Mozem vyrast?

HelloGuys123

som dievča ... mám 12 rokov a 149.5cm. Myslíte že by som mohla vyrásť do 168-170? Ak nie čo myslíte ? do koľko.

Branislave

Ja som začal som cvičiť cviky na chrbát. Cvičím to od začiatku prázdnin. Nie som nízky mám výšku 180 centimetrov, ale chcel som ešte pár k tomu. Po 14 dňoch cvičenia (ale naozaj som na tom zamakal, prekonával som sa) som vyrástol 0,5 centimetra.

jajka001_

Na raste sa podieľa predovšetkým správna výživa. Dieťa musí mať stravu bohatú na bielkoviny, ďalej musí byť okysličený organizmus, tzn. ak dieťa má ťažkú srdcovú chybu, môže to brániť rastu, ďalej dieťa musí mať psychické zázemie – milujúce prostredie, ktoré umožní dieťaťu plne sa vyvíjať. V nemalej miere sa na raste podieľajú aj genetické faktory, predovšetkým prenesené od mamičky, a aj hormóny – rastový a hormón štítnej žľazy.
zdravedieta.rodinka.sk
takze, sport na cerstvom vzduchu a na bielkoviny zamerana strava by ti mohli pomoct. skus horolezectvo, pri tom sa aj naťahuješ :)

jajka001_

jaaj sorry, ze nechodis, si napisal, som to zle precitala :) ano, ze to spomaluje.
myslim ze v 15tich je to uz viac menej ukoncene, ale nikdy nevies, nadej umiera posledna :)