15vtedy) . zo začiatku som chodila na pravidelné rehabilitácie. ale neskôr na to nebol čas a necvičila som absolútne nič, nikdy . teraz mám 25r, mám sedavé zamestnaníe za pc, skolioza je dosť viditelná a v poslednom týždni ma hrozne bolí celý chrbát, zle sa mi dýcha a cítim akoby pichavú bolesť z každého rebra ..
-je vôbec skolioza liečitelná? a hlavne v tomto štádiu, ked som to tak dlho zanedbávala.
-mám ísť k obvodnému dr a on ma pošle k odborníkovi?

poradí niekto?dakujem

mary-anne

no dobre, takže takto:
1- PantheNose nosný sprej s panthenolom a antiseptickými účinkami eukalyptu
2- PantheNose nosný sprej s panthenolom a zvlhčujúcim a hojivým účinkom Aloe Vera

mary-anne

lulinka a ktorý sprej z týchto dvoch si mám kúpiť? : -odkaz odstránený-
-odkaz odstránený-

a nebude to len dalšia závisloť? alebo teda, že prejdem z jedného spreju na iný??

evellina

ahooj...noo tak to som zvedava aj ja co tu kto poradi na soliozu.Ja zijem v DE a zistili mi ju pred pol rokom.A to mam 40 rokov.Nechapem ako som do 40-tky mohla zit bez bolesti,bez problemov a v 40 mi zacali bolesti chrbtice a tedy mi povedali,ze am skoliozu.Ja som bola aj u ortopeda,ale nic nove mi nepovedal.Len cvicit,cvicit,cvicit.Takze ja tu chodim na specialne cicenia na chrbticu a potom doma cvicim kazdy den toco sa na cviceniach naucim.Odkedy cvicim je to ovela lepsie,ntrpim bolestami,ale teda chrbat mam riadne krivy....

mary-anne

hrozne sa bojím, že ked budem stará, budem chodiť nakrivo, ako vidím aj teraz niektoré tie tety staré .. tak dúfam, že sa to bude dať ešte zachrániť ...

natalia123

Viem na 100 % potvrdit ortopedicku operaciu, kde chrbticu vyrovnaju tak, ze tam voperuju kovove stavce. Moja najlepsia kamaratka absolvovala takuto operaciu pred 2 rokmi, pretoze mala chrbicu krivu do opacnej strany smerom k srdcu do vnutornej strany. No toto zakryvenie je velmi ojedinele, no je velmi velmi nebezpecne, vacsina ludi ma chrbticu zahnutu do opacnej strany. Kamoska mala vtedy 20 rokov. Tato operacia sa vykonava v Ziline. Je to skutocne najtazsia operacia v ortopedii. No to uz urci ortoped, ci je potrebna, alebo nie, no urcite odporucam navstevu ortopeda. Vela stastia prajem.

mary-anne

no tak bola som dnes zatial u obvodného lekára, na bolesti chrbta mi predpísal Flector a Mydocalm, mám ísť k ortopedovi a na rehabilitácie.. k tomu nosu mi nevedel povedať, mám ist k alergologičke.

mary-anne

no tak vyskúšam ten sprej.. aj ked sestra mi tvrdí, že to nie je závisloť, ale je to kvôli tej alergii na prach a roztoče ...nelieči sa to, tak preto ..

inner, dakujem za radu .. no tento týžden pôjdem niekedy, som zvedavá, čo mi povedia, dúfam,že sa to ešte dá zachrániť a nebudem zhrbená :/

lulinka989

Aj ja som si zo začiatku myslela, že to bude len vymena spreja. Lebo ja som bola zavisla na Olynthe a potom som ho vymenila za Mar. Bola som zavisla asi rok a pol. A o tom PanthenNose som si precitala tu. A pomohlo mi to aj ked zo začiatku som myslela ze to nepomoze. Ale pomohlo. A snad to pomoze aj tebe skus to. Ja uz teraz dva tyzdne nepouzivam zaiadne spreje do nosa a som spokojna.

Inner

najtazsie sa stavy sa liecia aj operaciou, neviem, ci sa voperuju prave tyce... ale ja som tiez ako mladsia presla niekolkymi skoliozami a tie migreny a zavrate boli strasne, niekedy som aj tri tyzdne v kuse musela iba lezat, hned ako som hlavu dvihla vyssie, nastal zavrat. CHod cim skor, asi budes potrebovat vymenny listok od obvodneho na ortopediu...

mary-anne

dakujem, ten článok si prečítam ..

no počula som aj o operácii, že sa voperujú tyče do chrbta, je to pravda? ale to je už asi to posledné riešenie .. no snažím sa aj sedieť rovno, naťahujem sa stále, lebo to bolí... korzet? no som zvedavá teda, ale začnem to riešiť čím skôr ..dakujem